Biegunka dieta i wątroba

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gochacz

21 stycznia 2006, 23:48

Od tygodnia dowiedziałm sie że moja psina ma chorą wątrobe lekarz zalecił dietę ryz z kurczakiem a na osłone Esentiale Forte . Niestety podejżewam że psina nie toleruje albo ryzu albo tych leków . Ponieważ miała ostrą biegunkę po dwóch dniach , więc ja przegłodziłam było w porządku a gdy wróciłam do diety i do leków znowu to samo.
Nie wiem co odstawić najperw spróbuję z ryżem ponieważ jest to duzy pies ok35 kg. jako dodatek do karmy gotowałam jej płatki owsiane , czy moge je stosowac również przy chorej wątrobie?
Pastylka
Posty: 88
Rejestracja: 14 stycznia 2005, 23:23
Lokalizacja: Świnoujscie
Kontakt:

22 stycznia 2006, 14:22

Jesli wczesniej karmilas ja czyms innym to sunia moze miec biegunke ze wzgledu na zmiane pokarmu.
Marta Adamska
Lekarz weterynarii
Posty: 6
Rejestracja: 23 stycznia 2006, 16:25

26 stycznia 2006, 16:22

Jedna z podstawowych zasad w zywieniu to unikanie gwaltownych zmian diety, nowe skladniki wprowadza sie stopniowo.
Ogolne zasady zywienia w chorobach watroby( nie dotyczy przypadkow zaawansowanej niewydolnosci)

bialko- wysoka jakosc i calkowita strawnosc, zapotrzebowanie jest podobne jak u zwierzat zdrowych
tłuszcze-przeciwskazana nadmierna ilosc w diecie
weglowodany-wysokostrawne np.ryz, makaron
witaminy- zwiekszone zapotrzebowanie na wit. z gr. B
-posilki podawane sa czesto i w malych porcjach, bez dodatku przypraw
Podkreslam , ze sa to ogolne zasady zywienia i kazdy pacjent musi miec indywidulanie dobrana diete w zaleznosci od przyczyny , ktora wywolala chorobe watroby.
Mozna podawac platki owsiane. Jesli chodzi o lek wyzej wymieniony moze on spowodowac biegunke jesli wystepuje nietolerancja na ktorys skladnik leku, ale zdarza sie to baradzo , bardzo rzadko.
Na rynku dostepne sa rowniez karmy lecznicze stosowane w chorobach watroby, sa one odpowiednio zbilansowane- polecam .
gochacz

26 stycznia 2006, 20:32

Dziekuje za odpowiedzi.
Wróciłam z powrotem do płatków owsianych ale teraz z kurczakiem i narazie jest ok.
O karmach sie juz dowiadywałam i zamówiłam z serii Royal Canin Hepatic

Pozdrawiam wszystkich :lol:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość