UCZULENIE poprostu NA SUCHA KARME?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

filodendron
Posty: 275
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 15:54

04 grudnia 2012, 15:28

archer125 pisze:czy nie ma np jakiegos leku przeciwswiadowego ktory dzialalby tylko przy alergii? tak zeby mozna bylo stwierdzic ze drapie sie od pokarmu a nie np od jakiegos pasozyta czy grzyba....
Teoretycznie tak powinny zadziałać leki antyhistaminowe, ale po pierwsze - jeśli alergia jest silna niekoniecznie pomogą (choć może być zauważalne zmniejszenie objawów), po drugie - jeśli zadziałają, to będzie znaczyło, że jest alergia, ale czy na pokarm, czy na inne czynniki, w tym pasożyty, tego już się nie dowiesz.
Naszemu psu wet kiedyś kazał podać, żeby się upewnić, czy opuchlizna jest pourazowa czy od ukąszenia owada
pingwin
Posty: 3
Rejestracja: 03 listopada 2012, 22:57

11 grudnia 2012, 21:05

A nie brałeś pod uwagę że to może być zachowanie na tle nerwowym, reakcja na stres itp. a nie na karmę?
archer125
Posty: 19
Rejestracja: 28 września 2012, 08:51

12 grudnia 2012, 13:26

Oczywiscie ze bralam pod uwage.. ale to nie to... okazalo sie ze to gruczolyokoloodbytowe...dziwne tylko ze przez ponad pol roku zaden wet nie potrafil tego zdiagnozowac...a teraz mnostwo problemow tylko...
Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

01 stycznia 2013, 20:49

Może uczuleniem nie można nazwać biegunki u psa po podaniu suchej karmy ale jednak zdarzają się psy, którym sucha karma nie służy. Kilka lat temu koleżanka przygarnęła znalezionego kilkumiesięcznego mieszańca. Podrzucałam jej próbki różnych karm i po każdej była biegunka. Przetestowaliśmy najmniej z 10 ogólnie dostępnych w sklepach zoologicznych karm i efekt końcowy zawsze był taki sam. Podobnie jest z większością kupowanych w sklepach smakołyków dla psów. Natomiast ryż z kurczakiem i jarzynami jest zjadany bez problemu i nic psu po nim się nie dzieje.
Miniula

01 września 2018, 17:03

Hej ja w podobnej sprawie mój pies Minia ma uczulenie ale niewiem czy to na karmę bo ma takie dziwne grudki na podbrzuszu i na głowie takie guzki , nie jest to objaw stały bo te "guzki " pojawiają się i zanikają i sama niewiem co jest przyczyną , a byłam u weterynarza a nawet w klinice cało dobowej dla zwierząt gdzie zapłaciłam dużo pieniędzy aby dowiedzieć się że takie oto "guzki" są spowodowane pyłem ! Np jak jest remont , xd prawda jest taka że owszem miałam remont na kladce schodowej może pył przeniósł się do domu no rozumiem ... Ale kiedy go nie ma ? Jestem w szoku że to się znowu dzieje zmieniłam jej karmę na taką lepszą i nadal ten sam efekt :|
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 września 2018, 10:22

Jeśli zwierzę uczulone jest na kurz to niestety często będzie miało objawy alergii, dlatego, że kurz jest wszechobecny jego stężenie wzrasta w porach roku kiedy mniej wietrzymy i mniej otwieramy okna.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość