Choroba skóry, guz u jamnika

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

batorowiec
Posty: 2
Rejestracja: 06 września 2010, 14:33

06 września 2010, 14:58

Witam,
Posiadam 13-letniego jamnika krótkowłosego. Chciałbym zadać kilka pytań dotyczącego mojego pupila.

I. Pierwszą sprawą chciałbym poruszyć to guz na głowie, który posiada od dzieciństwa, niewiadoma jest przyczyna jego powstania. Kilka lat temu podczas wizyty w lecznicy weterynarz powiedział, że jeśli guz się nie powiększa bezpiecznie jest nic z nim nie robić, lecz ostatnio zaczął się powiększać.

Obrazek

II. Drugi problem który pojawił się miesiąc temu i postępuje to linienie w pewnych częściach ciała ( mowa o uszach i ogonie ) i tworzenie się strupów, które odpadają razem z sierścią
Obrazek
Obrazek

III. Trzecim problemem jest ostatnio spijanie przez psa dużej ilości wody i nie trzymanie moczu ( wychodzenie 4 razy dziennie nic nie daje) przeważnie w nocy wypija miskę i prosi o jeszcze.

Chciałbym uzyskać porady dotyczącego tego jak powinienem w tych sytuacjach postąpić i ile może wynieść może mnie wyleczenie tych przypadłości bo wiem że wizyta jest nieunikniona.

Pozdrawiam
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

06 września 2010, 18:56

Ad 2. To mogą być problemy z krążeniem.
Ad 3. Zrób biochemię, poziom cukru.
batorowiec
Posty: 2
Rejestracja: 06 września 2010, 14:33

06 września 2010, 19:58

Trudno mi w to uwierzyć że te linienie może być spowodowane słabym krążeniem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 września 2010, 22:05

guz do usunięcia i to dawno, sprawdź cukier we krwi, zrób analizę moczu . Potem Ci podpowiem co dalej.
alak14
Posty: 2
Rejestracja: 03 listopada 2010, 14:00

04 listopada 2010, 11:02

I jak ten piesek? usunięto mu ten guz? mam podobny problem ze swoim jakmnikiem, tylko guz jest mniejszy. Czy piesek ma sie dobrze? Czy warto to usunąć, czy po zabiegu moze byc gorzej? znam przypadek ze pare lat temu piesek, również jamnik mial taki guz i po usunieciu w przeciagu miesiaca odszedl,zmarł...
CO robic? prosze o pomoc! Potrzebuje dobrej rady, a nikt mi na żadnym forum nie odpisuje!
Musze wiedzieć czy lepiej jest wyciac czy zostawic!
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

04 listopada 2010, 17:58

Lepiej usunąć. Zakładając nowotwór to im jest dłużej tym więcej przerzutów da do organizmu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość