Drgawki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

03 sierpnia 2006, 09:59

Mój pies co jakiś czas, mniej więcej co 2 miesiące ma drgawki (trzęsie mu się głowa i ogólnie całe ciało). Nie towarzyszy temu utrata przytomności ani inne objawy, więc mój wet wykluczył padaczkę. Jeśli pojawiają się drgawki to przez około tydzień podaję witamine B Kompleks i wszystko przechodzi.
Zastanawia mnie jednak dlaczego mój pies ma niedobór witaminy B.
Karmie go Acana Lamb & Rice + 50% zalecanej dawki witamin (Canifos). Muszę przyznać, że jak był na gotowanym jedzeniu (kurczak , ryż i warzywa + witaminy) to rzadziej występowały drgawki.
Co może być przyczyną takiego wyjaławiania witamin.
Dodam również, że tydzień temu pies skończył brac antybiotyk, ale nie jest to regułą, że drgawki pojawiają się tylko po kuracji antybiotykowej.

Czy zmienić może witaminy?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 sierpnia 2006, 22:22

epilepsja nie zawsze wiąże sie z utratą świadomości czy równowagi przez psa. Najlepiej , że nie zawsze muszą wystepować ataki drgawek. Jeśli zaobserwowałaś, że ma na to wpływ podawanie witaminy B to podawaj ją ciągle.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

04 sierpnia 2006, 09:26

Dziękuję za odpowiedź. Troche sobie poczytałam o witaminach z grupy B i dowiedziałam się, że nadmiar witaminy B6 powoduje problemy neurologiczne. W tej chwili to chyba jej brak jest przyczyną drgawek u mojego psa. Chciałabym jednak wiedzieć jakie są objawy przedawkowania witamin z grupy B Kompleks.

Ewentualnie czy mógłby mi Pan powiedzieć jaką dawkę podawać psu - 38kg 2,5 roku.
Do tej pory po wystąpieniu drgawek podawałam przez pierwsze 2 dni 2 x 1 tabl., przez nastepne 5 dni 1 x 1 tabl.

Będę wdzięczna za porade.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 sierpnia 2006, 13:22

możesz regularnie podawać jedną tabletke. Wtaminy z grupy B jest dosyć ciężko przedawkować, a to dlatego, że są wydalane z organizmu. Trzeba się bardzo się starać aby do tego doprowadzić.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

04 sierpnia 2006, 15:12

Dziękuję, tak też zrobie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość