kuleje po szczepieniu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

18 sierpnia 2006, 22:16

Witam
Moja 8-tygodniowa suczka (sznaucer miniaturowy) była dzisiaj po raz drugi szczepiona (Eurican DHPPI2). Po szczepieniu zrobiła się bardzo słaba, ledwie chodziła, prawie cały dzień przespała, popiskiwała czasem, gdy zmieniała pozycję lub miejsce do spania. Wieczorem zaczęła czuć się lepiej, ale nadal kuleje, przy czym nie potrafię określić, czy kuleje na którąś konkretną łapkę, bo porusza się ogólnie niezdarnie.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Czy może być taka reakcja na szczepienie? Oczywiście nie mogę całkowicie wykluczyć jakiegoś urazu, bo sunia jest bardzo żywa i często się wywraca w swoich szaleńczych biegach i podskokach. Ale przed szczepieniem nie zauważyłam żadnych objawów, więc nie sądzę by to był zbieg okoliczności.
Będę ją teraz obserwować, ale ponieważ najwcześniej mogę się wybrać do lekarza w poniedziałek, to mam nadzieję poznać opinię Pana doktora na ten temat.
Pozdrawiam
kaasia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 sierpnia 2006, 22:42

opisałaś typową reakcje poszczepienną. Jeśli w ciągu doby odcxzyn nie ustapi to zdecydowanie udaj się do lekarza.
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

18 sierpnia 2006, 23:04

Dziękuję za odpowiedź. Wprawdzie wiem o odczynach poszczepiennych i również doszłam do takiego wniosku, to jednak zaniepokoiło mnie to utykanie. Nie spotkałam się, żeby ktoś opisywał taki objaw, zwykle tylko apatia, brak apetytu, stan podgorączkowy. Domyślam się więc, że przyczyna utykania tkwi w osłabieniu i być może bólach mięśniowych? A swoją drogą to brak apetytu mojej suni na szczęście nie dotyczy :)
Pozdrawiam serdecznie
kaasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość