Gastroenteritis haemorrhagiea

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kuba
Posty: 4
Rejestracja: 26 listopada 2005, 15:37

26 listopada 2005, 15:48

Witam,we wrześniu tego roku właśnie na tę chorobę umarł mój roczny piesek.Ponieważ bez psa nie mogę jest beznadziejnie chciałbym wprowadzić do domu szczeniaka.Czy Gastroenteritis może spowodować, że maluch też się zarazi bo przetrwały jakieś paskudztwa w domu? Czy ewentualnie istnieją naprawdę skuteczne preparaty dezynfekujące wnętrze mieszkania i jak się nazywają? Z góry dziękuję za odpowiedź :roll:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 listopada 2005, 23:41

zależy na jakim tle była ta choroba po polsku choroba brzmi : wybroczynowe zapalenie żołądka i jelit ale nie znam etiologii więc nie odpowiem Ci na pytanie mając tak mało informacji bo nie wiem co wywołało ta chorobe napisz więcej co się dzialo lub zapytaj lekarza jakie mogło być tło tej choroby to Ci wtedy podpowiem.
kuba
Posty: 4
Rejestracja: 26 listopada 2005, 15:37

28 listopada 2005, 09:26

Dzięki za taką szybka odpowiedź odnośnie WYBROCZYNOWEGO ZAPALENIA ZOŁĄDKA I JELIT. Pytałem lekarza prowadzącego ale nie umiał odpowiedzieć , stąd pomysł o poradę na Forum. Piesek przez tydzień miał straszne wymioty z krwią, śluzem i żółcią i takie same biegunki.Mimi regularnego odrobaczywiania w wymiotach były Glisty! Był koprofagiem, więc może stąd? Jeśli te objawy dały coś więcej w możliwości zdiagnozowania to bardzo proszę o radę. A może lepiej wziąć starszego pieska?Oczywiście poprzedni był cały czas leczony.Nie zareagował na podawane kroplówki i zastrzyki do Konca. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 listopada 2005, 10:13

jeśli był koprofagiem miał tysiace powodów do choroby ale myślę , że nie ma większego zagrożenia dla nowego pas odsprzątać dom i tyle oczywiście nowego psa dla bezpieczeństwa wziąć zaszczepionego
kuba
Posty: 4
Rejestracja: 26 listopada 2005, 15:37

28 listopada 2005, 17:25

Bardzo, bardzo dziękuję Panie Doktorze za tak szybką odpowiedź.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość