Wyniki 11 letniej suni ONka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

NinaS
Posty: 50
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 16:56
Lokalizacja: Wrocław

11 listopada 2010, 18:16

Panie Doktorze bardzo proszę o wypowiedź na temat wyników mojej suni:
erytrocyty: 6,74 mln/mm3
hematokryt: 43,40%
hemoglobina: 16,20 g/dl
leukocyty: 5,40 tys./mm3
trombocyty: 130,00 tys./mm3

Biochemia:
kreatynina: 1,30 umol/l
mocznik: 87,09 mmol/l

Ze względu na wynik mocznika sunia dostaje ipakitine. Jednak we wrześniu kiedy robiłam jej wyniki mocznik wynosił 74, 40 mg/dl. Już wtedy zaczęła dostawać ipakitine. I mimo to po 2 miesiącach wynik pogorszył się. Dodam, że sunia była na trocoxilu. Otrzymuje także karsivan. Teraz dostaje jeszcze corta-vet ha (kwas hialuronowy - największa zawartość kwasu w porównaniu ze wszystkimi innymi specyfikami) + INFLAMEX ze względu na problemy z łapkami. Mam wrażenie, że żadne leki jej nie pomagają na łapki. Boję się też o wątrobę . Kiedyś była na rimadylu, ale pani weterynarz uznała, że trocoxil jest bezpieczniejszy. Teraz będzie przerwa w trocoxilu. Trochę chaotycznie piszę, ale jakoś dziś nie potrafię inaczej. Łapki widzę bolą psinkę i nie wiem już co robić. W środę miała ostrzykany staw traummelem.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2010, 13:26 przez NinaS, łącznie zmieniany 1 raz.
ania05111971
Posty: 193
Rejestracja: 04 września 2010, 12:34

11 listopada 2010, 22:31

Natychmaiast odstaw Trocoxil !Moja sunia miała to samo .Mozsz przeczytac temat 12 letnia amstaffka -zapaśc .Tez dostawała Trocoxil i mało nie przejechała się na tamten świat ....To samo co u ciebie -podwyższony mocznik .Dopiero po odstawieniu i po ok 2 mies po leczeniu Ipacitine i Rubenalem sunia doszła do siebie ,wątroba była tez w opłakanym stanie .Dostawała ESSENTIALE forte .Teraz kuleje ale troszkę i już nie będe cudowac z żadnymi lekami na stawy .
NinaS
Posty: 50
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 16:56
Lokalizacja: Wrocław

12 listopada 2010, 12:23

mam jesxzcze jedno pytanie. Sunia jest na karmie Acana senior. Białko stanowi w niej 30 %. Czy może zostać na niej, czy lepiej ze względu na łapy przejść na karmę mobility czy ze względu na nerki na karmę dla nerek? Już sama się miotam. Proszę o radę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 listopada 2010, 23:38

to co opisujesz to przykład niewydolności nerek na tle leków przeciwreumatoidalnych i przeciwbólowych. Musisz leczyć psa BARDZO ostrożnie. Używasz bardzo mocnych leków i one powodują dysfunkcje nerek. Najpierw regulujesz pracę nerek potem ostrożnie dobierasz leki przeciwbólowe cały czas kontrolując pracę nerek
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość