Cukrzyca u psa - leczenie Caninsulin, wyniki badań.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 sierpnia 2016, 16:19

musisz stale podawać preparaty , nie zmianiać ich co kilka dni i na podstawie objawów i wyników kontrolnych modulować to leczenie. Oczywiście obowiązkowa pozostaje dietoterapia.
Wiosenkaaz

06 maja 2018, 18:49

Witam,
Od dwóch tygodni walczę z cukrzycą u mojej Cavalierki.
Podaję jej 3 jednostki insuliy (waży 8-9 kg) co 12 h.
Na razie ciągle mam wątpliwości. Np dopiero kilka razy udało mi się z sukcesem zmierzyć jej cukier. 1 h po posiłku ma zazwyczaj ok 500-550 wtedy podaje jej insuline . Dziś pierwszy raz zmierzyłam jej 6h po podaniu insuliny i wyszło 32 !
ale pies zachowywał się normalnie, dałam jej odrobinę karmy po 2h zmierzyłam ponownie glukometr wskazał Lo (czyli według instrukcji poniżej 10) ale suczka nadal wygladała i zachowywała się normalnie.
Nie wiem co robić, czy możliwe jest ze na te wyniki badań ma wpływ słaba bateria w glukometrze? albo podanie za małej ilości krwi?
Nasz weterynarz jest cudowny ale nie wyjaśnił wszystkiego szczegółowo i teraz ciagle mnie coś zaskakuje.
Kiedy powinnam mierzyć ten cukier i jakich wyników oczekiwać ?
Bardzo proszę o pomoc.
pozdrawiam
Ania
grahamka

25 stycznia 2019, 14:57

Mój piesek ma 12,5 roku. Choruje na cukrzycę już 5 lat. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale ogólnie nei jest tak tragicznie jak wydawałó się że będzie. Z cukrzycą da sę żyć. Co prawda już prawie nie widzi, ale daje sobie radę. Dajemy Caninsulin dwa razy dziennie. Ale najważniejsza jest dieta. Jedzeenie zawsze takie same porcje tuż po zastrzyku. Każda dodatkowa porcja podnosi poziom cukru. Oczywiście prawie zero węglowodanów, karma Diabetic plus mięso. Pozdrawima Grażyna
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 stycznia 2019, 11:27

pomiar cukru powinien być zawsze o tych samych porach np. przed podaniem insuliny i po 6 godzinach. Czy cavalierka jest wykastrowana?
Bojownik73
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwietnia 2017, 09:26

22 października 2019, 12:06

Wiosenkaaz pisze:
06 maja 2018, 18:49
Witam,
Od dwóch tygodni walczę z cukrzycą u mojej Cavalierki.
Podaję jej 3 jednostki insuliy (waży 8-9 kg) co 12 h.
Na razie ciągle mam wątpliwości. Np dopiero kilka razy udało mi się z sukcesem zmierzyć jej cukier. 1 h po posiłku ma zazwyczaj ok 500-550 wtedy podaje jej insuline . Dziś pierwszy raz zmierzyłam jej 6h po podaniu insuliny i wyszło 32 !
ale pies zachowywał się normalnie, dałam jej odrobinę karmy po 2h zmierzyłam ponownie glukometr wskazał Lo (czyli według instrukcji poniżej 10) ale suczka nadal wygladała i zachowywała się normalnie.
Nie wiem co robić, czy możliwe jest ze na te wyniki badań ma wpływ słaba bateria w glukometrze? albo podanie za małej ilości krwi?
Nasz weterynarz jest cudowny ale nie wyjaśnił wszystkiego szczegółowo i teraz ciagle mnie coś zaskakuje.
Kiedy powinnam mierzyć ten cukier i jakich wyników oczekiwać ?
Bardzo proszę o pomoc.
pozdrawiam
Ania
Witaj!Większość glukometrów ma już takie ustawienia,że albo nie zmierzy wcale,albo podaje rzeczywisty poziom...Co do tych bardzo niskich-jeżeli cukrzyca została rozpoznana niedawno,to po wdrożeniu leczenia insuliną może nastąpić remisja (tu prosiłabym o potwierdzenie ze strony P.Dr-a,gdyż posiłkuję się wiedzą na temat cukrzycy u ludzi.),czyli przez jakiś czas trzustka znowu zaczyna normalnie produkować insulinę,by po tym -różnym u każdego czasie znowu wymagać podawania insuliny już na zawsze.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość