zmiana karmy

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

xym
Posty: 2
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 12:40

17 grudnia 2006, 12:55

chciałem sie dowiedzieć czy i jak moge zmienić 8 miesiecznemu labradorowi suchą karmę na inna?(innej marki).pies jje bewi doga i strasznie "pierdzi" ,czy to od tej karmy?chciałem sie dowiedzieć jeszcze czy to jest dobra karma i czy dobra jest karma cibau marki farmina
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

17 grudnia 2006, 15:47

Tak, to może być spowodowane karmą, psy czasami różnie reagują. Myślę, że spokojnie możesz zmienić karmę na inną i sprawdzić, czy będzie lepsza dla psiaka. Nie wiem jaka jest jakość karmy Cibau, ale z całą pewnością mogę Ci polecić karmy z oferty Krakvetu (no, z wyjątkiem Puriny Dog Chow :)). Ja osobiście mam dobre doświadczenia z markami: Nutra Gold, Eukanuba, Acana, Belcando, Bento Kronen (ale w wersjach dla ras małych).
xym
Posty: 2
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 12:40

18 grudnia 2006, 20:17

dzięki za odpowiedz.a może Brit?
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

18 grudnia 2006, 21:29

W całej klasyfikacji karm z Krakvetu Brita postawiłabym na końcu - co jednak nie znaczy, że nie jest to dobra karma! Jest polecana przez wiele osób i stoi o klasę wyżej niż karmy supermarketowe (oraz ta nieszczęsna Purina Dog Chow). Ale należy pamiętać, że do Brita podajemy pełną dawkę preparatu witaminowo-mineralnego, co niekoniecznie musi mieć miejsce w przypadku innych karm.
Gość

22 grudnia 2006, 19:32

kaasiu, z jakiego powodu stawiasz Brita na końcu klasyfikacji karm? Możesz to jakoś uzasadnić?
Awatar użytkownika
boguś
Posty: 220
Rejestracja: 20 września 2006, 18:11
Lokalizacja: Zielona

22 grudnia 2006, 20:20

Brit jest karmą klasy premium jak już pisałem np w holandi cena jest na takim samym poziomie jak acana,u nas jest tańszy bo pochodzi z fabryki czeskiej,a na zachodzie przeważnie z belgijskiej
Gość

22 grudnia 2006, 21:35

M.in. dlatego zadałem pytanie. Jeśli ktoś twierdzi, że jakaś karma według niego stoi najniżej spośród wielu różnych karm dostępnych w Krakvecie, to powinien potrafić to uzasadnić. Chciałbm wiedzieć czy to ocena subiektywna czy obiektywna? W końcu są to rady udzielane innym, ktoś się nimi kieruje przy wyborze karmy.
Chciałbym również wiedzieć dlaczego do Brita należy podawać pełną dawkę preparatu witaminowo-mineralnego? Czy to tylko puste stwierdzenie oparte na wcześniejszej, kiepskiej ocenie tej karmy czy może na analizie składu? Jeśli tak to czego mu brakuje?
Awatar użytkownika
Pijawka
Posty: 7
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 19:15
Lokalizacja: z sieci

22 grudnia 2006, 22:01

Polecam karmę Royal ,moj pies zajada tę własnie karmę- kupy są małe zwarte ,nie ma uciązliwych bąków i innych niespodzianek sierśc wyglada świetnie jest błyszcząca,i miękka.
Gość

22 grudnia 2006, 22:08

Mój pies też je Royala (dla szczeniąt), ale nie dość, że robi zwykle 4-5 kup dziennie, to do tego są one spore i śmierdzące. Sierść jest również miękka i błyszcząca, ale to chyba raczej efekt stosowania Omeganu.
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

22 grudnia 2006, 23:04

Nie ukrywam, że moja ocena karmy Brit opiera się na zdaniu lekarza weterynarii - a konkretnie pana Jarka :) Nie mogę inaczej, bo nie mam osobistych doświadczeń z tą karmą. Ocena ta jest oczywiście subiektywna, ponieważ do obiektywnej należałoby wykonać niezależne, konkretne badania różnych karm - a takich możliwości nie mam.
Gość

23 grudnia 2006, 11:06

Mogłabyś podać mi link do wypowiedzi pana Jarka w której ustawił Brita tak nisko, za wszystkimi karmami dostępnymi w Krakvecie? Próbowałem odszukać, ale nie mogę znaleźć, a jest to dla mnie interesujące bo sam kupiłem małe opakowanie Brita na próbę. Skoro to karma typu Premium to ciekawe dlaczego jest na końcu klasyfikacji?
Jeśli się nie mylę, to spokojnie w ofercie Krakvetu można znaleźć przynajmniej kilka karm o porównywalnym lub nawet gorszym składzie jeśli chodzi o zawartość witamin i minerałów.

Drugie pytanie: dlaczego należy do Brita podawać pełną dawkę preparatu wit-min? Jeśli chodzi o zawartość wit. A, D3, E, Cu, wapnia, fosforu Brit przewyższa lub odpowiada znanym karmom (porównywałem karmy dla szczeniąt large breed) do których nie należy nic dodawać. Jeśli większość złożonych preparatów wit-min zawiera wapń, fosfor, D3 to czy przypadkiem nie przedobrzymy dodawaniem preparatu? Brit ma więcej wapnia, fosforu i wit. D3 niż np. Eukanuba, Nutra Gold, Mastery, Acana, Hill's, Purina Pro Plan, Nutro Choice. Jeśli będziemy do Brita dodatkowo jeszcze podawać preparaty zawierające te składniki to czy dla psa będzie to ok, skoro nadmiar tych składników jest bardziej szkodliwy od ich niedoboru?
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

23 grudnia 2006, 11:49

Chciałam tylko przypomnieć, że te nazwy "premium", superpremium", "hiperpremium" itd. nie mają żadnego wpływu na jakość karmy. To jest bardzo niezobowiązujący napis, o niczym nie świadczący. Nikt tych nazw nie przydziela i dopisują je producenci
Gość

23 grudnia 2006, 14:14

Szkoda, że nikt tego nie przydziela i nie kontroluje, bo teoretycznie napis taki powinien świadczyć o przynależności danego produktu do segmentu premium czyli produktów bardzo dobrej jakości. Miejmy nadzieję, że nie pojawi się on na opakowaniach Pedigree lub Chappi... :)
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

03 stycznia 2007, 09:35

Anonymous pisze:Mogłabyś podać mi link do wypowiedzi pana Jarka w której ustawił Brita tak nisko, za wszystkimi karmami dostępnymi w Krakvecie?
Nie, nie mogłabym, ponieważ moja subiektywna opinia opiera się tylko na różnych wypowiedziach pana Jarka, a nie jest cytatem.
Skoro to karma typu Premium to ciekawe dlaczego jest na końcu klasyfikacji?
Nie wiem dlaczego tak Cię interesuje mój osobisty system oceniania, ale proszę bardzo. Na podstawie pewnych informacji wyróżniam sobie 3 segmenty: wyższy (np. Royal Canin), średni (1/2 dawki prep. wit.-min.) i niski (pełna dawka prep. wit.-min.). Wg pana Jarka do Brita dajemy pełną dawkę, zatem dla mnie jest to 3 segment.
Drugie pytanie: dlaczego należy do Brita podawać pełną dawkę preparatu wit-min?
Nie jestem w stanie podać Ci odpowiedzi na to pytanie.
Gość

03 stycznia 2007, 23:18

Skoro to karma typu Premium to ciekawe dlaczego jest na końcu klasyfikacji?
Nie wiem dlaczego tak Cię interesuje mój osobisty system oceniania, ale proszę bardzo. Na podstawie pewnych informacji wyróżniam sobie 3 segmenty: wyższy (np. Royal Canin), średni (1/2 dawki prep. wit.-min.) i niski (pełna dawka prep. wit.-min.). Wg pana Jarka do Brita dajemy pełną dawkę, zatem dla mnie jest to 3 segment.

A Nutra Nugetts, Acana, Bento Kronen i Nutram w których są segmentach? To wyższy czy średni segment?

Nie tyle interesuje mnie Twój system oceniania karm, ile podstawa do wydania takiej jednoznacznej opinii nt. tej karmy, bo napisałaś tak: "W całej klasyfikacji karm z Krakvetu Brita postawiłabym na końcu". Wychodzi więc na to, że poza Puriną DC, a następnie Britem nic gorszego w Krakvecie już nie ma. Chodzi mi o to, że ludzie pytają tutaj o opinie na temat różnych karm i potem przy wyborze karmy sugerują się takimi stwierdzeniami, więc wg. mnie należałoby je jakoś uzasadnić. Czytam to forum i rzadko można spotkać negatywną opinię o Bricie, raczej jest chwalony, a Ty piszesz, że według Ciebie to kiepska karma, a nawet bardzo kiepska, skoro stawiasz ją na szarym końcu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość