Problem z żywieniem dorosłego psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

pogo887
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwietnia 2018, 17:01

01 kwietnia 2018, 17:15

Witam, jestem posiadaczką psa (bokserka) Poga, który ma ok.5 lat. Z natury jest bardzo ruchliwy i zakochany w jedzeniu. :roll: W 'ciepłe' pory roku rusza się baardzo dużo, ale zimą jego aktywność spada. :| Wcześniej dostawał karmę dwa razy dziennie; ok. 7:00 i ok. 17:00, ale ok. 2 miesiące temu zaczął nie dojadać swojego 'śniadania' i prawie codziennie rano wymiotował. :( Zmieniliśmy mu pory karmienia i teraz otrzymuje raz dziennie ok. 16:00 i przestał zwracać ( :lol: ), ale chodzi i cały dzień sępi o jedzenie +parę osób z mojego grona rodzinnego uważa, że ma dawane za rzadko, że my go terroryzujemy i trzeba powrócić do starych nawyków... :? Co robić? Proszę, o szybką odpowiedź, ponieważ chciałabym wiedzieć, jak go karmić, żeby był syty, a rodzina zadowolona.
Awatar użytkownika
grzegorz98765
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:39

12 kwietnia 2018, 12:33

Jak mi pies przestał dojadać i codziennie wymiotował to okazało się że ma lamblie
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 kwietnia 2018, 09:16

Przede wszystkim udałbym się do lekarza aby go dokładnie zbadał. Ponieważ zwierzę ma 5 lat można byłoby także wykonać podstawowe analizy parametrów krwi. Po tym dopiero ewentualnie myślałbym o zmianie diety w oparciu o posiadane wyniki lub podjąłbym stosowną terapię.
pogo887
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwietnia 2018, 17:01

15 kwietnia 2018, 19:00

Dziękuję za odpowiedzi, na razie zmieniliśmy mu karmę i przestał wymiotować. Jeszcze go obserwujemy. :wink:
Doktor P

02 czerwca 2018, 12:56

Witam mam pieska o podobnym wieku tylko starszy nigdy nie miałem problemów z apetytem i trawieniem u psa. Te psy potrzebują urozmaiconej diety nie jest dobre bazowanie na jednej suchej karmie. Codziennie dostaje taką karmę mięsną "kiełbase szlachecką" plus coś.... w dodatku ta karma nie jest kosmicznie droga
sylwia8998
Posty: 24
Rejestracja: 10 czerwca 2018, 14:53

25 czerwca 2018, 19:19

Właśnie chciałam napisać, że może warto spróbować zmienić karmę. Ale bardzo się cieszę, że to pomogło :) a jaką karmę zaczęli Państwo stosować jeśli można wiedzieć?
Oliolka

25 czerwca 2018, 19:28

Tez miałam problem z żywieniem psiaka . U nas niczym się nie najadam . Jadł jak zły . W końcu postanowiliśmy kupić lepsza karme i mama w prezencie dała nam BOZITE i ona daje radę . Pies się najada nie je ponad wymiar i dodatkowo karma ma bardzo dobry skład z naturalnych składników .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość