problemy z oczami u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Magda1803

12 maja 2011, 00:06

Witam,

mam 2 letniego berneńczyka. Odkąd był szczeniakiem bardzo często łzawią mu oczy. Weterynarz zalecił najpierw krople starazolin. Ponieważ to nie pomagało, kazał przemywać oczy naparem ze świetlika, który rzeczywiście bardziej pomógł. Minęło 1,5 roku i oczy znów mu łzawią. Na dodatek wysechł mu fragment nosa. Byłam dziś u innego weterynarza i okazało się, że mój pies ma infekcję bakteryjną i pani doktor zapisała mu antybiotyk. Jeśli chodzi o oczy, to obejrzała czy nie zawinęła mu się trzecia powieka, a następnie zielonym płynem sprawdziła czy ma drożne kanaliki łzowe. Niestety zielony płyn wypłynął tylko 1 dziurką i to po około 20 minutach. Powieki ma ok, ale pani weterynarz powiedziała, że w jego przypadku niezbędne będzie udrożnianie kanalików łzowych. Trochę poczytałam w internecie na ten temat i wiem, że zanim dojdzie do zabiegu można wypróbować różne inne metody przywrócenia ich drożności lub zmniejszenia łzawienia. Chciałam się zapytać, czy powinnam się od razu zgadzać na zabieg pod narkozą, czy też warto wypróbować najpierw inne metody??Z góry dziękuje za pomoc!
Magda1803

20 maja 2011, 00:55

Witam, nikt nie miał podobnych problemów z oczami? bo czekam i czekam,ale nikt nie odpisuje:( niestety pojawił się kolejny problem. Psu koło lewego ucha wyrósł twardy guzek. jest pod skórą,która nie zmieniła swojego koloru i ma wielkość ziarenka grochu. Powinnam się tym martwić?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 maja 2011, 00:52

ja osobiście sklaniałbym się do jak najszybszego udrażmniania kanalików . Niestety czas działa na niekrzyść utrwlając wadę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość