pies stracil wladze w nodze

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

dronek75
Posty: 1
Rejestracja: 20 października 2018, 08:16

20 października 2018, 08:24

Witam.
Mam 9 letniego Goldena ktory bedac do tej pory w super formie nagle stal się bardzo slaby. po badaniu USG, prześwietleniu i badaniu krwi okazalo sie ze jest prawie 7cm guz na śledzionę.
Operacja usunięcia śledziony 2 tygodnie temu i po zbadaniu guza okazało się ze nowotwór (Hemangiosarcoma) Lekarz dal nam 3 miesiace chyba ze z chemioterapia 6 miesięcy na co sie nie zdecydowaliśmy. Psiak zniósł operacje świetnie bez potrzeby transfuzji i było dobrze przez ok. 7 dni na antybiotyku i lekach przeciwbólowych. Nagle po tygodniu od operacji pies zaczął kuleć na prawa tylna łapę i prawie się nie rusza tak mu ciężko wstać i poruszać się na 3 łapach. Cały czas trzyma ta jedna łapę w gorze chodząc. Byl u weta gdzie zrobili prześwietlenie kości i nic nie ma i powiedzieli ze to coś z mięśniem bo go bolało udo w trakcie oględzin przez lekarza. Powiedzieli tylko ze to bardzo dziwne i raczej nie związane z operacja.
Pies mi się meczy i sam nie wiem co dalej robić (apetyt ma super, pije wodę, normalnie się załatwia - biorąc pod uwagę problem z poruszaniem) a chodzić nie możne normalnie od tygodnia.
huand

22 października 2018, 09:58

Witam,
Ja mam labradora, tak samo jak Pana pies łapa w górze i nie może na niej stać jakby paraliż z tym że przednia. Co pomogło - olejek z konopi indyjskiej CBD np biokonopia 5% oraz granulki z małży nowozelandzkiej LUPOSAN dostęne w zoosklepie.
Pozdrawiam
emiss

23 października 2018, 13:08

witaj,
może warto byłoby przebadać pod kątem boreliozy? - jeden z objawów to tzw "kulawica"
powodzenia i zdrówka trzymam kciuki
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 października 2018, 13:52

potrzebne jest dokładne badanie ortopedyczne i ustalenie przyczyny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość