Problem z karmą

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

szary152
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 2012, 14:10

28 listopada 2012, 14:18

Witam . Mam pytanie dotyczące karmy . Jakiś miesiące temu zmieniłem karmę mojemu psu ( Buldog Francuski teraz ma 5 m-cy ) . Do tej pory był karmiony rc french buldog + gotowany kurczak, ryż i marchewka, a teraz dostaje acane + gotowane jedzenie jak do tej pory. Niestety przejście między karmami nie było płynne ponieważ byłem na wyjeździe z psiakiem i nie było rc wtedy w sklepie w miejscowości gdzie byliśmy i sprzedawca polecił mi acane. Wziąłem małą paczkę i wszystko było ok więc postanowiłem że kupię duży worek . No i zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu :
Pies robi rano kupkę normalną ( uformowaną ) natomiast po południu i wieczorem jednak nie codziennie jest rzadka . Czy to jest spowodowane karmą , złym przejściem na nią i czy udać się z tym do weterynarza. Pies oczywiście je ją bardzo chętnie. Dodam że nie było wcześniej z tym problemów na RC French Buldog .

Pozdrawiam
barbarasz49
Posty: 384
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:50

28 listopada 2012, 20:18

Zmieniając suchą karmę mogłeś mu na początku mieszać RC z Acaną, ale skoro tak nie zrobiłeś to skutek jest taki że kupka bywa rzadka.Nie rozumiem dlaczego decydując się na suchą karmę podajesz mu jeszcze gotowane jedzenie,co za dużo to niezdrowo,to też może być powodem rozwolnienia.Jak piszesz młode psy jedzą bardzo chętnie,tylko że trzeba zdecydować się na jeden rodzaj karmienia. Acana jest bardzo dobrą karmą,posiada prawie wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju psa,z Royal Canin raczej bym zrezygnowała bo najlepszą to ma cenę!
anulkac
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 23:04

28 listopada 2012, 20:25

Szary na naszym buldogowym forum było kilka przypadków nietolerancji pokarmowej Acany. Między innymi u mojego bulka. Wielkie qpale, śmierdzące i rzadki. Jedno z podejrzeń padło na zawarty w Acanie rozmaryn.
szary152
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 2012, 14:10

29 listopada 2012, 08:21

Odpowiadając na pierwszego posta :
nie było możliwości zmieszania karm ponieważ w miejscu w którym się znajdowałem nie posiadali takowej w sklepie. Jedzenie posiłku gotowanego z suchą karmą na przemian polecił tak weterynarz jak i hodowca. Chodzi o to że do tej pory psu nie przeszkadzało to przy RC. Skłaniam się ku temu że to po prostu zbyt " drastyczne" przejście z jednej karmy na drugą powoduje od czasu do czasu te przypadłości . Wczoraj psu dodałem do jedzonka preparat karotenowy polecony przez weta i problem na razie się nie pojawił :)

anulkac sugerujesz że acana może być nie odpowiednią karmą dla mojej bulwy ?
anulkac
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 23:04

29 listopada 2012, 11:33

Szary nic nie sugeruję. Prawda jest taka, że póki nie sprawdzisz na własnym psie to się nie dowiesz, czy jest odpowiednia czy nie. Każdy pies jest inny.Generalnie na bulwiarze nie polecają Acany. Jak masz trochę czasu to przewertuj molosowe forum. Jak będziesz chciał to wyślę na prv link do forum.
pingwin
Posty: 3
Rejestracja: 03 listopada 2012, 22:57

11 grudnia 2012, 21:16

Szybkie przejście na nową karmę może spowodować biegunkę ale ta przejdzie max. po 2-3 dniach. To co opisujesz nie ma z tym nic wspólnego, to raczej jest nieodpowiednia karma dla Twojego psa. Do RC bym nie wracał, tylko przepłaca się za nią.
pola791

23 października 2018, 20:56

Może zmieniona karma mi nie służy . Ja tez chciałam zmienić mojemu i taki efekt był ... Wet polecił nam bozite i z nią już latwo poszło a skład ma na prawdę dobry .
kaskagrudzien
Posty: 4
Rejestracja: 11 lipca 2019, 19:29

11 lipca 2019, 19:42

takie mieszanie i czeste zmiany nie wplywaja dobrze na nasze pociechy. dziwi mnie dlaczego nie zabralas ze sobą karmy na wyjazd, przecież nie zajmuje dużo miejsca... u nas sprawdza się karma od bozity, jest latwodostepna także nawet jeśli wyjedziemy to można ja kupic.
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

15 sierpnia 2019, 15:07

Najlepiej byłoby mieszać karmę RC z Acaną ,aby przejście trwało kilka dni np. .1/4 miski Acana i 3/4 miski RC , 1/2 miski Acana i 1/2 miski RC …. . Czy pies np. na spacerze mógł mieć możliwość zjedzenia czegoś innego lub pod nieobecność właściciela?
Pozdrawaim
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość