Pies chory na nerki i serce po usunieciu zębów i kamienia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Ilonas
Posty: 88
Rejestracja: 01 października 2018, 10:54

01 października 2018, 11:13

Witam. Mój ukochany psiak wczoraj miał usuwany kamień i sporo zębów w tym górnego kła . Pod tzw usypiaczem bo narkoza nie wchodzila w gre.Ma 12.5 roku.do tego od kilku lat choruje na serce a na początku tego roku niestety zaczely siadać nerki.jeszcze 3miesiece temu przy diecie renal i 1 kapsułce renalvet keratynina 1.82 mocznik 56. Miesiąc temu keratynina 2.85 mocznik 63.obecnie przy 2 renalvetach keratynina 2.95 mocznik 90. Czekamy na azodyl ale czy to cos da???może trzeba wdrozyc tez ipakityne???wiele osob chwali ten proszek i mowi o obnizeniu mocznika i keratyniny po nim.Pies nie chce jesc nawet puszki renal.stąd usuwanie kamienia i zębów. Od tygodnia chodził smuty i podejrzewalismy ząbki.dziś dzień po zabiegu pies nie chce jesc ledwo chodzi i jest osowialy.Czy to od nerek czy mimo wszystko jeszcze z bólu po zabiegu? Proszę o pomoc
Piotro9
Posty: 27
Rejestracja: 10 sierpnia 2016, 23:43

03 października 2018, 18:54

Nie jestem lekarzem, nie odpowiem na Twoje pytanie. Ale zaniepokoił mnie fragment wpisu. Usunęliście kamień i zęby, ponieważ pies nie chciał jeść karmy? Dość dziwny powód.
Ilonas
Posty: 88
Rejestracja: 01 października 2018, 10:54

07 października 2018, 21:31

Dość dziwny?a co w tym dziwnego że prawie 13 letniemu psu ruszają się zabki tym bardziej ze miał bardzo dużo kamienia który wpłynął na stan zębów? Logiczne ze to boli i pies nie chce jesc.tym bardziej ze juz wczesniej tez tak bylo i wyrwano mu 3 male zabki.wtedy jak reka odjal. Zdrowszy pies.proszę zapytać 80 letnia osobę po co ma protezę i wyrwała zeby i nie komentować bez przemyslenia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 października 2018, 10:47

możana dopuścić sanację przy złych wynikach , ale trzeba pod taki zabieg dobrze przygotować psa , bo po sanacji możemy uzyskać duże pogorszenie stanu. zróbcie świeży poziom mocznika i kreatyniny ile wzrosły parametry po zabiegu.
Ilaila

28 października 2018, 18:39

Tydzień temu mocznik 74 keratynina 3.05 i juz się cieszyłam. Ze azodyl dzialam. Od piatku pies nie je jest osowialy. Wczoraj raz kupka z domieszką czarnej krwi .dziś badanie krwi i cios. Mocznik znów 95 keratynina 3.74. Kroplowka z glukoza i jutro to samo.puszek nie chce nadal jeść zjadl trochę puszki dla kota mimo że powinien mieć dietę. Ale kazali dać mu cokolwiek byle zjadl.odchodze od zmysłów bo juz nie wiem jak go ratować. Choć wiem ze juz z tego nie wyjdzie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość