Dziwne zachowanie 4 miesięcznego boksera

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

rafcioa
Posty: 1
Rejestracja: 07 lutego 2011, 14:27

07 lutego 2011, 14:41

Witam Panie Doktorze.
U mojego 4 miesięcznego boksera (od około miesiąca) zauważyliśmy dziwne zachowanie, a mianowicie piesek siedząc lub leżąc (i tylko wtedy) zaczyna mrugać momentalnie obydwoma oczyma i dostaje drżenia (trzęsienia się) głowy oraz jednocześnie niekiedy widac drżenie mięśni na nodze tylnej i w tym czasie (a trwa to około 2-4 sekund) jakby omdlewał (tzn nie przewraca się ale ma takie zaniki świadomości (jak my ludzie gdy nas przytka po wysiłku czyli mamy taki chwilowy brak powietrza) i w czasie tego "ataku" zaczyna lecieć, ale ponieważ trwa to bardzo krótko nie przewraca się). Takie "ataki" mają miejsce 3-5 razy dziennie i tylko i wyłącznie w domu, bo gdy przebywa na dworze i tam usiądzie i obserwuje otoczenie to takie coś nie dzieje się.
EKG nic nie wykazało - serce w porządku.

Jeżeli mój opis nie jest zbyt czytelny to postaram się wrzucić krótki filmik z takim jednym z "ataków".

Może po prostu to zwykłe zachowanie spowodowane dojrzewaniem, wzrostem itd które mu z wiekiem przejdzie, ale dmucham na zimne, ponieważ mój poprzedni bokser miał padaczke (nie spokrewniony z tym szczeniakiem wogóle) i obawiam się o to co się dzieje z tym szczeniaczkiem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 lutego 2011, 00:54

dokładnie , proszę o film
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość