zmiana karmy

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
boguś
Posty: 220
Rejestracja: 20 września 2006, 18:11
Lokalizacja: Zielona

07 stycznia 2007, 11:45

Jężeli chodzi o Acanę to rzeczywiście Pan Jarek poleca,raz dawać połowę dawki witamin(tak mi zalecał jak mój labek był mały),jak już wyróśł,to innemu właścicielowi polecił nie dodawać,więc przeglądając archiwum nie idzie dojść do jednoznacznych wniosków :roll:
Gość

07 stycznia 2007, 11:58

Czy to chodzi o ten temat: http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=3365. bo widzę tam Twoją rzeczową analizę i klasyfikację, ale nie widzę analizy przeprowadzonej przez kaasie? Widzę, że przynajmniej Ty masz pojęcie o czym piszesz...
Jeśli to ten link, to jest tam takie Twoje stwierdzenie: "uważam, że Brit wypada zdecydowanie na ... ych karm." oraz zdanie nekko: "Brita z premedytacją nie wymieniam - b ... o za naj.".
Ja nie jestem żadnym znawcą karm, przy podejmowaniu decyzji dot. zakupu karmy opieram się na tym, co mogę tu wyczytać na ich temat, dlatego właśnie wkurzają mnie takie jednoznaczne, nie poparte niczym konkretnym opinie tego typu: W całej klasyfikacji karm z Krakvetu Br ... końcu(...), bo jak widać choćby tam jest kilka karm od niego gorszych...

Pozdrawiam
Gość

07 stycznia 2007, 12:05

boguś pisze:Jężeli chodzi o Acanę to rzeczywiście Pan Jarek poleca,raz dawać połowę dawki witamin(tak mi zalecał jak mój labek był mały),jak już wyróśł,to innemu właścicielowi polecił nie dodawać,więc przeglądając archiwum nie idzie dojść do jednoznacznych wniosków :roll:
Ja natrafiłem na dwie rozbieżne opinie dot. dawkowania witamin przy tej samej karmie, chyba Acanie, jeśli chodzi o kilkumiesięczne szczenięta ON i labka. A więc i wiek podobny, i waga dorosłych psów podobna i zagrożenie dysplazją w tych rasach chyba podobne, a dawkowanie witamin różne...
Gość

07 stycznia 2007, 12:46

Sorry, pochrzaniłem tagi przy cytatach.

Czy to chodzi o ten temat: http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=3365. bo widzę tam Twoją rzeczową analizę i klasyfikację, ale nie widzę analizy przeprowadzonej przez kaasie? Widzę, że przynajmniej Ty masz pojęcie o czym piszesz...
Jeśli to ten link, to jest tam takie Twoje stwierdzenie: "uważam, że Brit wypada zdecydowanie najkorzystniej w porównaniu do tych karm." oraz zdanie nekko: "Brita z premedytacją nie wymieniam - było już na jego temat tyle, że każdy zapewne uznałby go za naj.".
Ja nie jestem żadnym znawcą karm, przy podejmowaniu decyzji dot. zakupu karmy opieram się na tym, co mogę tu wyczytać na ich temat, dlatego właśnie wkurzają mnie takie jednoznaczne, nie poparte niczym konkretnym opinie tego typu: "W całej klasyfikacji karm z Krakvetu Brita postawiłabym na końcu(...)" bo jak widać choćby tam jest kilka karm od niego gorszych...
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

08 stycznia 2007, 00:13

Tak, to własnie ten temat :wink: Dziękuję za miłe słowo 8)
marin76
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwietnia 2017, 11:14

28 kwietnia 2017, 11:16

Hej a ktos z was uzywał karm xxxxxxxxxxxxxxx ?? Czytałam ze maja niby naturalny skład, i zastanawiam sie czy nie sprobować. Ktos zna tą markę ?
malinka_katarinka
Posty: 22
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 19:04

20 grudnia 2017, 19:40

Decyzja o zmianie karmy jest bardzo dobra. Karmy Royal Canin składają się przede wszystkim ze zbóż, kukurydzy i innych zapychaczy, natomiast zawartość mięsa jest bardzo niska. Pamiętajmy, że mimo udomowienia psów, nadal najłatwiej przyswajalne składniki zawarte są w mięsie.
Oprócz samego mięsa, pies potrzebuje składników pochodzenia roślinnego, jednakże kukurydza i zboża to jedynie węglowodany nie mające poza tym żadnych wartościowych składników. Właśnie dlatego karmę, którą mogę polecić jest karma PETVITA.
Składa się ona z 60% mięsa, które posiada takie certyfikaty jakościowe jak mięso spożywcze dla ludzi (m.in. BRC).
Wszystkie zapychacze zostały zastąpione najwyższej jakości owocami i warzywami.
Oprócz samego minimum składników odżywczych, które powinna posiadać każda karma, PETVITA posiada wiele składników wspomagających pracę narządów wewnętrznych i wiele innych zalet żywieniowych.
Składniki wspomagające pracę stawów (glukozamina i siarczan chondroityny), gwarantujące piękną i lśniącą sierść oraz zdrową skórę (olej z łososia i chelaty cynku), pozytywnie wpływające na florę jelitową (fruktooligosacharydy i inulina), pomagające zachować higienę jamy ustnej (ekstrakt z juki) i wiele innych wspomagających prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Jako, że karma PETVITA nie zawiera zapychaczy, jej mniejsza ilość spełnia dzienne zapotrzebowanie żywieniowe.
Przykładowo dla psa, który waży 30kg jeden worek 14kg wystarczy na 49dni!

Oferta dzieli się na karmy skierowane dla szczeniaków, seniorów i psów dorosłych oraz ze względu na wielkość rasy (small/medium/large). Oprócz tego jest jeszcze karma Light dla psów z nadwagą.
Orenka
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:40

23 stycznia 2018, 19:58

Ja własnie mam taką rozterkę na temat karmy. Z jednej strony wiele osób poleca mi xxxxxxxxxx , a weterynarz jeszcze całkiem inną, chodź twierdzi, że ta z Versele - Laga Karma Dla Szczeniaków Opti Life ma bardzo fajny skład. Jak żyć? Kiedy na rynku jest taki wybór?
sylwia8998
Posty: 24
Rejestracja: 10 czerwca 2018, 14:53

25 czerwca 2018, 19:22

Bo pewnie ta karma nafaszerowana jest jakimiś świństwami. Najlepiej wypróbować taką w 100% z naturalnych składników. U nas np. sprawdziła się Bozita. Lekarz nam polecił. No i w końcu można spokojnie oddychać w domu świeżym powietrzem :) :) :)
martynabruda
Posty: 18
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 10:20

31 stycznia 2022, 10:23

Ja kupuję karmę z empireshop.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość