Strona 1 z 1

Szczeniak nie chce jeść z miski

: 09 czerwca 2020, 08:33
autor: makerbiles6
Witam, mam 4 miesięczną suczkę Hawańczyka, która nie chce jeść ze swojej miski. Potrafi nie tknąć jedzenia nawet przez cały dzień, dopiero kiedy podam jej karmę na dłoni to wcina jak szalona. Suchą karmę mieszam jej z puszkami. Przez pierwsze tygodnie odkąd ją mam nie było żadnego problemu, dopiero od tygodnia zaczęła tak się zachowywać. Weterynarz powiedziała żeby przestawić miskę w inne miejsce, lub zmienić miskę na inną, ale to nie pomogło. Za to jedzenie starszego psa zjada z jego miski z przyjemnością... proszę o pomoc :)

Re: Szczeniak nie chce jeść z miski

: 08 stycznia 2021, 08:58
autor: sidek4a
Cześć!
Możesz spróbować siedzieć z nim w czasie posiłku. Możliwe że twoja obecność mu pomoże w rozwiązaniu tego problemu. Nie zostawiaj też jedzenia w misce jeżeli nie je. Nauczy się, że je o określonych godzinach/porach i to też może przyczynić się do rozwiązania problemu.

Re: Szczeniak nie chce jeść z miski

: 22 stycznia 2021, 08:53
autor: niaiu
Hej, spróbuj kupić nową miskę. Być koło niej w trakcie posiłku, ale nie podawać z ręki! Wprowadź żywienie w określonych porach, jak się nauczy i przyzwyczai do takiego systemu żywienia to może problem minie.

Re: Szczeniak nie chce jeść z miski

: 31 marca 2021, 09:08
autor: iz4a
Spróbuj kupić nową miskę. Jeżeli bardziej ciekawi go karma starszego psiaka, t postaraj się podawać im pokarm o osobnych porach albo w osobnych pomieszczeniach, żeby nie miał dostępu do niej. Może to pomoże

Re: Szczeniak nie chce jeść z miski

: 12 kwietnia 2021, 10:40
autor: vetwawa
Daj do miski smakołyk, zobaczysz jak chętnie zje z miski i nauczy się, że to jego miejsce do jedzenia. Ja tak zrobiłam z niesfornym szczeniakiem.

Re: Szczeniak nie chce jeść z miski

: 13 kwietnia 2021, 08:54
autor: KrakVet.pl
Witaj!
Problem nie jedzenia z miski spotyka wielu opiekunów psów. Niestety nie ma złotego środka. Najlepiej sprawdza się metoda prób i błędów. Dzięki licznym próbom rozpoznasz, co jest w stanie przekonać Twojego pieska do zmiany zachowania.
Jedną z tych metod jest zmiana miski. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór produktów. Zarówno ceramiczne, jak i metalowe. Dlatego znalezienie idealnego produktu będzie łatwe i przyjemne.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/search.php?text=miska
Zapraszamy do nas!
KrakVet.pl