Podwyższony mocznik u młodego psa- pytanie do Pana Jarka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

anao3
Posty: 17
Rejestracja: 09 września 2009, 13:26

14 kwietnia 2011, 14:37

Panie Doktorze,

Robiłam u Pana badania krwi u 9-miesięcznego dobermana. Niestety nie byłam w stanie dodzwonić się do Pana aby skonsultować wyniki. Rozmawiałam dzisiaj z dr. Kobiałką i okazało się że jest podwyższony mocznik i ALT lub AST.
Nie znam dokładnej wartości gdyż nie mam wyników przed oczami - muszę podjechać i je odebrać.
Mocznik wyszedł ok. 10,3 mmol/l.
Nie wiem czy mam się martwić czy nic z tym nie robić. Karmię psa karmą Orijen która jest wysokobiałkowa.
Bardzo proszę o odpowiedź gdyż nie chcę czegoś przespać.
Badania były robione na nazwisko: Paweł Wójcik, Al. Pokoju 27B/25, pies Elza.
Jeśli znajdzie Pan chwilę na zajęcie się tym tematem to będę wdzięczna.

Anna Grzejszczak
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 kwietnia 2011, 00:36

bardzo proszę dodzwonić się do mnie porozmawiamy. BArdzo proszę . Kilka dni miałem poważne perturbacje z telefonem, lepiej dzwonić jak jestem już po pracy , bo w pracy nie zawsze mogę odebrać telefon. Wiem o którego pieska chodzi.
anao3
Posty: 17
Rejestracja: 09 września 2009, 13:26

15 czerwca 2011, 20:16

Panie Doktorze,

Nie mogłam dzisiaj dodzwonić się do Pana a chciałam skonsultować wyniki badań u Elzy brązowego, jedenastomiesięcznego dobermana. Badania były robione we wtorek w Hucie.
Mocznik 7,05, ale Alat zatrważająco wysoki 150.
Co mam robić? Czy przypadkiem steryd, który zbił mocznik, nie zniszczył wątroby?
Przed rozpoczęciem leczenia sterydem- Alat - 32,2, po miesiącu leczenia 73,4 a teraz tragedia.
Bardzo się martwię. Nie wiem czy mogę tak z dnia na dzień przerwać leczenie Encortonem.
Proszę o odpowiedź. Chciałam podjechać do Pana na Sanocką ale tam telefon cały czas jest zajęty.

Anna Grzejszczak
660460864
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 czerwca 2011, 12:38

proszę dzwonić na komórkę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość