Wysokie enzymy wątrobowe

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

DORIS2
Posty: 103
Rejestracja: 28 maja 2018, 14:43

25 sierpnia 2018, 17:01

Tutaj pisze że ktoś dostał heparegen i Ursocam od lekarza hepatologa, ale niestety nie pisze czy mu to pomogło:

xxxxxxxx

Tych leków hepatologicznych jest mnóstwo i one różnią się od siebie nie tylko nazwą handlową. Ursocam z kolei niestety jest drogi.Kosztuje około 100 za opakowanie, ale jak widzę u zwierząt jest tez stosowany.

xxxxxxxx

Znalazłam też że jest jakieś badanie na wątrobę które nazywa się Fibroscan, gdzie można sprawdzić czy wątroba jest zwłókniona. Czy to badanie jest dostępne dla zwierząt, oraz czy pozwoliłoby na ocenę tych guzków czy wyglądają podejrzenie nie wiem.

Trzeba pogrzebać w Internecie.
DORIS2
Posty: 103
Rejestracja: 28 maja 2018, 14:43

25 sierpnia 2018, 17:05

Tu jest o elastografii i fibroscanie dla ludzi, ale nie wiem czy robią to gdzieś u zwierząt. Trzeba by poszukać.

xxxxxxx

Tu pisze że jest możliwość oceny charakteru zmian ogniskowych. Kurcze, żeby ktoś to robił u zwierząt. To jest nie do pomyślenia że najpierw testuje się takie rzeczy na zwierzętach a potem okazuje się że np. zwierzęta nie mogą z tego skorzystać bo żaden wet tego nie robi.

xxxxxx
maig1070
Posty: 6
Rejestracja: 12 sierpnia 2018, 20:22

25 sierpnia 2018, 18:19

Mocznik i kreatynina są w normie,więc nerki ok.Też czytałam o onkologu w Warszawie,wiem o kogo chodzi.Cena leków nie ma znaczenia.W poniedziałek będę u weta to porozmawiam.Dopóki suńka ma tak wysokie wyniki nie mogę nic zrobić. Aż tak ryzykować nie będę.Musi być jakiś sposób,żeby wyniki wątroby wróciły do normy.Wtedy zajmę się guzem.Mam nadzieję ,że zdążę.Dziękuję bardzo Pani za wszystkie informacje i rady.Czekam jeszcze na jakieś porady od dr.Jarka.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 sierpnia 2018, 10:43

niewiele da się tutaj poradzić. Można zrobić biopsję guza w pakiecie i dokładnie oglądać wątrobę na usg. A Macie może rtg klatki piersiowej? Wszystko tam ok?
maig1070
Posty: 6
Rejestracja: 12 sierpnia 2018, 20:22

28 sierpnia 2018, 16:18

Rtg klatki piersiowej nie było robione.Doktorze,proszę poprawić jeśli się mylę,ale biopsja nie daje 100% pewności ,co do rodzaju guza.Przy tak wysokich enzymach wątrobowych istnieje bardzo duże ryzyko ew.operacji.Zastanawiam się,czy nie zostawić teraz guza,tym bardziej,że od kiedy go zauważyłam prawie 5 m-cy temu,nie powiększa się,co m-c jest robione usg.Może próbować nadal kurować wątrobę?Aspat po kroplówkach spadł o połowę,więc może się uda jakoś ją podleczyć? Usg wątroby jest wykonywane co 2 m-ce.Czy tak wysokie wyniki mogą być od guza? I chyba zrobić trzeba rtg.A i jakiś tydzień temu pojawił się na łopatce tłuszczak,wielkości jajka,3 dni temu kolejny obok wielkości śliwki po tej samej stronie co guz.Czy może mieć to jakiś związek? Z góry dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 sierpnia 2018, 10:45

proszę wykonać biopsję ( nie lubie gdybactwa) - albo chcecie iść z psem do przodu albo przechodzicie z góry na leczenie paliatywne i objawowe.Dostaniecie wynik będziecie rozważać co jest gorsze , co jest lepsze.
Saw

27 listopada 2018, 19:39

Choroba cushinga. Mamy ten sam problem. Biopsja nic nie wykazała
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

23 lutego 2022, 08:24

Cześć!
Zdrowie naszych czworonogów jest najwazniejsze, dlatego warto regularnie sprawdzać ich stan. W tym celu dobrze jest stale poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozpoznać, że pies jest chory koniecznie zajrzyj na naszego bloga. Dowiesz się kilku potrzebnych wskazówek i pomożesz swojemu czworonogowi!
https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-roz ... est-chory/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość