ostre martwicze zapalenie trzustki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Mayka M
Posty: 1
Rejestracja: 06 czerwca 2011, 08:37
Lokalizacja: Trójmiasto

06 czerwca 2011, 09:00

Witam, u mojej 8 letniej suczki sznaucera miniaturowego trzy tygodnie temu w trakcie laparotomii stwierdzono ostre martwicze zapalenie trzustki. Z opisu lekarza przeprowadzającego operację stwierdzono bardzo poważne zmiany martwicze a wątroba była kilkakrotnie powiększona i bardzo otłuszczona. Przed operacją miała bardzo niepokojący wynik ALP 1440. W chwili obecnej jest już w domu od dwóch tygodni, przyjmuje antybiotyki, leki na wątrobę, osłonowe i enzymy trzustkowe. Jest karmiona RC intestinal gastro low fat 4 razy dziennie. Jej stan wydaje mi się stabilny. Nie wymiotuje, codzienne pomiary temperatury około 37,80-38,30. Kupki stałe. Mam pytanie do Pana doktora czy mogę zmienić jej karmę z RC low fat na EUKANUBA Intestinal Formula ( nie ukrywam że szukam tańszego odpowiednika RC) a drugie moje pytanie to dotyczy złych wyników ALP, powtarzałam wyniki krwi 3 dni temu i ALP zamiast maleć mimo podawanych leków urósł do 1840. Mój lekarz prowadzący kazał mi się teraz nie martwić , mamy powtórzyć wyniki za trzy tygodnie. Czy miał Pan już doświadczenie z tak wysokim ALP? I czy jest szansa na wyleczenie tej wątroby. Musze dodać iż mimo tego że moja Luna nie ma połowy trzustki to wyniki cukru we krwi są w normie :). Prosze o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 czerwca 2011, 23:58

nie zmianiałbym karmy na inną , nie jest to wskazane a sam royal jest badziej dobrana karmą do takich problemów. Mam nadzieję , ze próbki pobrno od Twojego psa przy okazji tego zabiegu. Co do ALP wysoki poziom może wróżyć problemy ale ... miałem psa z aletem 4000-5000 utrzymującym się przez 2-3 lata. Odesłalem go nawet na uczelnie , bo nie byłem w stanie znaleźć przyczyny taki wyników. Wyswrócili go na lewą stone - jak się popularnie mówi iiiiiiiii..... NIC. Żył sobie dalej. Jednak to nie reguła.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość