PRZEWLEKŁY KATAR U BULDOGA FRANCUSKIEGO

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kamawin
Posty: 2
Rejestracja: 15 lutego 2011, 09:44

15 lutego 2011, 10:07

Panie Doktorze,mój 3-miesięczny buldog francuski od miesiąca ma coś na kształt kataru.Przezroczysta wydzielina z noska,ale tylko po nocy.Zaznaczę,że w pokoju,w którym śpi pies ( z nami ),włączony jest nawilżacz powietrza,więc to pewnie nie od suchego powietrza.Piesek męczy się próbując to coś wydmuchać. Oblizuje nosek.Weterynarz stwierdził,że jeżeli wydzielina jest przezroczysta,nie zawiera ropy ani krwi nie ma się czym przejmować. Jestem może przewrażliwiona,ale jest to mój pierwszy zwierz w życiu.Zaznaczę jeszcze,że podaję pieskowi Cebion -wit.C w kropelkach dla dzieci.Bardzo proszę o sugestię co to może być?Może trafił mi się taki "zasmarkany" piesio? :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

15 lutego 2011, 10:12

Jeśli zdarza się to tylko rano, nie leje się z niego jakoś nadmiernie to moim zdaniem to normalne, one często są takie "zafluchane". Nie podawałabym tej witaminy bo to i tak nic nie da. Czasem przy nosie zbiera się taka piana jeśli nozdrza są zbyt ściśnięte.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 lutego 2011, 21:39

dokłądnie obserwowałbym i na razie nic nie robił. To raczej nie infecja , bo pojawia się tylko rano.
Kamawin
Posty: 2
Rejestracja: 15 lutego 2011, 09:44

15 lutego 2011, 22:00

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Katarzyna
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość