Jaka karma dla nerkowca?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gar.mon
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2013, 16:23

30 listopada 2013, 00:35

Witam,
mamy zalecenie przejścia na dietę weterynaryjną dla nerkowców. Polecony został ocywiście Royal Canin Renal.
Ciekawi mnie jednak czy poza RC Renal możecie jeszcze polecić jakieś sprawdzone karmy dla psiaków z problemi nerek?
Wiadomo, zależy mi na efektach i poprawie wyników psiska a także jego dobrej kondycji.
Cena karmy jest zupełnie drugorzędnaą kwestią...:)
TomaszG81

30 listopada 2013, 11:27

gar.mon pisze:Witam,
mamy zalecenie przejścia na dietę weterynaryjną dla nerkowców. Polecony został ocywiście Royal Canin Renal.
Ciekawi mnie jednak czy poza RC Renal możecie jeszcze polecić jakieś sprawdzone karmy dla psiaków z problemi nerek?
Wiadomo, zależy mi na efektach i poprawie wyników psiska a także jego dobrej kondycji.
Cena karmy jest zupełnie drugorzędnaą kwestią...:)
Na stronie votopedii znajdziesz dokładny opis diety dla psów z przewlekłą niewydolnością nerek, na podstawie którego będzie Ci łatwiej wybrać karmę dla swojego Psa. Z mojej wiedzy wynika (jeśli jest inaczej proszę poprawcie mnie!), że pies "nerkowiec" powinien mieć karmę składająca się z ograniczonej ilości białka, z dobrym jakościowo tłuszczem oraz węglowodanami. Pamiętaj też by poziom fosforu w niej zawarty nie był zbyt wysoki! Ze zwykłych karm nie weterynaryjnych polecam Ci natural dog food, wolfsblut oraz healthy paws, a Robert zapewne wskaże Ci któregoś troveta.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

30 listopada 2013, 12:38

jest inaczej. zapewnienie odpowiedniej podaży białka, dobrego jakościowo pochodzącego ze źródeł zwierzęcych jest kluczowe, żeby zwierzę zachowało odpowiednią kondycję. w polsce utarło się przekonanie, że należy obniżać białko i fosfor, a np. w niemczech bez uzasadnienia się tego nie robi. tam zwierzęta z NN żyją ponad 2 x dłużej niż nasze zwierzęta. proponuję poszukać info na ten temat na barfnym świecie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

30 listopada 2013, 13:45

Wg moich informacji białko powinno być obniżone ,ale tak jak napisała Sleeping koniecznie powinno być bardzo dobrej jakości.
Ja tradycyjnie wybrałbym Trovet niemniej RC ma przyzwoite diety veterynaryjne.
Gość

30 listopada 2013, 14:58

białko zdeycdowanie powinno być podwyższone niż w normalnej karmie, bo pies chory potrzebuje go więcej, kluczowe jest obniżenie fosforu, to on niszczy nerki, nie białko
gar.mon
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2013, 16:23

30 listopada 2013, 19:28

U nas barf odpada, ze względu na czeste podróżowanie. Nie rzadko od piątku do niedzieli jesteśmy u mamy poniewaz studiuje w rodzinnych stronach a mieszkam zupełnie gdzie indziej. Musze mieć pewność ze pies dostanie do jedzenia dokładnie to co powinien...nie rzadko śmigamy tez na górskie wycieczki i z wiadomych wzgledow latwiej zabrac do plecaka sucha karmę... :)

Staram sie szukać w sieci informacji co mozna a co nie mozna z jego przypadłościa.
Nie ukrywam, ze chodzi mi glownie o alternatywę dla RC, nie ze względu na cenę bo tutaj mozna ja kupić w świetnej cenie, a o sklad i wplyw na psiaka. Czasami sie zastanawiam czy RC faktycznie jest taki dobry jak sie reklamuje...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

01 grudnia 2013, 21:37

Tak jak wspomniałem RC weterynaryjny jest ok,natomiast zwykłe linie pozostawiają wiele do zyczenia a ceny są wysokie.
gar.mon
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2013, 16:23

02 grudnia 2013, 20:41

Tak czytam i porównuje, najmniej Fosforu ma RC(0,10%), zaraz zanim jest Hill's(0,22%) a potem Trovet (0,40%)
Jeśli chodzi o białko to najmniej ma znowu RC (7%) potem jest Trvet (10,5%) a potem Hills (13,4%).

Przyznam ze nie wiem czy możn to tak porównywać...jest tam jeszcze cała rzecza innych składników... i może ktoś by mógł mi napisać co w takim razie dla nerkowców jest jak najbardziej wskazane a nie tylko zakazane? ^^

Trovet i Hills są cenowo porównywalne, patrząc na fakt, że RC jest 2 kg więcej to cenowo w sumie wychodzą bardzo podobnie.
Mnie w dalszym ciagu zależy na EFEKTACH :)

Ja stety niestety na tych wszystkich składach w ogóle się nie zna, chociaż chyba muszę się naumieć. Czytałam, że RC nie ma najlepszego składu. Tylko jeszce raz pojawia się pytanie na co zwracać uwagę, co jest poządane w karmie a co nie?
Kiedyś popularna i chwalona była też Eukanuba... teraz cieżko gdziekolwiek dostać...mętlik mam a pora zamawiać karmę...
Maghda
Posty: 34
Rejestracja: 11 lipca 2012, 12:24
Lokalizacja: Kraków

05 grudnia 2013, 12:01

gar.mon pisze:Tak czytam i porównuje, najmniej Fosforu ma RC(0,10%), zaraz zanim jest Hill's(0,22%) a potem Trovet (0,40%)
Jeśli chodzi o białko to najmniej ma znowu RC (7%) potem jest Trvet (10,5%) a potem Hills (13,4%).

Przyznam ze nie wiem czy możn to tak porównywać...jest tam jeszcze cała rzecza innych składników... i może ktoś by mógł mi napisać co w takim razie dla nerkowców jest jak najbardziej wskazane a nie tylko zakazane? ^^

Trovet i Hills są cenowo porównywalne, patrząc na fakt, że RC jest 2 kg więcej to cenowo w sumie wychodzą bardzo podobnie.
Mnie w dalszym ciagu zależy na EFEKTACH :)

Ja stety niestety na tych wszystkich składach w ogóle się nie zna, chociaż chyba muszę się naumieć. Czytałam, że RC nie ma najlepszego składu. Tylko jeszce raz pojawia się pytanie na co zwracać uwagę, co jest poządane w karmie a co nie?
Kiedyś popularna i chwalona była też Eukanuba... teraz cieżko gdziekolwiek dostać...mętlik mam a pora zamawiać karmę...
Specjalistką nie jestem, ale odpowiem na podstawie doświadczeń z własnym psem. Odradzam RC - mój pies nawet na weterynaryjnej karmie tej marki okropnie się drapał. Zakupiłam więc Trovet - podawałam go psu przez pół roku, drapanie ustąpiło, ale karma niezbyt dobrze się przyswajała, kupki były częste i o rzadkiej konsystencji. Zdecydowałam się na zmianę na Farmina Vet Life Renal i ta karma jest lepiej przyswajalna. Twój pies może jednak reagować inaczej na te karmy, więc chyba sama musisz sprawdzić i ocenić.

Jednak niezbyt podoba mi się to, że prawie wszystkie karmy renal mają w swoim składzie kukurydzę. Podobno nie powinna się znajdować w karmie (jeżeli jest inaczej, to proszę mnie poprawić). Poszperałam trochę w internecie i znalazłam jeszcze dwie karmy renal, z którymi nie miałam wcześniej styczności: Bosch Sensibel Renal & Reduction oraz Forza10 Active Renal.

Podaję skład:

Bosh Sensibel Renal & Reduction
Skład:
proso(min. 30 %), suszone ziemniaki ( min. 30 %), tłuszcz drobiowy, sproszkowany pstrąg, sproszkowany łosoś, sproszkowane sardynki, suszone białko ziemniaka, pulpa buraczana, hydrolizat mięsny, siemię lniane, suszony przecier pomidorowy, suszone drożdże, proszek z cykorii, groszek, suszony seler, olej rybny, chlorek potasu, suszona marchew, suszone jabłko, celuloza w proszku, suszona borówka brusznica, chlorek sodu, węglan wapnia, olej z orzechów macadamia, czarne jagody (suszone), mączka z alg, sproszkowane małże, susz z kwiatostanu nagietka, ekstrakt z jukki.

Białko surowe: 13.5 %
Fosfor: 0.4 %
Forza10 Active Renal
Skład (granulka podstawowa) – ryż, ziemniaki, hydrolizowane białko ziemniaczane, tłuszcz drobiowy, olej rybi, hydrolizowane białko rybie, pulpa buraczana, minerały, Oligosacharydy Bio MOS i FOS, Yucca Schidigera

granulka AFS (7% masy całości) – hydrolizowane białko rybie, hydrolizowane białko ziemniaczane, minerały

Białko: 14%
Fosfor: 0.28%
Robercie, jeżeli znajdziesz chwilę czasu, żeby wypowiedzieć się na temat składu tych karm, będę bardzo wdzięczna. Natomiast prawdopodobnie wypróbuję jedną z nich, kiedy worek Farminy mi się skończy. Forza10 jest bardzo droga, ale jeżeli miałaby dobrze służyć mojemu psu, to zaryzykuję.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

05 grudnia 2013, 18:37

Nie miałem do czynienia z tymi karmami renal.
Z samego opisu osobiście wybrałbym Boscha tym bardziej,że wiem ,że Forza ma problem ze smakowitością karm.
gar.mon
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2013, 16:23

06 grudnia 2013, 12:28

Dzięki za odpowiedź! Ostatecznie wybrałam Trovet. Do RC jestem trochę uprzedzona...
Jeśli chodzi o przyswajanie karmy, to psisko nigdy nie miało żadnych problemów gastrycznych na żadnej karmie, ale inne czynniki takie jak jakość sierści, zapach z pyska dawały mi jakas ocene sytuacji :)
Ze smakowitością karmy rez nie ma problemów. To jest po prostu nie przeciętny zarlok. Do tej pory od paru lat jadl Boscha różne smaki i dobrze mu służyły...
Obecnie czekam na przesylke karmy. Na pewno zrelacjonuje jak na nią zareagowal i w późniejszym terminie dam znac czy poprawily sie wyniki psa :)
mirka635

15 lipca 2017, 20:45

...NA ILE MOŻNA ZAUFAĆ TEMU CO PISZĄ O SKŁADZIE KARM DLA CHORYCH NA NERKI DLA PIESKÓW? DO TEJ PORY MÓJ PIESEK JADŁ GŁÓWNIE " royal york " TERAZ DRUGI TYDZIEŃ GOTUJĘ ALE BRAKUJE MU CHRUPEK :(
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

17 lipca 2017, 13:10

mirka635, poczytaj o diecie BARF -xxxxxxx
Gość

22 grudnia 2017, 10:41

[quote="Gimbo"]mirka635, poczytaj o diecie BARF -xxxxxxx[/quote]

Polecasz BARFa czy chorych nerkach? Poczytaj sobie jak wygląda redukcja pewnych składników przy chorych nerkach, a potem spróbuj to samo uzyskać BARFem.
AMIGOWEST
Posty: 8
Rejestracja: 25 stycznia 2018, 14:33

17 lutego 2018, 22:02

czy ktoś karmił swojego "nerkowca" czymś takim? Royal Canin Multifuntion Hypoallergenic-Renal, jeśli tak to proszę o opinię i informację o cenie. Nigdzie tego nie znalazłam, można tylko zamówić indywidualnie do gabinetu dla konkretnego psa. Mój ma alergię i od paru tygodni chore nerki, a to podobno jest karma dedykowana właśnie takim schorzeniom. Przypuszczam, że kosztuje majątek, ale czy jest tego warta?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość