Suprelorin

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

28 czerwca 2012, 22:17

O rany... a ja zawsze myślałam, że testosteron jest produkowany w jądrach i w małych ilościach przez korę nadnerczy. :shock:
Koleżanka ma kastrata i ciągle wraca pocharatny. Jest gnębiony przez inne koty...
Ale już milczę bo nie znam się na kotach. :)
nina281

02 lipca 2012, 12:19

My podwyższony poziom testosteronu i wlasnie dlatego pytam o suprelorin, ktory jak rozumiem ma na celu zmniejszenie wydzielania tego hormonu.
Najbardziej martwie sie wlasnie o niego, bo widze, że nie daje sobie rady z tą swoja agresją i terytorialności i ze sam ze sobą jest nieszczęślwy. Wiele bym dała, aby bez zbytniej ingerencji farmaceutycznej (bez, popularnie mowiąc, psychotropów) znieść te zachowania. Widze opewna poprawę po kroplach Bacha... ale tylko dopóki w pobliżu nie ma drugiego kota, jak tylko widzi innego kota, czy to Paprocha, czy zewnętrznego, załącza sie totalna agresja i atakuje wszystko i wszystkich na swej drodze. Nauczyłam sie nie zbliżac do niego wtedy, ale niestety w takiej sytuacji moze mi ucieć, goniąc kocura, bo wtedy wyłącza mu sie myslenie.
Dziękuje Wam za te rady, nie wiem, czy ten lekarz jeszcze tu "urzęduje", wypowiada się? Jakoś dlugo czekam... a może to tyle trwa?
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

02 lipca 2012, 13:55

Jeżeli kastrat ma podwyższony poziom testosteronu to znaczy że ma nadprodukcje tam gdzie synteza tego hormonu zachodzi na poziomie sladowym. A to znaczy tylko jedno. Tylko jeden rodzaj tkanki produkuje jak szalony!
Możesz podac wynik poziomu testosteronu u swojego kota kastrata? Wet widząc taki wynik nie zlecił dalszej diagnostyki natychmiast? :shock:
bee132

13 sierpnia 2013, 12:01

Jeśli ktoś jest zainteresowany Suprelorinem i jego efektami to zapraszam: http://dziewczynkabezzapalek.blogspot.c ... html#links
Drac
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2013, 16:38

29 sierpnia 2013, 17:02

Witam! Ja swojemu psu /52kg/ właśnie podałem drugi raz implant.
Efekty super.
Jest łagodniejszy do innych psów i ogólnie 'ostoja spokoju' :)
Pierwszy implant dał zadowalające efekty na prawie 11 miesięcy. Od 9-10 -ego miesiąca po podaniu widać było że jajka mu rosną i zaczyna się robić bardziej pobudzony.
Koszt - prawie 200zł.

Teraz kupiłem całe opakowanie - czyli 2 implanty za 396zł.
Ale niestety z datą do 11.2014
Trzeci implant będę podawać pewnie dopiero pod koniec 2014r.
Trochę blisko końca daty ważności dlatego jeśli chciałby ktoś odkupić to chętnie odsprzedam.
Ale ktoś z lublina - Suprelorin musi być przechowywany w temp 2-8st C.
oczywiście wraz z pudełkiem, ulotką i strzykawką do podania podskórnego.
Sam implant zapakowany jest w oddzielne 'opakowanie' szczelnie zamknięte - nienaruszone.
Leży cały czas w lodówce więc bez obaw o to :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

31 sierpnia 2013, 08:47

nina281 pisze:My podwyższony poziom testosteronu i wlasnie dlatego pytam o suprelorin, ktory jak rozumiem ma na celu zmniejszenie wydzielania tego hormonu.
Najbardziej martwie sie wlasnie o niego, bo widze, że nie daje sobie rady z tą swoja agresją i terytorialności (...)
czip hormonalny nie działa na agresje terytorialną
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

31 sierpnia 2013, 09:08

W Niemczech dopuszczone do obrotu są 2 dawki tego czipa:
- 4,7 koty i małe psy
- ponad 9 psy od 60 kg (w przybliżeniu ta waga)

w Polsce jest tylko dawka 4,7. Jeżeli kot dostanie dawkę 9 to jest kastratem na zawsze.
W PL dla psów powyżej 60 kg stosuje się 2 dawki 4,7 lub sprowadza większą z Niemiec. Reasumując w PL nie może wydarzyć sie pomyłka w podaniu innej dawki.


Nie działa na agresję terytorialną.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

01 września 2013, 13:03

isabelle30 pisze:Chyba coś Ci się pomyliło... dawka 4.7 jest przeznaczona na 6 mcy, dawka 9 na 12 mcy... i nie wielkość zwierza ma tu znaczenie tylko właśnie długość uwalniania i krążenia w organizmie dysleroiny. Jeżeli dasz dawkę 9 to zwierzak nie będzie kastratem całe życie tylko do momentu gdy implant rozpuści się do końca...
Na 40kg psie dawka 4.7 działa około 10-11 mcy...
zapytaj weterynarza ostatnio miała długą rozmowę z wetem (stosuje od kilku lat i nie ma u niego potrzeby kupować 2 szt.)

dawka 9,4 w przypadku kota to kastracja "vorever"

W PL masz tylko dawkę 4,7 ale w innych krajach Europy np. Niemcy, Hiszpania masz również dawkę 9,4
isabelle30 pisze:Chyba coś Ci się pomyliło... dawka 4.7 jest przeznaczona na 6 mcy, dawka 9 na 12 mcy... i nie wielkość zwierza ma tu znaczenie (...)
poczytaj ulotkę

domyślam się co czytałaś (Działanie utrzymuje się przez 6 miesięcy w przypadku implantu 4,7 mg u psów i 12 miesięcy w przypadku implantu 9,4 mg u psów (16 miesięcy u fretek))
Ostatnio zmieniony 01 września 2013, 13:32 przez sunshain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

01 września 2013, 13:33

isabelle30 pisze:Tak się składa że ja też stosuję od kilku lat... od prawie 4 lat dokładnie... na dużym psie. Ulotkę znam niemal na pamięć i mam za sobą bardzo długą rozmowę na ten temat z bardzo dobrym wetem...
Dysleroina nie zabija komórek wydzielających testosteron... dysleroina tylko blokuje receptory dla hormonu uwalniającego dla testosteronu... aby wykastrować forever trzeba usunąć komórki wydzielające testosteron.
Zmień weterynarza... przespał większość wykładów
znam koty (nie mam tu na myśli małych ras) wykastrowane hormonalnie 9,4 (lata minęły a oni nadal kastraci) a sprawdzam info u kilku wetów z kilku str. kraju (mnie bardziej interesuje na kotach) choć więcej info jest na forach o psach

co nie zmienia faktu, iż przyjmuje się, że dawka 4,7 to małe psy, fretki i koty (działa średnio +/-12 m-cy ale już np. u kotów dużych ras po 7-8 m-cach widać, że "jajka rosną") a 9,4 dla dużych psów

w przypadku Suprelorin wielu wetów już z praktyki przyjmuje ile może działać (lata podawania) choć zawsze są wyjątki osobnicze
isabelle30 pisze:(...) Zmień weterynarza... przespał większość wykładów
akurat mój wet nie stosuje (nie ze względu na brak wiedzy ale nikłe zainteresowanie i komiczność zakupu 2 szt/opakowania) więc nie muszę zmieniać
Trutu

06 lutego 2014, 11:27

Witam,

Czy ma ktoś doświadczenie w kryciu samcem, który miał podany implant? 12miesięcy po zastrzyku, teoretycznie już nieaktywny. Interesują mnie informacje o płodności, jakości i ilości nasienia i szczeniętach.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

27 lipca 2014, 10:05

Mam pytania:
1. czy powtarzacie czipy hormonalne? Rozumiem, że po tym jak samiec wróci do "pełnej sprawności" :wink:
2. Czy powtórne blokowanie hormonalne niesie ryzyko?
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

27 lipca 2014, 11:00

Powtarzam u psa regularnie - podejrzewam że wrzesień/październik trezba będzie podać kolejny implant.
Nie zauważyłam żadnych problemów mogacych się wiązać z suprelorinem... generalnie nie widzę żadnych problemów zdrowotnych..
Suprelorin u nas działa od momentu ukończenia przez Brutka 1.5 roku... teraz Brut ma nieco ponad 6 lat.
Czesia2418

15 sierpnia 2014, 09:18

Mój pies miał podany Suprelorin dwa razy, zdecydowaliśmy się na to w związku z jego nadpobudliwością i kryciem wszystkiego co się ruszało. Połączenie z mądrym szkoleniem dało rezultaty genialne, obecnie startujemy w zawodach posłuszeństwa, pies nie zawęsza się, nie ucieka, nie kryje psów, znacznie łatwiej jest mu opanować emocje. Aktualnie jest już 6 mies po podaniu ostatniego czipa, nie planuję więcej, teraz spróbujemy czy rok z włączonym mózgiem dał mu obraz, że można inaczej. Oby już tak zostało. Po podaniu czipa pies zrobił się zdecydowanie bardziej zainteresowany jedzeniem, ale tez bardziej przylepny do przewodnika, chętniej współpracujący. Na temperament ogólny nie zadziałało jakoś wyciszająco, nadal biega, goni koty, pilnuje obejścia, szaleje za zabawkami. Ułatwiło to i nam i jemu naukę kontroli emocji. Bardzo polecam go ludziom, których psy są reaktywne i oszołomowate, daje psu okazję żeby odkryć inny świat :D
Martakk
Posty: 4
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 15:06

02 stycznia 2018, 15:28

Dzień dobry

Temat dawno nie był odświeżany, ale mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie udzielić odpowiedzi.
Czy implant ten może w wyraźny sposób zmniejszyć agresję wobec innych psów? Czy przy utrzymaniu dotychczasowej rozsądnej diety, może się zdarzyć, że pies znacząco przytyje?
Czy są jakieś dodatkowe efekty uboczne, poza obrzękiem wymienionym w ulotce, o których warto wiedzieć?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 stycznia 2018, 12:05

Czy implant ten może w wyraźny sposób zmniejszyć agresję wobec innych psów?
-nie ma takiej gwarancji. Teśli jest to reakcja związane z terytorializmem to może nic nie pomóc.

Czy przy utrzymaniu dotychczasowej rozsądnej diety, może się zdarzyć, że pies znacząco przytyje?
- nie zaobserwowaliśmy tego

Czy są jakieś dodatkowe efekty uboczne, poza obrzękiem wymienionym w ulotce, o których warto wiedzieć?
- nic charakterystycznego też nie zaobserwowaliśmy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość