Niedzwiedzie lapy u suczki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Katina1989
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2020, 20:58

15 maja 2020, 21:12

Witam, w zwiazku z pandemia ostatnio dostepy do lekarzy weterynarii w mojej okolicy sa bardzo utrudnione, podczas wizyty u weterynarza jakis miesiac temu lekarz zwrocil uwage na lapy mojej suczki...stwierdzil ze ma niedzwiedzie lapy, suczka ma 9 miesiecy jest owczarkiem szwajcarskim od kiedy ja mamy jest karmiona karma Rc puppy maxi..wiec sadze ze nie zawinila tu jakosc karmy..przewertowalam temat na internecie i niestety nie za wiele szczegolow znalazlam...po kolejnym kontakcie z weterynarzem ten poprosil o film jak pies sie rusza i poradzil mi abym z suczka spacerowala po twardej nawierzchni typu asfalt...niestety nie widze poprawy..za kilka dni mam ponownie wyslac film aby zobaczyl czy jest poprawa, czy w tym wieku pies kwalifikuje sie tylko do operacji czy jest jeszcze cos co pomoze nam jej uniknac. Prosze o pomoc w temacie.Suczka poza tym chetnie chodzi skacze i biega nie widze zadnych oznak bolu w konczynach.
tesia
Posty: 103
Rejestracja: 12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

15 maja 2020, 22:49

proponowałabym poszukać dobrego ortopedę, i udać się do niego z suczką. Im później pójdziesz do ortopedy tym gorzej dla suni, bo rośnie i potem będzie problem skorygować te łapki
Katina1989
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2020, 20:58

16 maja 2020, 15:56

Dzieki,dzisiaj dzwonilam do weterynarza, we wtorek robimy badania krwi a za 2 tygodnie udalo mi sie umowic na konsultacje z ortopeda...przy okazji zrobimy kolejne przeswietlenia lap jezeli beda potrzebne
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 maja 2020, 16:18

dokładnie pilnie konsultacja ortopedyczna.
Katina1989
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2020, 20:58

12 czerwca 2020, 17:13

Po wizycie u ortopedy i przeswietleniach uslyszalam ze pies w ciagu 3 miesiecy powinien miec prawdlowe nagarstki...jak czesto zdaza sie ze psiaki w wieku 10 miesiecy zaczynaja same prawidlowo stawac na lapach?...doktorze czy jako wlascicielka moge jeszcze psiakowi jakos pomoc w jego stanie...obecnie psiak ma spacerowac po twardych nawierzchniach i nie przecigac sznurka ograniczenia ma miec przez jakies najblizsze 2-3 miesiace, mamy nie bandazowac psu lap ani nie dawac w ortezy bo tylko wyrzadzimy mu tym krzywde
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość