odksztuszanie u yorka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

aga2305
Posty: 8
Rejestracja: 02 października 2018, 17:28

03 października 2018, 19:27

Witam proszę o pomoc byłam z pieskie na badaniu endoskopowym oto wynik: gardło prawidłowe. Krtań wykazuje cechy zmian zwyrodnieniowych sztywna opadnięta nagłośnia, stwardniałe chrząstki nalewkowe, szeroko rozwarta szpara krtaniowa. Tchawica na całej długości nie wykazuje zaburzeń światła .Ostroga sztywna ,światło oskrzeli głównych prawidłowe, światło oskrzeli płatowych po stronie lewej zwężone. Nie stwierdzono obecności wysięgu. Z dolnych dróg oddechowych pobrano materiał do badania bakteriologicznego. Piesek ma 13 lat teraz jest na antybiotyku który mu pomaga nie odksztusza tak. Mam pytanie czy to jest cos poważnego.
aga2305
Posty: 8
Rejestracja: 02 października 2018, 17:28

04 października 2018, 12:11

własnie dostałam wynik pies ma w dolnych drogach oddechowych pałeczki ropy błękitnej.Pomocy co dalej
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 października 2018, 11:30

leczenie zgodne z wymazem i kontrola kardiologiczna czy wszystko tam jest ok.
aga2305
Posty: 8
Rejestracja: 02 października 2018, 17:28

11 października 2018, 07:38

Zaczynając od początku to Majki od listopada tamtego roku już mi zaczął odksztuszać. Najpierw myślałam ze jest to spowodowane tym ze nie ma już zębów i jeżyk mu ucieka ale poszłam na wizytę do weterynarza w moim mieście zrobiono mu RTG, "stwierdzili ze ma chore serce", oraz miał szmery w płucach wiec zaczęli go leczyć lekami na serce.Między czasie chorował(miał raz gorączkę) stwierdzono przeziębienie, wiec miał podawany antybiotyk w zastrzykach i kaszel przechodził na dłuższy czas, jednak nie pasowało mi to ze pies 13 letni lata za piłka i sie nie męczy więc tego roku w lipcu pojechałam na usg serca, gdzie Pani Dr. powiedziała ze serduszko jak na swój wiek ma bardzo zdrowe i kazała odstawić wszystkie leki Kardiologiczne. Pytając sie lekarza który robił bronchoskopie czy kaszel od roku spowodowany jest tą bakterią to stwierdził że nie bo pewnie złapał ja miedzy czasie. W tym momencie od 7dni jest na antybiotyku Boflox flavour, kaszel chwilowo występuje rano po wstaniu i jak wracam z pracy i sie mocno cieszy, nie ma problemu z chodzenie ma 3 piętro. Wiec pytanie czy on kaszle od tej bakterii???
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 października 2018, 08:53

jest to możliwe.
aga2305
Posty: 8
Rejestracja: 02 października 2018, 17:28

17 października 2018, 14:45

Witam przesyłam dwa linki ze zdjęcia RTG pieska, weterynarz do którego chodzę twierdzi ze bakteria jest tylko dodatkiem do tego wszystkiego i kaszel jest z innej przyczyny, podejrzewa ze jest to zwłóknienie płuc. Ja już sama nie wiem z czego jest ten kaszel. Usg serca było robiony więc choroba serca jest wykluczona (mimo tego te serce na rtg jest powiększone).Dodam ze przez ten rok jak kaszlał jedyna poprawa była po antybiotyku. Drugi tydzień podaje mu MARBOFLOKSACYNA i powiem ze jest poprawa, tylko co on będzie do końca życia na antybiotyku. Proszę o poradę co mogę jeszcze zrobić.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/82b66529af64c918
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5036ee2440c445fe
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 października 2018, 10:34

wykoanłym dokładne usg serca i okolicznych tkanek.
Lukaszp125
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2018, 07:23

17 listopada 2018, 13:43

Witam ja swojemu psu yorkowi 3 latek podaje gdy se nie moze odkaszlec syrop prawoślazowy i witamine rutinoscorbin i to pomoga jak przejdzie mu to nie podaje
aga2305
Posty: 8
Rejestracja: 02 października 2018, 17:28

30 listopada 2018, 05:44

Witam zmieniłam weterynarza który zrobił kolejne RTG klatki piersiowej,stwierdził ze nie ma żadnych zmian w płucach lecz ewidentnie widać powiększone serce i nad sercem zwężona tchawice (jak tylko będę miała zdjęcie to je dołączę). Mimo ze na bronchoskopi nie ma opisu o zapadającej się tchawicy na pytanie dlaczego??Lekarz odpowiedział ze bronchoskopia jest robiona pod narkoza i lekarz mógł tak daleko nie zobaczyć zwężenia(wytłumaczył to bardziej fachowo ale niestety nie jestem w stanie dokładnie tego jeszcze raz opisać). Kiedy powiedziałam ze wymaz z oskrzeli został zrobiony w trakcie antybiotykoterapi i wyszła pałeczka ropy błekitnej to zaczął się śmiać i powiedziała ze nie robi się takich rzeczy jak pies bierze antybiotyk czy to prawda??? Kazał odstawić antybiotyk.Na koniec powiedziała ze pies nigdy nie przestanie już kaszleć i z roku na rok będzie coraz gorzej bo mamy trzy powody przez które kaszle 1) powiększone serce 2) zapadnięta tchawica nad sercem 3) Krtań która wyszła na bronchoskopi.W tym momencie jest na lekach EURESPAL 2x1/4 oraz LOTENSIN 5mg 1x1/4.Do Dr.Jarka czy to jest wszystko możliwe co opisałam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 grudnia 2018, 13:29

najdoskonalsza i 100% metoda diagnostyczna w przypadku zapadalności to bronchoskopia . To co mówi ten lekarz to bzdura w tej dziedzinie. Nie wykonuje się wymazów w czasie antybiotykoterapii.
aga2305
Posty: 8
Rejestracja: 02 października 2018, 17:28

06 grudnia 2018, 11:30

https://www.fotosik.pl/zdjecie/fd7395c423f20744
https://www.fotosik.pl/zdjecie/992b58f96a5162fe
Więc ta pałeczka która wyszła z oskrzeli to nie jest wynik wiarygodny??w sumie 1,5 miesiąca brania antybiotyku z antybiogramu nie dało praktycznie żadnej poprawy,tylko pogorszyły wyniki krwi które załączyłam powyżej.Eurespal i Lotensin tez nie daje praktycznie żadnych efektów.Więc co mu dolega ilu jeszcze weterynarzy odwiedzę zęby się dowiedzieć,czy może ktoś polecić dobrego na Dolnym Ślasku mieszkam koło Wrocławia.Majki nie ma problemów z oddychaniem,odkrztusza tylko jak jest w domu najwięcej nad ranem i zdarza mu się teraz również w nocy i jak się cieszy np. jak wrócę z pracy,idąc do jakiegokolwiek weterynarza ani razu nie kaszlnie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 grudnia 2018, 11:38

a w kierunku tych zmian narzadowych ( wysłane wyniki) wykonałaś jakieś ruchy?
aga2305
Posty: 8
Rejestracja: 02 października 2018, 17:28

02 stycznia 2019, 19:16

Weterynarz nic nie kazał robić bo powiedział że wyniki są takie z podowu brania 1,5 miesiąca antybiotyku no i wcześniej sterydu, no i wcześniej też brał z przerwami antybiotyk w sumie przez ostatnie pół roku to był w niego cały czas pakowany jakiś antybiotyk, mam powtórzyć wyniki po miesiącu.Dwa razy miał podaną kroplówke pod skórną(jakąś wzmacniającą) Przed branie antybiotyku miał wszystkie wyniki w normie. Eurespal i Lotesnin bierze do tej pory i poprawa w kaszlu jest duża.,kaszel jest tylko nad ranem po przebudzeniu, nie występuje już jak się cieszy. A co mogę zrobić z tymi wynikami?? Już dwóch weterynarzy powiedziało mi wprost żebym dała już mu spokój bo on ma 13 lat. Na dniach pojadę powtórzyć krew jak będę miała wyniki to podeślę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość