prostata

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

09 sierpnia 2006, 13:02

Witam!
U mojego psa (11 letni owczarek niemiecki) stwierdzono przerost prostaty.
Zelecono podawanie uroseptu. Zjadał go przez ok. 2 tygodnie i wszystko wróciło od normy, niestety po odstawieniu ziółek po kilku dniach znowu pojawiły się problemy. Niestety wyjeżdżamy na 2 tygodnie, więc nie będziemy mogli chodzić do lecznicy na kurację (lekarz przewidywał zastrzyki przeciwzapalne, gdyby urosept nie pomógł). W związku z tym mam pytanie : co w tym czasie mogę podawać mojemu psu, żeby sie nie męczył? czy można podać np. "ludzki" prostamol uno? Jakie są szanse na wyleczenie?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Panda
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 sierpnia 2006, 13:39

musicie przyłożyć się solidnie do leczenia tej prostaty. Prostamol stosują niektórzy lekarze ja osobiście nie stosowałem. My zalecamy kuracje hormonalną, jeśli schorzenie ma tendencje nawrotową lub sama prostata jest zmieniona torbielowato w znaczny sposób zalecamy kastracje. Prawie w 100% jest skuteczna.
Gość

10 sierpnia 2006, 12:14

Bardzo dziekuję za informację.
Czy mogłabym jeszcze prosić o informację : czy przyjmuje Pan w przychodni os. Złotego Wieku, a jeśli tak, to w jakich terminach?
Zgłosiłabym się z moim pupilem po 28 sierpnia ....
Pozdrawiam
Panda
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 sierpnia 2006, 20:00

proszę śledzić grafik w dziale o nas.
Gość

11 sierpnia 2006, 09:28

Dziękuję
Pozdrawiam
Panda
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość