Ból stawów

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

02 października 2016, 21:34

Dzień dobry wszystkim,

nasza Ruda zaczęła mieć problemy z tylnymi łapami, chyba stawy biodrowe, nie kuleje, ale wydaje się, że ją trochę boli. Ruda ma już 10 lat. Nasz wet zaproponował tak na początek zastrzyki z Catrophenu Vet, suplementy na stawy Ruda dostaje systematycznie (z przerwami), ostatnio Caniviton Forte, przedtem różne, w tym też dziką różę. Ale wydaje się, że trzeba zacząć działać intensywniej, biedny nasz Rudzielec.

Co sądzicie o tym, żeby zacząć teraz od Inflamexu? Czy można Inflamex podawać z tym Cartrophenem Vet? A może najpierw zrobić diagnostykę i zadecydować, co byłoby dla Rudej najlepsze?

Pozdrawiam serdecznie
M.
megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

06 października 2016, 17:09

Może doktor Jarek albo Robert się odezwie?:)
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

06 października 2016, 18:55

megan, mój pies bierze na stawy Antinol Sizarol zapisane przez veta który go operował, jest to preparat przeciwzapalny, łagodny w działaniu z opisu skuteczny, jestem dopiero w początkowej fazie podawania dopiero pierwsze opakowanie się kończy,
Jako drugi kupiłam Lyprinol skład ten sam jest to ludzki odpowiednik Antinolu ale tańszy. Możesz spróbować go podać.
Bardzo dobrze działają iniekcje z Traumeel S, wypróbowane na futrze, skuteczne.

Wykonaj rtg, leczenie jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby i tak naprawdę nie wiesz co się dzieje.
megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

08 października 2016, 20:27

Retriver, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Będziemy pewnie wypróbowywać róże preparaty, na razie zamówiłam Inflamex. Będę rozmawiać z naszym wetem w sprawie RTG, Ruda musi być w narkozie (lekkiej ponoć, ale zawsze) i trochę się boję, bo serce u naszej suni już nie to, co kiedyś. Tak naprawdę, to nie wie, czy to stawy biodrowe czy spondyloza? M.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 października 2016, 16:58

tak na prawdę musisz zacząć od diagnozy . Na razie leczysz kłopoty z chodzeniem , ale kompletnie nie wiecie z czego wynikają a to sedno tej sprawy. Nie ma co zamazywać tych objawów tylko starać się postawić diagnozę i rozpocząć skuteczną terapię.
kasia19797
Posty: 2
Rejestracja: 21 października 2016, 17:01
Lokalizacja: Poznań

27 października 2016, 12:03

Mój psiak też miał kiedyś straszne problemy ze stawami. Na szczęście kilka wizyt u weterynarza i przepisane przez niego tabletki pomogły. Natomiast, nawiązując już do tego tematu, sama też ostatnio odczuwam silny ból w kolanach. Znalazłam ostatnio taki suplement: xxxxxxxxxxxxxxx Myślicie, że mogłoby to pomóc?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość