Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

NBB

30 czerwca 2017, 14:29

Podbijam prośbę, karmy bezzbożówki (próbowałam również holistycznych) powodują u moich maluchów okropne rozwolnienia...
adl

04 lipca 2017, 16:01

Witam, mam oto następujący problem z suchą karmą, w domu mamy 3 psiaki, każdy innej rasy, labrador, york i bearded collie (najmłodszy bo ma dopiero trochę ponad rok), sucha karma którą jedzą to Fitmin lamb & rice, a raczej którą już nie jedzą bo nie smakuje, próbowałam kilka karm po kilogramie z jagnięciny i nić nie pasuje, ryby też nie, zostaje mi tylko wołowina bo labradorka jest uczulona na kurczaka. Na razie ratują mnie puszki Dolina Noteci + sucha karma. Wiem że jedna karma dla całej trójki to trudna sprawa ale niestety nie dam rady kupować 3 różnych karm - finansowo nie wyrobię. Może ktoś może mi doradzić jaką karmę wołową najlepiej kupić - tak aby była dobra jakościowo i w miarę w dobrej cenie. Będę bardzo wdzięczna za radę.
julia_tub

05 lipca 2017, 20:23

Wołowej niestety nie polecę, ale jeśli chodzi o smakowitość karm to mogę się wypowiedzieć, bo posiadam niespełna dwuletniego, rozpieszczonego, nadzwyczaj wybrednego maltańczyka i do tego uczulonego na kurczaka ;p
Próbowaliśmy bardzo wiele karm i większość oddawaliśmy dla psiaków z fundacji, ponieważ nasz agent ewentualnie spróbował kilka kulek i koniec, zresztą tak samo karmy mokre... Z tych co pamiętam:
Suche:
- farmina N&D z dorszem, pomarańczą i dynią - była to pierwsza sucha karma, którą w ogóle chciał jeść, jednak po 3cim worku o masie 800g stwierdził, że już więcej jej nie ruszy,
- brit - różne smaki - każdy próbował i na tym się kończyło,
- acana - różne smaki - niby próbował coś tam jeść, ale zawsze czekał czy dostanie coś innego i w ostateczności, wieczorem szedł do miski, aczkolwiek wydaje mi się, że to przez dosyć twarde granulki,
- orjen - nie pamiętam jaki (brązowe opakowanie) - nie chciał w ogóle,
- gosbi - różne smaki - w ogóle ich nie tknął...
- RC - dostawał w hodowli i później prżez jakiś czas - jadł, ale okazalo się, że ma alergię - wygryzał sobie łapy,
- nature's protection dla białych psów - chyba najgorsza jaką mieliśmy ;p
- platinium iberico+greens - je obecnie i mimo, że już dłuższy czas to na razie mu pasuje - wszystko znika
Mokre:
- animonda - nie ruszy,
- applaws - jadł przez jakiś miesiąc, później przestało smakować,
- dolina noteci - próbuje zakopać miskę jak to dostanie, nie wiem o co chodzi, ale kilka prób kończyło się tak samo i tylko z tą karmą, spróbował tylko za pierwszym razem,
- happy dog - jadł, ale strasznie łzawiły mu oczy,
- herzens hund - jak na razie najlepsza, zawsze znika, więc chyba smakuje, żadnych problemów,
- terra canis - porównywalna z herzens hund, jadł ponad rok na zmianę z herzens hund i smakowała, ostatnio zaczął zostawiać, więc na razie zrezygnowaliśmy.

Po wielu testach z czystym sumieniem mogę polecić karmę mokra herzens hund i terra canis - psiak miał ZWO, przeszedł operację i nawet prof., który go operował był zaskoczony tak dobrymi wynikami rocznego psiak z ZWO (dopiero wtedy zostało wykryte, z powodu braku wcześniejszych objawów) i po operacji dalej był i jest karmiony tymi karmami, a wyniki bardzo dobre - choć powinien być na karmach wątrobowych, jednak z powodu uczulenia na kurczaka i dobre wyniki kazali pozostać przy obecnej karmie. Cały czas je też karmę platinium iberico+greens, więc też możemy polecić (rano dostaje mokrą, po południu suchą).
Rally
Posty: 2
Rejestracja: 26 lutego 2017, 18:27

09 lipca 2017, 18:50

bardzo droga ta karma herzens hund, to ja za 25 zł kupuje całego kurczaka eko od rolnika :) Maltańczyka można tym karmić ale np. 30 kilogramowego psa to można iść z torbami :D
manumanu
Posty: 4
Rejestracja: 03 czerwca 2017, 15:40

18 lipca 2017, 13:05

zależy jakiej jakości to karma i jakie w niej masz "doposażenie"... ja stosuje 1st Choice i tam mam pełną suplementacje i odpowiedni bilans naprawdę polecam
odkąd przestawiłem psa na tą karmę a było to parę ładnych lat temu to od tamtej pory nie dodaje żadnych suplementów i zwierzak zdrowy i zadowolony a tym bardziej ja ;-)
jiulanni

19 lipca 2017, 13:39

Witam.
A jaką karmę Pan poleci dla 8-mio letniej suczki kundelek - matka rasowy bokser. Dodam, że waży 35 kg, ma chorą tarczycę, początki problemów z chodzeniem i bardzo wypada jej sierść.
bemol28

07 sierpnia 2017, 20:25

Witam
Pod koniec sierpnia odbieram 8-tygodniowego szeniaczka border collie i drogą eliminacji pozostały mi dwie karmy lecz nie mogę się zdecydować którą kupić jako pierwszą?
W grę wchodzi brit care grain-free puppy salmon i potato lub Applaws puppy small i medium.
Moja 9-letnia labradorka karmiona jest brit care i nigdy nie było większych problemów za Applaws przemawia do mnie znowu duża zawartość mięsa i już sam nie wiem od której zacząć?
adamana
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 16:08

13 sierpnia 2017, 16:20

Moim zdaniem zdecydowanie K9 Natural, ZiwiPeak, Orijen Freeze Dry.
Rucia1
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 07:56

17 sierpnia 2017, 15:23

Witam,

Mam 6 cio letniego owczarka niemieckiego alergika ( alergia skórna, drapanie). Teraz jeszcze doszła nam padaczka, pies dostaje luminalum. Jako efekt uboczny występuje senność, pies zaczął tyć. Obecnie je fitmin lamb and rice. Jaką karme polecacie dla alergika, żeby go trochę odchudzić ?
JEDRAS_2007

17 sierpnia 2017, 20:43

Witam i dziękuję za rady :)
snowwhite
Posty: 1
Rejestracja: 05 września 2017, 12:27

05 września 2017, 12:30

mam yorka i nie chciał jeść w ogóle suchej karmy, dopóki nie zobaczył, że kot mu ją wyjada z miski. Od tej pory lubi każdą :D
Awatar użytkownika
OlkaDorobowska94
Posty: 23
Rejestracja: 08 września 2017, 12:19

22 września 2017, 13:50

Jaki macie sposób na taki problem: psiak w ogóle nie je karmy, np. Royal Canin, którą kupiłam, ponieważ większość z Was ją poleca. To dobra i sprawdzona marka, która nie zaszkodzi psiakowi. Ale jak psiakostka, przekonać go do niej?
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

26 września 2017, 10:13

OlkaDorobowska94 pisze:Jaki macie sposób na taki problem: psiak w ogóle nie je karmy, np. Royal Canin, którą kupiłam, ponieważ większość z Was ją poleca. To dobra i sprawdzona marka, która nie zaszkodzi psiakowi. Ale jak psiakostka, przekonać go do niej?
Olka, kto poleca? nikt tu RC nie poleca, no chyba że nie zna składu i bazuje tylko na opinii i reklamie.
To nie jest dobra karma - bezmięsna, konserwowana chemią. Dobrze że pies nie chce jej jeść.
Awatar użytkownika
OlkaDorobowska94
Posty: 23
Rejestracja: 08 września 2017, 12:19

27 września 2017, 09:00

W takim razie jaką dobrej jakości karmę polecacie? Wciąż nie mogę trafić na coś, co będzie dobrej jakości i smakowało mu. Może za bardzo wybrzydza? Sama już nie wiem...
Agis
Posty: 479
Rejestracja: 08 października 2013, 16:52

27 września 2017, 19:33

Black Angus z wołowiną -prosta w składzie , tłoczona na zimno z krótką data wazności
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość