Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - listopad 2011

Propozycje oraz głoswanie na schroniska które otrzymają pomoc.

Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - listopad 2011

Przytulisko w Rachowie Starym
1680
40%
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
1603
39%
Pani Wanda Jerzyk - Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Przyborówku oraz w Ruścu
42
1%
Fundacja Zmieńmy Świat z Tarnowa
697
17%
Schronisko "Ciapek" w Hajnówce
103
2%
Fundacji Azylu "Koci Świat" Katarzyny Strzeleckiej w Nasielsku
15
0%
Schronisko Fundacji dla Zwierząt Bezdomnych EMIR
23
1%
 
Liczba głosów : 4163

Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - listopad 2011

Postautor: Marek » 02 listopada 2011, 07:04

Witam,

Od dnia 1 listopada do dnia 16 listopada proszę o zgłaszanie w tym temacie potrzebujących dofinansowania schronisk lub innych podmiotów pomagających bezdomnym zwierzętom. Zgłoszenia powinny zawierać nazwę zgłaszanego podmiotu i jego podstawowe dane (np. miejscowość, strona internetowa).
W okolicach dnia 16 listopada utworzona zostanie ankieta (również w tym wątku), w której będzie możliwość głosowania na wcześniej zgłoszone podmioty pomagające zwierzętom.
Głosowanie będzie trwało od około 16 do 30 listopada – podmiot, który uzyska największą liczbę głosów otrzyma pomoc w postaci wybranych karm i akcesoriów o wartości:
- sumy rabatów, które Klienci sklepu Krakvet przekazali na rzecz schronisk wybierając odpowiednią opcję podczas składania zamówienia
- kwoty przekazanej przez sklep Krakvet.


Regulamin:

Zasady ogólne
1. Wzięcie udziału w głosowaniu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Zgłaszanie do głosowania
2. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
3. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt.
4. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 3. niniejszego Regulaminu.
5. Zgłoszenia należy wstawiać w tym wątku, podając podstawowe informacje o zgłaszanym podmiocie (nazwę, miejscowość, stronę internetową itp.).

Głosowanie
6. Około 16 dnia miesiąca zostanie utworzona ankieta, w której będzie można oddać głos na jedno z zaproponowanych schronisk.
7. Aby mieć możliwość oddania głosu należy zarejestrować się na forum. Jedna osoba ma prawo do oddania 1 głosu i niedozwolone jest tworzenie przez jedną osobę wielu kont w celu oddania więcej niż jednego głosu.
8. Z jednego komputera (1 adresu IP) może zostać oddany tylko 1 głos.
9. W przypadku stwierdzenia przez administratorów faktu oddawania przez jednego użytkownika kilku głosów lub innych nieprawidłowości związanych z rejestracją kont i głosowaniem, administrator ma prawo do usunięcia kont i/lub odjęcia głosów z nich oddanych.
10. Administrator zakłada dobrą wolę każdego podmiotu zgłoszonego do ankiety i nie będzie podawał do wiadomości publicznej, które głosy zostały odjęte. Jednak w przypadkach ewidentnego i celowego łamania Regulaminu przez któryś ze zgłoszonych podmiotów, administrator ma prawo do dyskwalifikacji podmiotu i nieuwzględniania go w kolejnych głosowaniach.
11. Od momentu rozpoczęcia głosowania temat zostanie zamknięty, a na forum nie będą mogły się pojawić ŻADNE wypowiedzi związane z głosowaniem. Wątpliwości i uwagi dotyczące głosowania można przesyłać moderatorom na PW lub maila.

Rozstrzygnięcie głosowania
12. Schronisko lub inny podmiot pomagający zwierzętom, który uzyska największą liczbę głosów, otrzyma pomoc w postaci wybranych przez nie produktów (karm i żwirków) o wartości:
- sumy rabatów, z których Klienci sklepu Krakvet zrezygnowali na rzecz pomocy schroniskom
- kwoty, którą przeznaczy sklep Krakvet jako wsparcie dla schroniska.
13. Oficjalna informacja o wyniku głosowania i wartości wygranej pomocy rzeczowej zostanie zamieszczona na forum po ostatecznej weryfikacji głosów.
14. Przekazanie wygranej wiąże się ze złożeniem przez Zwycięzcę specjalnego zamówienia na wybrane artykuły priorytetowe (dowolne karmy dla zwierząt i żwirki).
15. W sytuacjach szczególnych Zwycięzca może złożyć dwa lub trzy oddzielne zamówienia (na łączną kwotę określoną w wyniku głosowania). Zamówienia te mogą być składane w różnych terminach i/lub wskazywać różne miejsca dostawy.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
 
Posty: 193
Rejestracja: 29 września 2004, 12:48

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: merys » 02 listopada 2011, 07:51

Zgłaszam kandydaturę Przytuliska w Rachowie Starym.

Strona internetowa: http://www.przytuliskorachow.hsms.pl/index.html
http://www.facebook.com/event.php?eid=200367849984033
http://www.dogomania.pl/threads/204601- ... ontariusze.

Film z reportażu Polsatu, zapraszam do obejrzenia http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... sBAopYXonw

Znajduje się tam obecnie 149 psów. Jest to prywatne przytulisko, które po śmierci właścicielki odziedziczyła jej córka. Nie jest ona w stanie utrzymać takiej ilości zwierząt. Wszystkimi psami opiekują się tylko 2 osoby, w dodatku niepracujące. Sytuacja jest bardzo ciężka, cały czas brakuje jedzenia. Psy są tam odrobaczane, leczone i wydawane do adopcji. W ostatnim czasie udało nam się wysterylizować kilka suczek i znaleźć im domy. Niestety brakuje finansów na dalsze sterylizacje. Przytulisko nie przyjmuje już kolejnych zwierząt. Celem jest wyadoptowanie jak największej ilości zwierząt, a te które pozostaną dożyją tam swoich lat. Niestety ludzie cały czas zostawiają pod bramą kolejne psy, tym samym wydłużając cały proces. Bardzo prosimy o wsparcie!
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2011, 09:50 przez merys, łącznie zmieniany 2 razy
merys
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2011, 14:07

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: Sebriel » 02 listopada 2011, 13:28

Zgłaszam kandydaturę Stowarzyszenia Pomocy Królikom

http://adopcje.kroliki.net/
http://www.kroliki.net/
http://forum.kroliki.net/

Jest to jedyne Stowarzyszenie w Polsce, które zajmuje się działaniami na rzecz królików na dużą, ogólnopolską skalę. Stowarzyszenie przede wszystkim zajmuje się adopcjami uszaków, ale również prowadzi działania z zakresu edukacji (Biblioteka praw zwierząt).
Obecnie pod skrzydłami Stowarzyszenia znajdują się 122 króliki miniaturowe oraz hodowlane w całej Polsce. Spora cześć z nich jest poważnie chora i wymaga drogiej diagnostyki oraz leczenia.aktywnie sterylizujemy oraz kastrujemy króliki będące pod naszą opieką. Sytuacja Stowarzyszenia Pomocy Królikom jest ciężka, ponieważ wciąż kosztem leczenia, brakuje środków na jedzenie oraz żwirek. A niestety, odpowiednie żywienie królika nie jest tanie. Wygrana w krakvecie pozwoliła by w znaczący sposób odciążyć budżet Stowarzyszenia i ułatwiła by niesienie pomocy królikom na jeszcze szerszą skalę niż obecnie.
W imieniu naszych uszatych podopiecznych bardzo prosimy o głosy
Sebriel
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: Molli » 02 listopada 2011, 14:25

Pani Wanda Jerzyk od ponad 20 lat zajmuje się bezdomnymi psami. Poświęciła porzuconym, niechcianym zwierzętom całe swoje życie. Prowadzi dwa Przytuliska dla bezdomnych zwierząt, w Przyborówku niedaleko Szamotuł oraz w Ruścu obok Wągrowca. Pracuje niemalże 24 godziny na dobę, pod skrzydłami jej Fundacji azyl znajdują zwierzęta wyrzucone na ulicę, po wypadkach, chore, bite, katowane, odbierane podczas interwencji właścicielom ze skandalicznych warunków. Pod opieką Fundacji otrzymują pomoc weterynaryjną, odzyskują wiarę w człowieka. Z płochliwych, zastraszonych psich nieszczęść zmieniają się w radosne zwierzaki, które mogą szukać szczęścia w nowych domach.
Niestety adopcje stoją w miejscu, brakuje już miejsc.
Samych psów i kotów jest ok. 500. Do tego dochodzą owce, kozy i inne zwierzęta.
Przy tylu zwierzakach karma schodzi w tempie błyskawicznym.
Strona schroniska: http://www.przytuliskauwandy.pl

O aktualnej sytuacji w schronisku:

Sytuacja jest zła od dawna, ale teraz robi się tragicznie. Psów jest z każdym tygodniem coraz więcej, liczba ich dochodzi już do 400. Wolontariusze to mała garstka osób, przyjeżdżają najczęściej raz w tygodniu - resztę dni Pani Wanda jest sama z dwójką ludzi.
Nie ma pieniędzy na benzynę (droga między 2 schroniskami to 200 km w obydwie strony), na wypłatę dla pracowników, na potężne długi, między innymi u weterynarzy, na sterylki co najważniejsze - NA KARMĘ DLA ZWIERZĄT!
Pani Wanda musiała sobie poradzić z lawiną zwierząt przywożonych do schroniska, dlatego budowała nowe kojce nie mając miejsca na psy, pozaciągała długi - teraz nie starcza na jedzenie dla zwierząt. Zwierzętom się gotuje, ale nawet za chleb, który piekarnia darowała za darmo, teraz trzeba płacić kilkaset złotych.
Sytuacja jest fatalna - a zakręcić kranu z psami się nie da!
Sytuacja kotów w schronisku jest zła - nie ma wolontariuszy odpowiedzialnych tylko za koty. Masowo podrzucane są kociaki do schroniska - dorastają i dziczeją, tracąc szansę na dom!
Potrzebna jest pomoc, bo jak tak dalej pójdzie, czarno widzę przyszłość Przytuliska!
Pani Wanda nikomu nigdy nie odmówiła pomocy - zawsze znalazła miejsce dla zwierzaków potrzebujących schronienia, pomagała ludziom, którzy szukali azylu dla niechcianych zwierząt - teraz sama potrzebuje pomocy! Jest taką osobą, że nie odmówi nigdy, ale sama nie poprosi. Dlatego ja proszę za nią. Widzę, jak zmienia się sytuacja w Przytulisku i boję się myśleć, co będzie dalej...
Organizacje przywożą psy ale o pomocy (związanej choćby z psami, które przywieźli) już nie słychać. Wszyscy wolą pomagać mordowniom, beznadziejnym schroniskom, Pani Wanda nie raz przyjmowała psy z Kielc, z Krężla, z Krzyczek, nie mówiąc o Wrześni - nikt nie pamięta o tym, jak zaproponowała pomoc, psy przyjechały i na tym koniec - wszyscy o nich zapomnieli! Nikt się nie zastanawia ile kosztuje wyleczenie psa, sterylizacja, szczepienia, chipy, wyżywienie zwierzaka!!!
Przez lata wydawało nam się, że schronisko jest z gumy - teraz zbliża się do granic wytrzymałości. Nie muszę chyba pisać, że Pani Wanda haruje jak wół, na ile lat pracy starczy jej jeszcze sił? Co będzie, jak już nie da rady oblatywać codziennie SETEK zwierząt???
CO SIĘ STANIE, KIEDY SKOŃCZY SIĘ OSTATNIA PARTIA KARMY A Z KONTA FUNDACJI ZNIKNIE OSTATNIE KILKASET ZŁOTYCH?????
Każda pomoc się przyda - fizyczna, ogłoszenia, zbiórki, pomoc w szukaniu domów, pozyskiwanie funduszy, zbiórki darów, karmy.

PROSZĘ O POMOC !!!!
Molli
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 października 2010, 19:59

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: avatar2029 » 02 listopada 2011, 16:14

Zgłaszam Fundację Zmienmy Świat z Tarnowa.
W przyszłym roku minie 10 lat od jej powstania (fundacja powstała w 2002 roku).

Strona internetowa: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl
Facebook: http://www.facebook.com/zmienmyswiat#!/ ... 1699966447
Nr KRS 0000124918 (Sygnatura akt: KR.XII NS-REJ.KRS/4089/2/467).

Celami fundacji są:
-działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt
-działania przeciw zabijaniu zwierząt dla futer, sportu, wykorzystania dla rozrywki
-edukacja na rzecz właściwej opieki nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi
-akcje adopcyjne dla kotów i psów przystosowanych do życia z człowiekiem
-monitoring oraz pomoc gminom we wdrażaniu i realizacji programów zapobiegania bezdomnosci zwierząt
-kontrola populacji kotów poprzez sterylizacje
-monitoringu populacji zwierząt bezdomnych na wybranych terenach
-kontrolowaniu warunków bytowych oraz zdrowia zwierząt.

Od początki naszej działalnosci koodynujemy i prowadzimy program zapobiegania bezdomnosci kotów na terenie miasta poprzez sterylizacje.
Organizujemy akcje adopycjne kotów i psów
( ZOBACZ filmy i zdjecia z III edycji akcvji SZUKAM DOMU:
http://www.youtube.com/watch?v=qwUq9-viYEE
http://www.imav.tv/278/wydarzenia.html
http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... thumb.html

Poprzez społecznych opiekunów kotów dokarmiamy koty na terenie miasta (około 500 kotów).
Każdego roku wykonujemy od 150 do 200 sterylizacji kotów (zależnie od posiadanych srodków)

W siedziebie fundacji przebywa obecnie 18 kotów (w tym koty po amputacji albo po wypadkach), w domach tymczasowych
około 25 kotów.

Do nas trafiają koty najbardziej poszkodowane, po wypadkach, chore, wymagające szczególnej opieki (jak Misia link do jej historii poniżej)
Przetrzymujemy koty po sterylizacji, zapewniamy im opiekę. Kotom przystosowanym do życia z człowiekiem szukamy domów.

Prowadzimy akcje na rzecz harmonijnego współistnienia z ludzmi kotów w warunkach miejskich - uważamy że nie jest rozwiązaniem zamykanie kotów w schroniskach.
Jednym z naszych celów jest edukacja na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.
W 2010 roku realizowalismy program współpracy z zakładem karnym - organizowalismy dla osadzonych spotkania na temat humanitarnego traktowania zwierzat.
Realizowalismy program "Podaruj budę psu" - budy wykonywane za darmo przez zakład karny w Dębicy były przekazywane nieodpłatnie potrzebującym.
Każdego roku na zimę wykonujemy domki dla kotów które są umieszczane tak na terenie miasta jak też w innych miejscowosciach - zapotrzebowanie jest ogromne.

Bylismy częscia koalacji organizacji poza-rządowych działajacych na rzecz nowej ustawy o ocgronie zwierząt.
Wraz z kilkoma innymi organizacjami wnisokowalismy do Wojewody Małopolskiego o powołanie pełnomocnika przy wojewodzie d/s ochrony zwierząt. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, pełnomocnik został powołany.

Nagłosnilismy sprawę marnotrawienia pieniedzy przez gminy wydawane na wyłapywanie bezdomnych psów.

Pomagamy i zapewniamy pomoc weterynaryjną także na terenie powiatu Tarnowskiego - leczymy, sterylizujemy psy i koty.
Każdego roku rozdajemy dużą ilosc karmy pozyskaną ze zbiórek publicznych. Karme otrzymuja opiekunowie kotów jak też osoby pomagające kotom i psom na terenie powiatu.
Przygotowalismy dla gmin gotowe programy zapobiegania bezdomnosci zwierząt jak też ich wdrażania i realizacji.
Wnioskujemy do gmin o przyznanie srodków na sterylizacje, w 2012 chcemy koordynować także takie programy poza Tarnowem.

Można sie o nas wiecej dowiedzieć na naszej stronie internetowej jak też na facebooku.
O nas w prasie: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/prasa.php
Aktualnosci: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... i-news.php
Nasze ulotki do wykorzystania: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/download.php
Galeria zdjęć: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/galeria.php
Co możemy zrobić: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... yswiat.php
Dlaczego prawa zwierząt: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/dlaczego.php
Na ratunek kotom piwnicznym: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/naratunek.php
Domki dla kotów: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... ki2008.php
Adopcje kotów: http://adopcje.weebly.com
Akcja Buda dla psa: http://budadlapsa.weebly.com
Strona o ekologii głeboiej: http://ekologiagleboka.weebly.com
Historia Misi: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... a-misi.php
Najklepszy lek na zło: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/lek.php


W całości opieramy się na zasadach wolontariatu.
Nikt w fundacji nie pobiera wynagrodzenia za pełnienie funkcji, nie ma etatów.

Budujemy społeczeństwo obywatelskie oparte na zasadach swiadomosci współzaleznosci i harmonijnego współistnienia swiata przyrody i ludzi.

Fundacja posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego)
avatar2029
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2011, 20:39

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: Halucinne » 05 listopada 2011, 17:08

jak tu sie glosuje? nie chce niczego zglaszac, tylko ZAGLOSOWAC. gdzie mam wejsc i w co kliknac?
Halucinne
 
Posty: 0
Rejestracja: 05 listopada 2011, 16:40

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: Madallena » 05 listopada 2011, 17:31

ZGŁASZAM KANDYDATURĘ SCHRONISKA W RACHOWIE STARYM,

W przeciwieństwie do innych schronisk to schronisko JEST FINANSOWANE WYŁĄCZNIE Z PRYWATNYCH PIENIĘDZY OPIEKUNÓW.

SCHRONISKO NIE MA PODPISANEJ UMOWY Z ŻADNĄ GMINĄ!

2 osoby i 149 psów !!!

Jeżeli macie sumienie, zagłosujcie na RACHÓW STARY!

http://www.youtube.com/watch?v=msBAopYX ... r_embedded

Te psy naprawdę potrzebują pomocy......

DZIĘKUJĘ!
Madallena
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2010, 09:22

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: K@rOLcI@ » 05 listopada 2011, 21:53

[quote="Halucinne"]jak tu sie glosuje? nie chce niczego zglaszac, tylko ZAGLOSOWAC. gdzie mam wejsc i w co kliknac?[/quote]
poczekaj, aż ankieta będzie w połowie miesiąca mniej wiecej
K@rOLcI@
 
Posty: 914
Rejestracja: 08 lipca 2011, 13:08

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: martyniks » 06 listopada 2011, 20:50

Zgłaszam kandydaturę Przytuliska w Rachowie Starym
martyniks
 
Posty: 0
Rejestracja: 06 listopada 2011, 20:49

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: schroniskociapek » 06 listopada 2011, 21:58

Proponuję Schronisko "Ciapek" w Hajnówce

www.ciapek.org
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002229055091
http://www.dogomania.pl/threads/200589- ... 3wce/page2

Schronisko prowadzone jest przez wolontariuszy z Hajnowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Ciapek".
Działamy od 2007r. w schronisku obecnie jest 194 psy . Schronisko ma dotację z Urzędu Miasta 5000zł miesięcznie dodatkowo dają kilku pracowników interwencyjnych którzy zmieniają się nawet co miesiąc. Do tej pory jakoś sobie radzono psy były w dość dobrej kondycji ale obecnie jest źle sponsor który dawał karmę częściowo zrezygnował a przyczyną są pieniądze- karmę którą nam dawali obecnie sprzedają dla fermy lisów, podpisali z nimi umowę a my zostaliśmy na lodzie.
Kupno karmy dla takiej ilości psów jest mało realne gdyż już jesteśmy bardzo zadłużeni i nasze schronisko zginie tylko co się stanie z psami?
schroniskociapek
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 listopada 2011, 21:16
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: alpina » 08 listopada 2011, 20:24

Zgłaszam kandydaturę Fundacji Azylu "Koci Świat" http://www.kociswiat.org.pl/ -"Plaskaty Azyl" http://plaskate.org.pl/
Katarzyny Strzeleckiej w Nasielsku.
Fundacja została założona w Warszawie, dnia 03 czerwca 2004 r. przez Katarzynę Strzelecką i Nadiye Bodyk.
Fundacja Azylu Koci Świat to organizacja służąca ochronie zwierząt, uświadamianiu społeczeństwa że zwierzęta to także czujące istoty i należy im się szacunek i godne życie.
„Koci Świat” jest organizacją, w której schronienie i dom znalazło kilkaset kotów, ale również płaskonosych psów. Utrzymanie tak licznej gromadki wiąże się ze znacznymi kosztami. Żaden człowiek, choćby nie wiem jak się starał, nie jest w stanie samodzielnie, jako jednostka podołać utrzymaniu tylu zwierząt.
Tylko dzięki hojności wielu darczyńców, podopieczni Kociego Świata mają zapewnione godne warunki bytowe oraz zaplecze weterynaryjne.
Należy jednak pamiętać, że pomimo świetnych warunków jakie zapewnia im Azyl - nic nie zastąpi im swojego człowieka i własnego kąta…
Fundacja swoim zasięgiem przybrała formę działalności regionalnej i obejmuje teren województwa mazowieckiego.
Poprzez portale społecznościowe jakimi są: Dogomania i Facebook, działalność Fundacji Azylu Koci Świat obejmuje teren ogólnopolski
Działanie fundacji opiera się w szerokim stopniu na współpracy wolontariuszy, która polega na bezpłatnym transporcie zwierząt, opiece nad zwierzętami w ramach „ domów tymczasowych” przed adopcją zwierząt.
Współpraca z warszawską Fundacją dla Zwierząt ARGOS : http://www.argos.org.pl, która prowadzi Koterie.
Współpraca z sektorem publicznym polega na uzyskiwaniu dotacji w ramach konkursu, przeprowadzanego przez miasto Warszawa (Biuro Ochrony Środowiska). Fundusze przeznaczone są głównie na sterylizacje i leczenie zwierząt.
Azyl przyjmuje koty z różnych interwencji choć miejsca jest niewiele a pieniędzy na kolejne koty jeszcze mniej. Liczba trafiających do nas chorych zwierząt jest bardzo duża a jak sami wiecie nie zostawiamy żadnego zwierzęcia bez pomocy.
Stąd nasza prośba o wsparcie!
alpina
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2007, 21:44

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: ekwiat61 » 09 listopada 2011, 23:17

Zgłaszam Hajnówkę.W tych rejonach jest straszna bieda :( i bezribocie,Zwierzaki nie mają na co liczyć L(
ekwiat61
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 września 2011, 14:56

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: Ciotka Tekla » 10 listopada 2011, 02:14

Zgłaszam Schronisko Fundacji dla Zwierzat Bezdomnych EMIR.

Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że Fundacja nie jest "stałym klientem" głosowań Krakvetu. Sytuacja obecna jednak w Fundacji jest bardzo zła, a jednak Fundacja nie odmawia pomocy w sytuacjach tragicznych. A takowe wymagają ogromnego nakładu nie tylko sił psychicznych Ludzi Fundacji, ale i nakładów finansowych. Jak tu odmówić pomocy takim skrzywdzonym psiakom jak Tessa, Lolek, Mikuś i wiele innych. Ostatnio Fundacja udzieliła pomocy również podrzuconym dzieciakom kocim w tragicznym stanie.

Taki "zastrzyk" karmy byłby - nie boję się tego stwierdzić - wybawieniem od częsci problemów. Dodam, że Fundacjca Emir w miare możliwości, stara się pomóc psiakom w potrzebie nie będacym pod bezpośrednia opieką Fundacji. W przypadku nadwyżek (np pieluch) przekazuje bardziej potrzebujacym.

Schronisko istnieje od 15 lat. Fundacja zajmuje się zwierzętami bezdomnymi - tymi, które zgubiły się przez beztroskę i bezmyślność właścicieli, tymi, które właściciele porzucili, czy to wyrzucając z pędzącego samochodu, czy to uwiązując w lesie nie pozostawiwszy psu żadnych szans, psami porzuconymi na parkingach i placach budów po ich zakończeniu, po sezonie letnim zbieramy psy i koty pozostawione na działkach, z dróg i ulic, potrącone przez samochody i ranne pozostawione bez pomocy, trafiają do nas także ofiary bestialstwa właścicieli - katowane czym popadnie, nieraz zwierzęta straszliwe okaleczone.

a oto najbardziej spaktakularne akcje z kilku tylko ostatnich tygodni:
1) Tessa konała w rowie, a jej stan dało sie okreslić jednym słowem TRAGEDIA - http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=1169
2) Mikuś odarty ze skóry - http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=1209
3) Loluś psi dzieciak któremu wypalono oczy substancją żrącą http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=1212
4) Harfa potrącona przez samochód - http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=1180
5) Martusia pozbawiona wody i jedzenia, udreczona biciem czekała na śmierc jak na wybawienie http://emir.eev.pl/viewtopic.php?t=1213

Lista okrucieństw wobec zwierząt zdaje się nie mieć końca. Fundacja EMIR Opiekuje się nimi po operacjach, które muszą przejść by ratować im życie, zagłodzone karmi by przeżyły, robi wszystko co w jej mocy aby zwichrowane psychiki psiaków wróciły do równowagi i aby jeszcze raz zaufały człowiekowi. Następnie szukane są dla nich odpowiedni i odpowiedzialni właściciele, którzy je zaadoptują, pokochają i których zwierzęta potrafią zaakceptować. I tutaj rola Fundacji powinna się zakończyć, ale ona właściwie nie ma końca, ponieważ trafiają do nas wciąż nowe i nowe zgłoszenia. A z nowymi włascicielami Fundacja ma kontakt i udostępniane są wiesci z nowych domów (o ile one wyraża zgodę na upublicznianie).

Schronisko posiada boksy zewnętrze, duże niezależne wybiegi 150, 250 i 1500 m², gabinet zabiegowy oraz 3 boksy szpitalne w budynku, całość ogrzewana. Schronisko nasze jest nieduże (aktualnie przebywa w nim 150 psów) z dwóch powodów: jeden to taki, że tylko w kameralnych warunkach można próbować przywrócić do normalności zwierzę, które ma za sobą tragiczne przejścia, drugi powód jest bardziej prozaiczny- po prostu Fundacja EMIR nie jeste w stanie finansowo udźwignąć ciężaru utrzymania większej ilości zwierząt.

Fundacja EMIR zwraca sie z gorąca prośbą...
Do Wszystkich Ludzi Dobrej Woli
prosimy pomóżcie nam ratować zwierzęta!
Katowane, głodzone, poniewierane, przywiązywane do drzew, by nie mogły się uratować, wieszane i topione, wyrzucane z samochodów - ofiary ludzkiego bestialstwa i niegodziwości
Tak samo jak my ludzie - cierpią z odniesionych ran, pragnienia czy głodu; doznają uczuć strachu, rozpaczy, radości. Są wierne i kochają bezgranicznie. Sprawcami ich cierpień są ludzie!

Fundacja EMIR utrzymuje się wyłącznie z darów prywatnych – nie ma żadnych dotacji, ani nie jest finansowana przez samorządy terytorialne. Nie ma umów z gminami.

Ten zasób karmy to ŻYCIE dla psów Emira. Sytuacja Finansowa Fundacji jest bardzo zła. Bywa że nie ma na zapłacenie np telefonów i czasowo są wyłączane. Bo ważniejsze jest aby nakarmic i leczyć psy. Fundacja Emir liczy na obiektywne i przyjazne spojrzenie na sytuacje i oddanie głosu. Wiecej o Fundacji Emir mozna poczytać na stronach interentowych Fundacji: http://emir.eadopcje.org/ i http://fundacja-emir.pl/ oraz na Forum Fundacji: http://emir.eev.pl/portal.php

Na forum oprócz watków profilowych psów Emira, są watki psów spoza fundacji. A akcje jakie robimy w celu uzyskania pomocy są udostępniane również na watkach rozliczeniowych: http://emir.eev.pl/index.php?c=26

Fundacja EMIR (co jest do sprawdzenia) bardzo dawno nie występowała o pomoc do Krakvetu. Jednak obecnie została mocno przyciśnięta do ściany i jest już nie tylko krucho ale źle, bardzo źle. Nazwijmy to SYTUACJA KRYTYCZNA.
Ciotka Tekla
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2010, 23:30

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: jolakoz » 13 listopada 2011, 21:40

Zgłaszam Schronisko Fundacji dla Zwierzat Bezdomnych EMIR.
jolakoz
 
Posty: 0
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:26

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - listopad 201

Postautor: Doberia » 14 listopada 2011, 13:25

Ponieważ taka była umowa i już wielu dogomaniaków zgodnie z tymi ustaleniami zagłosuje, w tym miesiącu przytulisko w Rachowie Starym.
Awatar użytkownika
Doberia
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2006, 21:43
Lokalizacja: W-wa

Następna

Wróć do Pomoc dla schronisk

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości