chory rottweiler

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

wróżka.gruszka

11 lipca 2010, 22:23

Witam. mamy rorottweilerkę ma ok 6 lat ( jest ze schroniska więc jest to orientacyjny wiek). Problem zaczął się jesienią kiedy zaczęły chorować oczy,,lekarz wet stwierdził zapalenie, być może związane z podrażnieniem przez sub chemiczną . leczenie dało poprawę jednak na krótko sytuacja powróciła,ponowna konsultacja nie dała większych rezultatów problem powracał i się zaostrzał. Ostatnio zauważyliśmy zanik mięśni czaszki, zapadnięci oczów, które cały czas są czerwone, jak by zachodzące błoną, mimo stosowania rożnych leków, zmieniony głos, czasami słychać furczenie, jak oddycha. konsultacja wet i badanie pobranej krwi nie przyniosły odpowiedzi co do przyczyny. proszę o radę co dalej ewentualnie jakie mogą być przyczyny.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

12 lipca 2010, 15:15

Czy sunia miała jakieś badania typu RTG, USG, konsultacje neurologiczne . Jak wyszła biochemia krwi ?
wróżka.gruszka

12 lipca 2010, 15:42

co do badania krwi, to dokładnie nie wiem, ponieważ wet tylko telefonicznie poinformował nas, że w zasadzie badanie krwi wyszło dobrze,, jest tylko lekko podwyższona morfologia, zlecił rtg czaszki, zostało wykonane dziś i jesteśmy przed konsultacjami, może wtedy wet da także wynik badania krwi, bo tak naprawdę nie wiem co w niej badał, zresztą mam wrażenie że on tak naprawdę nie ma pomysłu co jej może być. zapomniałam dodać że ostatnio również nieładnie pachnie jej z pyska.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 lipca 2010, 18:28

morfologia zawiera od kilku do kilkunastu parametrów więc stwierdzenie, że jest podwyższona to tak jak powiedzenie dużo tzn 1 czy milion. Musisz dokłądnie wykonać rytg czaszki i kręgosłupa i udać się na badanie do kogoś , kto specjalizuje się w neurologi.
wróżka.gruszka

13 lipca 2010, 19:57

Dziękuje!
Tak zrobimy, niestety nasz wet nie ma pojęcia co się jej dzieje. zrobiliśmy RTG czaszki i jedyną rzeczą jaka była nieprawidłowa to zwapnienie przewodów słuchowych ( na zdjęciu dają obraz kości) i to wszystko, przynajmniej według naszego wet, on też jest chirurgiem. dziękuje jeszcze raz.
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty: 485
Rejestracja: 18 września 2008, 19:51
Lokalizacja: Białystok

26 sierpnia 2010, 18:18

Co u psiaka?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość