Zespół przedsionkowy u psów

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gaga7412
Posty: 17
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 19:41

15 czerwca 2011, 17:28

Witam,czy ktoś wie jak długo może przebiegać ta choroba?aż do całkowitego ustąpienia objawów :?:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 czerwca 2011, 12:40

mogą całkowicie ojawy ustąpić , ale może też pozostać trwały ślad. Długość leczenia jest indywidualna z reguły trwa 1-3 tyg.
gaga7412
Posty: 17
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 19:41

17 czerwca 2011, 23:20

Panie Jarku bardzo dziękuję za odpowiedź mój pies ma już piąty tydzień choroby i objawy powolutku ustępują jest tylko strasznie apatyczny i bardzo dużo śpi.Czy może to tyle trwać?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 czerwca 2011, 23:03

tak miałem psa u którego ubjawy wycofywaly się 2 miesiące.
zdruzgotany

20 listopada 2018, 20:38

Witam serdecznie ,jestem włascicielem 14 letniego pupilka.Piesek nagle bez powodu zaczął krecić w kółko ,potykać ,krzywić głowe a chodząc ściągało go na jedną stronę .poszliśmy do weterynarza a nam padła diagnoza "zespół przedsionkowy"
doktor podał sterydy.Choroba trwa już 7 tygodni ,pies jest ciągle na sterydach ,dostaje leki na serce,na ukrwienie mózgu i dwie dodatkowe tabletki jedna na odwodnienie i ostatniej już nie kojarzę.Kondycja pieska jest co raz gorsza.Piesek ciągle sie przewraca,potyka,nie chce jeść a co próbuje napić co wylewa i trzeba go trzymać przy misce .Problem sprawia załatwianie sie przez to że nie potrafi utrzymać równowagi.
jak długo trwa taka choroba? czy może powinno sie zmienic weterynarza ? co mam począć dalej?serce pęka kiedy człowiek jest tak bezradny wobec tak bliskiej i bezbronnej istotce .Proszę o rady,sugestie
co można a co powinno sie zrobić,proszę o szczere odp
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 grudnia 2018, 18:37

tak na prawdę przy tym schorzeniu powinno się rozpocząć od rezonansu głowy , oceny oun, ucha wewnetrznego i środkowego. I wtedy możemy stawiać diagnozę. Twojemu psu to nie przejdzie może się poprawi , ale całkiem nie przejdzie , mało tego mogą nastepować nawroty.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość