Strona 1 z 1

Problem z watroba

: 14 września 2019, 23:03
autor: Melequa
Dzień dobry, przygarnęłam kochanego kundelka, który został znaleziony przy autostradzie. Ledwo utrzymywał się na nogach. Nie wiadomo nic o jego przeszłości. Przez miesiąc był w domu tymczasowym i tydzień temu trafił do mnie. Podczas USG lekarz stwierdził, że piesek ma zmniejszoną wątrobę, jest ona "przetłuszczona" i ma małą cystę (lekarz stwierdził, że niekoniecznie jest to zmiana patologiczna). Zlecił badania krwi, których wyniki mnie przeraziły:

Nazwa badania/Wynik badania/Zakres referencyjny
ALT (GPT) ↑ 1498,3 U/l < 60,0
AspAT (GOT) ↑ 410,9 U/l < 45,0
AP (ALP) ↑ 1120,1 U/l < 155,0

Piesek rano jest aktywny a od południa do końca dnia jest ospały. Nie chce jeść psiej karmy, raz dziennie zje odrobinę kurczaka, które mu gotuję. Są to bardzo małe porcje. Wodę pije w miarę ładnie (w domu tymczasowym nie chciał pić). Z dnia na dzień ma lepsze samopoczucie.

Piesek według weterynarza ma ponad 10 lat, waży 7kg (według lekarza powinien conajmniej 15). Ma martwy ząbek i chorą prostatę. Na pupce ma kilka przeźroczystych bombelkow wypełnionych płynem. O ile te rzeczy możemy leczyć o tyle strasznie mnie zmartwiły wyniki badania krwi wątroby razem z cystą. Czy powinnam martwić sie, że to nowotwór? Do weterynarza idziemy dopiero w poniedziałek a ja już się bardzo martwię.

Dziękuję za wszelkie opinie!

Re: Problem z watroba

: 25 września 2019, 10:42
autor: Jarek
niestety nikt na to pytanie Ci nie odpowie , na razie skupcie się na leczeniu i podawaniu leków, cyklicznych badaniach kontrolnych. Po ich uzyskaniu dopiero podajmieci decyzję co dalej robić.