jeszcze jedno pytanie w sprawie robaków-do Pana Jarka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

dorotaku

15 lipca 2010, 07:57

chciałam jeszcze prosić o opinię w sprawie,która mnie nurtuje. po podaniu tabletki na odrobaczanie obserwuję odchody psie i nie zaobserwowałam już ruszających się robaczków. zauważyłam jednak skupiska czegoś co wygląda jak mikroskopijne ziarenka ryżu (ok 1 x 2mm). przyglądam się temu uważnie ale jestem pewna na 99% że się to nie porusza. czy to mogą być robaki? czy jakieś niestrawione pozostałości karmy? pojawia się to w każdej psiej kupie.
będę wdzięczna za udzielenie informacji.
badanie kału mamy wykonać po podaniu drugiej dawki leku czyli za 6 dni, wolałabym jednak wcześniej czegoś się dowiedzieć.
slawek7904
Posty: 5
Rejestracja: 26 marca 2010, 09:01

15 lipca 2010, 10:07

Z tego co się orientuję takie ziarenka ryżu w kupie oznaczają, że piesek ma tasiemca a to są jego jajeczka, ale wetem nie jestem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 lipca 2010, 18:08

jajeczka na pewno nie może człony. Najlepiej wziąć te zmiany zanieść do lekarza aby obejrzał to pod mikroskopem. Mog to być także niestrawione części jedzenia. Człony tasiemca przypominają pestki z ogórka lub ziarna ryżu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość