Krwawienie z prącia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

23 kwietnia 2007, 22:04

Bardzo proszę o odpowiedź. Zauważyłam nie dawno że mojemu psu z prącia czasem kapnie krew, co moze byc tego przyczyną i co to oznacza? Pies urazu żadnego nie doznał więc to odpada, przeczytałam na różnych stronkach że to może byc kamica lub zapalenie gruczołu krokowego. Czy to prawda? Dodam, że pies mój nie jest żadnym włóczęgą, zawsze chodzi na smyczy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 kwietnia 2007, 22:48

zapalenie pęcherza i dróg moczowych, kamica, zapalenie prostary, torbielowatość prostaty, nowotwory prostaty i pęcherz. To przykładowe przyczyny reszte to kwestai solidnego badania i ustalenia przyczyny.
Gość

10 maja 2007, 21:37

Byłam z psem u prowadzącego lekarza weterynarii, u psiaka stwierdzono mocno powiększoną prostatę, i mój piesek jest już po zabiegu kastracji.
kawichos
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 15:58

03 kwietnia 2009, 16:15

Witam,
2 dni temu zaobserwowałam, że mojemu 16sto letniemu jamnikowi kapie krew z prącia. Od razu pojechaliśmy do weterynarza, który stwierdził zapalenie prostaty.

Weterynarz zalecił następujące leczenie:
- Emobioflox 1x po 1 tabletce przez 8-10 dni
- Rimadyl 20 2x dziennie po 1/2 tabletki, do ustąpienia krwawienia
- Cydonamine 2x po 1/4 tabletki, aż ustąpi krwawienie

oprócz tego, weterynarz zalecił na stałe:
- Fortekot 5mg - 1x dziennie po 1/2 tabl.
- Karsivan 2x dziennie po 1/4 tabl.

Byłabym bardzo wdzięczna za opinie Pana Jarka na temat zaleconego leczenia. Przed podaniem leków, szukałam w internecie informacji na temat każdego z nich i opinie na temat Rimadylu mnie przeraziły... nie wiem czy nie odstawić tego lekarstwa. Bardzo prosze o odpowiedź.

p.s. po pierwszej dawce leków pies czuje się dobrze, jest wesoły i wciąż przekopuje mi ogródek :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 kwietnia 2009, 22:47

proszę mi wybaczyć ale nie wolno mi takich rzeczy robić na stronach forum. Mogę doradzać a nie komentować. Zabrania mi tego prawo. Ale troszkę więcej wiary w lekarza. Proszę sobie przeczytać co piszą o skutkach ubocznych aspiryny to jej Pani nie zażyje.
elfferry
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 05:19

21 sierpnia 2010, 05:41

Zaczęło się 2 miesiące temu kapało mu z prącia ale takie różowe ,dostał 2 zastrzyki i zalecenie kastracji ale właściwie na drugi dzień już nic nie kapało ,wczoraj znowu pokapało ,pobiegłam do lekarza ,znowu zastrzyki (pewnie go wykastruję) i lekarz powiedział że przyczyną może być karma -je Hillsa J/d na stawy ( przedtem Royala mobility )Właśnie zmówiłam 2 duże worki i zastanawiam się co mam robić.Czy ktoś wie czy ta karma może wywołać taki efekt??????????????Mój pies to owczarek niemiecki ma 6 lat.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

21 sierpnia 2010, 09:28

Zrobiłeś badania nerek ?
elfferry
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 05:19

21 sierpnia 2010, 14:39

nie robiłam badania nerek ,bo lekarz badał mu prostate i jednoznacznie stwierdził że jest powiekszona ,jakoś mu wierzę ,bardziej zastanawia mnie czy to może mieć związek z karmą czyli hillsem j/d
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 sierpnia 2010, 00:22

badanie moczu to podstawa. M , że powała szansa aby karma spowodowała krwawienie. No chyba, że pojawiły się jakieś krystaloidy ( badanie mocz). Usg prostaty i pęcherza też by pomogło.
Gojson

22 maja 2012, 07:38

Witam. Mój pies 8.06 2012r skończy 9 miesięcy jest kundelkiem i też ma lekkie krwawienie z prącia przeważnie jak się trochę podnieci np. przy zabawie jak go drapię po plecach i brzuszku. Często kładzie się jak żaba ( wyciąga tylnie nogi do tyłu )i po mału przesuwa się do przodu. Co mam zrobić z tym problemem ? Pomocy !!!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 maja 2012, 22:52

należy wykonać analizę moczu i bardzo dokładnie przedać smo pracie , worek napletkowy na ewentualne uszkodzenia i wtórne zmiany zapalne.
GinKitsune.

29 listopada 2013, 13:51

Witam, postanowiłam skonsultować z wami problem jaki zawarty jest w temacie, ten nieszczęsny babciny pies ( ok 9 lat ) od około tygodnia był osowiały, dodatkowo przytrafiła się cieczka jakiejś suczki na ulicy no i romeo wyruszył na romanse i nie wiem co z tego wynikło, czy ktoś go kopnął czy nie (weterynarz też się o taką możliwość pytała, ale w tej kwestii nie mam zielonego pojęcia, ale i tego nie wykluczam, wiadomo jacy są właściciele suczek) od kilku dni wyglądał jakby go bolało (niby załatwiać się załatwia jak zwykle) no to wyciągnęłam babcię do weta po badaniu prostaty niby ok, usg - coś pani mówiła o zebranym płynie bo obraz był zamazany, przy badaniu prącia widać było, że jest silnie zapalone (wczoraj plamił żółto-czerwoną wydzieliną, dzisiaj to wygląda jak krew), co było dziwne przed jądrami u nasady prącia pojawiło się dwustronne zgrubienie, pies dostał tabletki do poniedziałku (przeciwbólowe 1/2 co 24h- Cimalgex 30g i antybiotyk 1 co 24h- Enrobioflox), weterynarz stwierdziła żeby zastanowić się nad kastracją, ale powiedziałam jej że ma słabą wątrobę (na wiosnę miał robione badania i się nie kwalifikował do kastracji), ona stwierdziła że słaba wątroba nie ma przeciwwskazań do zaniechania zabiegu...pytała się o badania krwi ale gdzieś mi je ktoś chyba wyrzucił...co wy o tym sądzicie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 grudnia 2013, 23:35

ja sądzę , że postępujecie po łebkach. Psu potrzebne jest badanie moczu, porządna analiza moczu. Pies ma albo silną infekcje układu wydalniczego , albo kłopoty z prostatą ( mniejsza szansa na kamienie moczowe). Trzeba się dokładnie dowiedzieć z czym ma te problemy. Jeśli z prostatą to wcale nie musi ( ale może być ) kastrowany. Poziom uszkodzenia wątroby ma duże znaczenie na przeprowadzenie narkozy.
karo12
Posty: 1
Rejestracja: 29 listopada 2016, 20:15

29 listopada 2016, 20:30

Dzień dobry, podbijam temat.
Nieco ponad tydzień temu zauważyłam czerwoną plamkę krwi, później pojawiały się stopniowo na podłodze. Od razu udaliśmy się do weterynarza. Po badaniu USG stwierdzono: nieznacznie powiększoną prostatę i zapalenie pęcherza. Pies został wzięty ze schroniska w lipcu br. Nerki, wątroba prawidłowe. Przepisane leki: carprodyl 3/4 tabl. przez 5 dni, enroxil 1/2 tabl przez 16 dni, cyclonamine 2 x 1 tabl.przez 16 dni, uroval mannosa 1 kaps. do końca opakowania. Piesek dodatkowo dostaje tabletki o nazwie: cardialis: 1 x 1 tabl. przez 2 tyg. Wyniki badania krwi potwierdziły zapalenie w obr. ukł. moczowego.
Badanie moczu: Billirubin neg, Nitrit neg, Ketones neg, Leukocytes +, komórki nabłonka dróg pojedyncze w polu widzenia, bakterie-mierna ilość, brak drożdży,grzybów,pasożytów, pierwotniaków, kryształków, śluzu. Inne: 2-3 leukocyty wpw, 5-8 erytrocytów wpw, plemniki liczne w całym preparacie.Gęstość względna: 1,019 g/ml
Białko: neg.,Hemoglobina: +, Urobilinogen norm.,Glukoza: neg.
Po 1 tygodniu od brania tabletek pies przez pierwsze 5 dni nie było plam krwi, w 6 dniu znów się pojawiła lekko różowa, kolor nie był jużtak intensywny jak na początku a dziś - 7 dzień brania tabletek znów pojawiła się intensywnie czerwona krew. Nie są to duże ilośco - pojedyncze kropki. Pies ma około 9 lat.
Po tygodniu idziemy na ponowne badanie USG. Weterynarz stwierdził: jeżeli po około tygodniu krew będzie nadal wypływać z prącia oznacza to,że wynika to z problemu z prostatą.Wtedy zrobimy badanie RTG cyfrowe. Czy znajdzie się tu Weterynarz, który podpowie jakie można zrobić jeszcze badania aby wykluczyć nowotwór prostaty? Pieska mam od niedawna i bardzo się martwię.pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 listopada 2016, 08:38

z cytowanych wyników nie widzę infekcji układu moczowego. Porządne usg prostaty i dróg moczowych z wykluczeniem kamieni moczowych.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość