ALTERNATYWA DLA TROVET RRD

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

27 marca 2009, 11:21

OWCZARZ2 pisze:No fakt czasami nie ma.....u nas jak narazie ok.... te wszystkie Bebiko, Bebilony nawet sie nie umywaja do naturalnego pokarmu, wiec poki mozemy trzeba sie od nich trzymac z daleka jak najdluzej sie da :)
Gratulacje :) Niech Mała rośnie zdrowo :)

I naszla mnie refleksja - kiedys, kiedy nasze pokolenie sikało w pieluchy uwazano, ze bebilony i inne sztuczne wynalazki, dobrych firm i w pelni zbilansowane sa najlepszym pokarmem dla niemowlaka. Potem okazalo sie, że to guzik prawda. Jednak natura górą 8)
Ciekawa jestem Owczarz, kiedy i Ty zaczniesz karmić psa normalnym jedzeniem a nie przemysłową paszą :lol:
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

28 marca 2009, 11:55

Liwia pisze:
OWCZARZ2 pisze:No fakt czasami nie ma.....u nas jak narazie ok.... te wszystkie Bebiko, Bebilony nawet sie nie umywaja do naturalnego pokarmu, wiec poki mozemy trzeba sie od nich trzymac z daleka jak najdluzej sie da :)
Gratulacje :) Niech Mała rośnie zdrowo :)

I naszla mnie refleksja - kiedys, kiedy nasze pokolenie sikało w pieluchy uwazano, ze bebilony i inne sztuczne wynalazki, dobrych firm i w pelni zbilansowane sa najlepszym pokarmem dla niemowlaka. Potem okazalo sie, że to guzik prawda. Jednak natura górą 8)
Ciekawa jestem Owczarz, kiedy i Ty zaczniesz karmić psa normalnym jedzeniem a nie przemysłową paszą :lol:
Nigdy, jest już przyzwyczajony do suchej i wszelkie próby gotowania kończą się rozstrojem żołądka.

Dziękuję za gratulacje i pzdr :)
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

02 kwietnia 2009, 01:31

Karma Oliver's Lamb stosowana już prawie 2 tygodnie. Narazie wszystko w jak najlepszym porzadku. Pies chętnie je, nie drapie się, wypróżnianie 2 razy dziennie dobrej konsystencji. Jak narazie nie mam powodu do narzekan.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

11 czerwca 2009, 22:59

My jednak od 2 miesięcy jesteśmy z powrotem na Trovecie RRD po pomyślnych wiadomościach od dystrybutora karmy na Polskę.

Otóż okazuje się, że po konserwantach BHA i BHT nie ma już w karmach Trovet śladu.
Faktycznie kiedyś były stosowane, ale się z tego wycofali (pewnie aby nie wypaść z rynku) i teraz mam zapewnienie 100%, że karmy Trovet są konserwowane naturalnie.

A że jednak mój pies najbardziej tolerował Trovet RRD, ma najładniejszą po niej sierść i wypróżnianie najlepsze, toteż na tą chwilę koniec eksperymentów, trzeba trochę stabilizacji:)

Szkoda tylko, że cena trochę poszła w górę ale i tak myślę że warto.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

01 lipca 2009, 17:04

No i stało się cena Trovetu poleciała w górę ze 165 zł na ponad 190 zł za worek 12 kg a to w przypadku studni bez dna (jaką jest małe dziecko) nie jest już przez nas do zaakceptowania mimo super jakości karmy. Zmuszony byłem szukać tańszej alternatywy i wybór padł na chyba obecnie najlepszą karmę dla alergika jeśli chodzi o stosunek cena/jakośc czyli na Acanę Lamb&Apple. Skład wydaje się bardzo ok.
Jak narazie odpukać po tygodniu pies je chętnie, z wypróżnieniami nie ma żadnych problemów. Oby tak dalej bądź co bądź 153 zł za 13,6 kg to nie to samo co prawie 200 zł za 12 kg :)
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

01 lipca 2009, 17:08

Ceny Acany też idą w górę, ci którzy mają zapas "starych" worków tzn w starych cenach, jeszcze mają atrakcyjne ceny, ale już wiele sklepów ma z najnowszych dostaw :( Masakra co się dzieje z tymi cenami.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

01 lipca 2009, 21:13

Wszystko oprócz pensji idzie w górę .Coraz częściej ludzie szukają alternatywy,i zamieniają karmy.Ja przy 4 psach miałem zapasy karm ,ale i one powoli topnieją,strach pomyśleć jak przyjdzie dokupić brakujące kilogramy. :(
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

01 lipca 2009, 22:43

Chcąc nie chcać trzeba będzie w końcu iść na kompromis odnośnie jakosci
Awatar użytkownika
michau
Posty: 98
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:22

04 lipca 2009, 21:46

Może tak będzie...
Całe szczęście kupiłem jakiś czas temu zapas Orijena i jeszcze na 2-3 miesiące mi starczy.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

06 lipca 2009, 23:39

michau pisze:Może tak będzie...
Całe szczęście kupiłem jakiś czas temu zapas Orijena i jeszcze na 2-3 miesiące mi starczy.
Z całym szacunkiem do CIebie :) ale to tylko odwlekanie i tak koniecznego wyboru w przyszłość..wg mnie to nie rozwiązanie bo i tak za 2-3 miesiące trzeba się będzie martwić.
Ja wolę myślec bardziej przyszłościowo.
Bo zmiana karm co chwilę też nie wychodzi zwierzakom na dobre, ale niestety windowanie cen w górę stwarza czasem taką koniecznośc.
Awatar użytkownika
michau
Posty: 98
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:22

10 lipca 2009, 11:09

OWCZARZ2 pisze:ale to tylko odwlekanie i tak koniecznego wyboru w przyszłość..wg mnie to nie rozwiązanie bo i tak za 2-3 miesiące trzeba się będzie martwić.
Ja wolę myślec bardziej przyszłościowo.
Bo zmiana karm co chwilę też nie wychodzi zwierzakom na dobre, ale niestety windowanie cen w górę stwarza czasem taką koniecznośc.
Zgadzam się.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

14 lipca 2009, 00:46

Jak narazie na nowej Acanie Lamb @ Apple wszystko w porządku, nie mam żadnych zastrzeżeń ani do wypróźnień ani do jakiegoś większego drapania się. I co ważne pies chętnie je.
Tak więc jak Acana Pacifica nie bardzo się sprawdziła, tak narazie Lamb & Apple sprawdza się bardzo dobrze.

Szkoda tylko, że słyszałem że już podnoszą ceny...
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

06 sierpnia 2009, 20:15

Jednak znow Acana sie nie sprawdziła. Skusilismy sie wyprobowac cos takiego:

http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12485.html

Dalej szukamy czegos nie uczulajacego a nie drogiego
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

13 sierpnia 2009, 19:07

Narazie tydzień na Mera Dog z indykiem, spostrzezenia takie- kupy małe i niezłej kosystencji (bez zastrzezen), pies poczatkowo niechetnie chcial jesc (karma praktycznie nie pachnie, bardzo "lekka") teraz sie juz bardziej przekonal- siersc jeszcze matowa pozostawia wiele do czynienia ale to za krotki okres- to jeszcze efekt po stosowaniu Acany. Zobaczymy dalej po miesiacu
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

13 sierpnia 2009, 20:56

Ja po wpadce z Luposanem już do wszystkich karm podchodzę z pewnym dystansem i obawą(nie Obamą :) )
Może Ty będziesz miał więcej szczęścia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość