Pęknięcie torebki stawowej u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Olixxxik

25 czerwca 2018, 18:01

Cześć wszystkim! Moja psina to malutki kundelek, waży 4kg. Grażynka od kilku dni kuleje. Na nóżce pojawiła jej się mała, elastyczna gulka. Weterynarz powiedzial, że zebrała się jej tam maź stawowa. Diagnoza: pęknięta torebką stawowa. Dwa dni dostawała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz dostaliśmy informację, że pies powinien odpoczywać i oszczędzać łapkę. Widać małą poprawę. Piesek dalej bardzo ostrożnie stawia łapkę, delikatnie kuleje. Podczas szybszego chodzenia podkula nóżkę i używa tylko trzech łapek. Jak chodzi powoli i biegnie bardzo szybko wszystko jest ok. Proszę o informację ile taka torebka stawowa się regeneruje? Czy jest szansa, że unikniemy operacji? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lipca 2018, 08:41

jeśli maź stawowa wydostaje sie pod skórę i pochodzi z samego strawu, należałoby pilnie zamknąć uszkodzoną torebkę stawową czyli po prostu zaszyć. Można próbować zakładać opatrunki uciskowe, które przyspieszyłoby zagojenie torebki stawowej niemniej najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest zaszycie uszkodzonej torebki stawowej.
Olixxxik

06 sierpnia 2018, 16:08

Dzień dobry. Mała aktualizacja. Moja psina miała operację. Okazało się, że z torebka się sama zrosła, lecz nie w tym miejscu w którym powinna. Po operacji pies zaczął chodzić na 4 łapach, dużo leży, regeneruje się. Dziś mija 12 dzień od operacji. Bardzo rzadko zdarzy się, że pies zrobi kilka kroków na 3 łapach (tylko wtedy, gdy gwałtownie zerwie się z miejsca). Podczas krótkich spacerów zauważyłam, że od czasu do czasu "gubi" operowaną łapkę (jakby jeden krok tą operowaną łapką był przeciągnięty w czasie). Czy może to być spowodowane tym, że od operacji minęły dopiero niecałe dwa tygodnie? Albo że torebka została dość ciasno zszyta, a może szwy wewnętrzne nie rozpuściły się do końca?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 sierpnia 2018, 16:17

uszkodzona torebka stawowa czasami zostawia ślad w formie delikatnej kulawizny . Zależy od stawo, rozległości, urazu.
Olixxik

06 sierpnia 2018, 20:13

Czyli rozumiem, że nie mam się czym martwic? Po jakim czasie mogę pozwolić psu na chodzenie po schodach i skakanie? Przepraszam za te pytania, ale nie chcę popełnić żadnego bledu, a ten pies to istny demon i trudno utrzymać ją w bezruchu :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 sierpnia 2018, 20:51

proszę zapytać lekarza prowadzącego on widział jak to wyglada . Mi jest bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie.
Olixxxik

07 sierpnia 2018, 10:02

Panie Doktorze, uprzejmie proszę jeszcze o informację po jakim czasie od operacji torebki stawowej pies powinien wrócić do siebie i bez żadnych problemów chodzić na 4 łapach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 sierpnia 2018, 11:57

kilka tygodni ale nie zawsze przestaje utykać całkowicie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość