" KRWIAK UCHA " POMOCY

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Isa
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2010, 10:38

23 listopada 2010, 10:40

W uchu mojej 8 letniej suni pojawił się prawdopodobnie tzw. krwiak ucha http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5115948 (znalazłam taki temat na innym forum) Zauważyłam to u niej dopiero jakieś dwa dni temu kiedy to dziwnie zaczęła trzepac uszami, i zaczęła się "przeginac" na prawą stronę. Rozmawiałam z weterynarzem i szczerze nie mógł postawic diagnozy bo nie widzi psa, ale wytypował dwa wyjscia. Albo się wchłonie, albo nie. Chciała bym się dowiedzieć czy brak natychmiastowego zgłoszenia się na zabieg może prowadzic do tego że pies zdechnie?

POMOCY
ania05111971
Posty: 193
Rejestracja: 04 września 2010, 12:34

23 listopada 2010, 15:17

Nie pies nie zdechnie .......Moja sunia tez miała krwiak bo jej młodszy kolega ugryzł ją w ucho dla zabawy i po jakimś czasie zrobiła się taka poduszeczka wypełniona krwią .Miała zabieg który polegał na przecięciu krwiaka i przyszyciu wokół krwiaka zwitków z gazy .....byłam przy zabiegu bo lekarz pozwolił wiec widziłam co i jak :) (zresztą przy usunięciu macicy też byłam i nawet trzymałam różne organy :)bo to była noc i doktor nie miał nikogo w pobliżu a ropomacicze było już takie że operacja była na cito )Po ok.tygodniu może troszkę dłużej tamponiki były zdjęte razem ze szwami już bez znieczulenia i wszystko było ok i jest do tej pory .Nie bój się zabiegu bo jest on prosty i nie trwa długo .A zostawienie tego samemu sobie sprawia psu ból .
Edyta Duszenko
Posty: 274
Rejestracja: 17 września 2008, 20:54

23 listopada 2010, 17:34

jeśli pies trzepie uszami i przechyla głowę w jedną stronę to ma poprostu zapalenie ucha, lub ciało obce (obstawiam zapalenie), zaglądałaś do tego ucha, wyczułaś krwiaka lub jakieś zgrubienie?
Isa
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2010, 10:38

23 listopada 2010, 23:37

Na początku myśleliśmy że przewiało jej ucho, ale okazało się że w uchu, tzn tu zaraz z brzegu ucha ma zgrubienie czerwone. Obstawiamy że to krwiak. Jutro jedziemy do weterynarza. Zobaczymy
Isa
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2010, 10:38

25 listopada 2010, 09:41

Byliśmy wczoraj u weterynarza na zabiegu. To był ropień, zabieg odbył się pod narkozą, oczyścił ranę, i założył jeden szewek. Troche cierpień a pies dojdzie do siebie i będzie miał spokój. Nie mogłam patrzec jak ją to bolało
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość