Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc-październik2011

Propozycje oraz głoswanie na schroniska które otrzymają pomoc.

Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc-październik2011

Prywatne przytulisko Znajdki koło Radzymina
26
1%
Pogotowie dla Zwierząt sekcja Dalmatyńczyki
48
1%
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu
11
0%
Hospicjum dla Kotów Bezdomnych [prowadzone przez Agn] w Toruniu
697
19%
Fundacja Zmieńmy Świat z Tarnowa
1162
32%
Fundacja Zmieńmy Los z Bielska-Białej
14
0%
Kocie Wolontariuszki ze Schroniska na Paluchu
15
0%
Pomorski Koci Dom Tymczasowy (PKDT) z Trójmiasta
1592
44%
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu
11
0%
Grupa Wolontariuszy "Bezbronne Zwierzęta" - Rumia
9
0%
Pani Wanda Jerzyk - Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Przyborówku oraz w Ruścu
55
2%
Stowarzyszenie Ochrony Zwierzat "NADZIEJA" z Przemyśla
10
0%
 
Liczba głosów : 3650

Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc-październik2011

Postautor: Marek » 04 października 2011, 05:51

Witam,

Od dnia 1 października do dnia 16 października proszę o zgłaszanie w tym temacie potrzebujących dofinansowania schronisk lub innych podmiotów pomagających bezdomnym zwierzętom. Zgłoszenia powinny zawierać nazwę zgłaszanego podmiotu i jego podstawowe dane (np. miejscowość, strona internetowa).
W okolicach dnia 16 października utworzona zostanie ankieta (również w tym wątku), w której będzie możliwość głosowania na wcześniej zgłoszone podmioty pomagające zwierzętom.
Głosowanie będzie trwało od około 16 do 31 października – podmiot, który uzyska największą liczbę głosów otrzyma pomoc w postaci wybranych karm i akcesoriów o wartości:
- sumy rabatów, które Klienci sklepu Krakvet przekazali na rzecz schronisk wybierając odpowiednią opcję podczas składania zamówienia
- kwoty przekazanej przez sklep Krakvet.


Regulamin:

Zasady ogólne
1. Wzięcie udziału w głosowaniu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Zgłaszanie do głosowania
2. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
3. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt.
4. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 3. niniejszego Regulaminu.
5. Zgłoszenia należy wstawiać w tym wątku, podając podstawowe informacje o zgłaszanym podmiocie (nazwę, miejscowość, stronę internetową itp.).

Głosowanie
6. Około 16 dnia miesiąca zostanie utworzona ankieta, w której będzie można oddać głos na jedno z zaproponowanych schronisk.
7. Aby mieć możliwość oddania głosu należy zarejestrować się na forum. Jedna osoba ma prawo do oddania 1 głosu i niedozwolone jest tworzenie przez jedną osobę wielu kont w celu oddania więcej niż jednego głosu.
8. Z jednego komputera (1 adresu IP) może zostać oddany tylko 1 głos.
9. W przypadku stwierdzenia przez administratorów faktu oddawania przez jednego użytkownika kilku głosów lub innych nieprawidłowości związanych z rejestracją kont i głosowaniem, administrator ma prawo do usunięcia kont i/lub odjęcia głosów z nich oddanych.
10. Administrator zakłada dobrą wolę każdego podmiotu zgłoszonego do ankiety i nie będzie podawał do wiadomości publicznej, które głosy zostały odjęte. Jednak w przypadkach ewidentnego i celowego łamania Regulaminu przez któryś ze zgłoszonych podmiotów, administrator ma prawo do dyskwalifikacji podmiotu i nieuwzględniania go w kolejnych głosowaniach.
11. Od momentu rozpoczęcia głosowania temat zostanie zamknięty, a na forum nie będą mogły się pojawić ŻADNE wypowiedzi związane z głosowaniem. Wątpliwości i uwagi dotyczące głosowania można przesyłać moderatorom na PW lub maila.

Rozstrzygnięcie głosowania
12. Schronisko lub inny podmiot pomagający zwierzętom, który uzyska największą liczbę głosów, otrzyma pomoc w postaci wybranych przez nie produktów (karm i żwirków) o wartości:
- sumy rabatów, z których Klienci sklepu Krakvet zrezygnowali na rzecz pomocy schroniskom
- kwoty, którą przeznaczy sklep Krakvet jako wsparcie dla schroniska.
13. Oficjalna informacja o wyniku głosowania i wartości wygranej pomocy rzeczowej zostanie zamieszczona na forum po ostatecznej weryfikacji głosów.
14. Przekazanie wygranej wiąże się ze złożeniem przez Zwycięzcę specjalnego zamówienia na wybrane artykuły priorytetowe (dowolne karmy dla zwierząt i żwirki).
15. W sytuacjach szczególnych Zwycięzca może złożyć dwa lub trzy oddzielne zamówienia (na łączną kwotę określoną w wyniku głosowania). Zamówienia te mogą być składane w różnych terminach i/lub wskazywać różne miejsca dostawy.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
 
Posty: 193
Rejestracja: 29 września 2004, 12:48

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: paula82 » 04 października 2011, 07:47

Zgłaszam przytulisko Znajdki.pl
Prywatne przytulisko znajdki koło Radzymina
Jolanta Boczkowska
woj. mazowieckie
http://www.znajdki.pl

Pani Jola Boczkowska opiekuje się około 40 zwierzętami. Przygarnia po wypadkach, leczy je, sterylizuje, kastruje, karmi, ogłasza, robi wizyty PA, szuka domów, wyadoptowuje... Przytulisko jest prywatne, więc nie ma sponsorów w postaci fundacji itp. Obecna sytuacja jest wyjątkowo trudna, gdyż przytulisko traci dotychczasowo zajmowane siedlisko i jest w trakcie budowy domku w nowym docelowym miejscu (kredyt). Niedawno spaliła się przyczepa zawierająca większość osobistych rzeczy p.Joli i jej rodziny. Część zwierząt jest w lecznicy, część wymaga wizyt u wetów, pani Jola nie jest w stanie ze swojej emerytury pokryć tych kosztów. Brakuje nawet na najtańszą karmę... Bardzo prosimy o pomoc... P.Jola poświęciła swoje życie zwierzętom, pomóżmy jej pomagać...
Oczywiście stosunek do usypiania ślepych miotów, sterylek aborcyjnych pozytywny.
Przytulisko jest zawsze otwarte, dla każdego kto chce przyjść i pomóc. Ogłaszamy psy na tyle, na ile starcza nam czasu. P. Jola sama podsyła nam zdjęcia, filmiki, jest pełna współpraca z wolontariuszami.

Wątek na dogo: http://www.dogomania.pl/threads/1736...-FIZYCZNA-HELP!!!
paula82
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 12:55
Lokalizacja: warszawa

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: SOS_Dalmatynczyki » 04 października 2011, 08:04

Zgłaszamy naszą fundację:

Pogotowie dla Zwierząt sekcja Dalmatyńczyki.
Strona internetowa: www.sosdalmatynczyki.pl
Blog: http://sosdalmatynczyki.blogspot.com/
Facebook: https://www.facebook.com/SOS.dalmatynczyki

Praca PdZ - S.O.S Dalmatyńczyki polega na pomaganiu dalmatyńczykom (i psom w typie rasy) w potrzebie.
Jesteśmy grupą fanatycznych miłośników dalmatyńczyków. Poświęcamy każdą wolną chwilę, prywatne fundusze aby polepszyć los tych wspaniałych psów.
Nasza działalność opiera się na aktywności Dobrych Dusz zaangażowanych w wyszukiwanie chorych, skrzywdzonych przez człowieka, zaniedbanych i cierpiących dalmatyńczyków. Dla nas każde łaciate życie jest najważniejsze. Staramy się ze wszystkich sił zapewnić im bezpieczne miejsce w domach tymczasowych i znajdować odpowiednie rodziny, w których będą kochane.
SOS_Dalmatynczyki
 
Posty: 0
Rejestracja: 02 października 2011, 20:22

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: violavi » 04 października 2011, 09:13

Zgłaszam do ankiety:

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.
ul. Torowa 9
tel. 77-4545902
schronisko.opole@wp.pl

Strony (nieoficjalne) o kotach ze schroniska:
http://www.koty.opole.pl/
http://www.kociarnia.opole.pl

Kocie wątki na forum miau:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=131122
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=116178

O schronisku, wolontariuszka:

"Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, jak sama nazwa wskazuje, jest jednostką państwową, utrzymywaną przez Miasto Opole, zarządzaną przez Ogród Zoologiczny w Opolu. Przy naszym Schronisku działa Fundacja Fioletowy Pies założona przez Magdę Stefańską. Mimo, że Magda i jej Fundacja niejednokrotnie pomagały schroniskowym kotom, ich działalność nastawiona jest głównie na pomoc schroniskowym psom, wyciąganiu ich do domów tymczasowych, szukaniu domów stałych oraz rzeczowej pomocy psom. Jako jednostka państwowa nie mamy możliwości zbiórki funduszy, które bezpośrednio przyczyniłyby się do polepszenia bytu kotów w schronisku. Nie mamy możliwości szukania sponsorów. Koty nie mają jakiegoś odgórnego, osobistego konta, na które mogły by wpływać pieniądze tylko dla nich, przeznaczone np. na zakup karmy czy leków. Budżet na zakup mokrej karmy kończy się nam w tej chwili około połowy miesiąca. Schronisko nie kupuje suchej karmy, żwirku. W kuwetach mamy najzwyklejsze trociny, suchą karmę przynoszą nam po prostu dobrzy ludzie. Trociny nie sprawdzają się w małych klatkach na kwarantannie, u małych kociąt, w izolatkach. Przynoszone karmy suche to głównie TIP, Tesco, Biedronka, czasem KiteKat czy Whiskas. Przy braku dobrej, mokrej karmy powyższymi chrupkami ciężko jest zapewnić wszystkie wartości odżywcze potrzebne kotom, zwłaszcza kociętom w pierwszych miesiącach wzrostu. Opieka weterynaryjna jest na dość podstawowym poziomie. Na szczęście zapewnione mamy kastracje i szczepienia. Ale to, co ponad, jest bardzo, bardzo podstawowe. Stałymi potrzebami Schroniska są też potrzeby rzeczowe - miski, posłanka, legowiska, zabawki, budki, drapaki. Słowem wszystko to, co kotom niezbędne jest do codziennego funkcjonowania. W tej chwili bardzo też potrzebny jest nam sprzęt AGD - pralki oraz suszarki bębnowe.
Warunki bytowe w naszym Schronisku są naprawdę dobre. Mamy dużą, murowaną kociarnię z 10 boksami. Większość boksów ma zewnętrzne woliery. Mamy dużą kwarantannę, izolatkę a nawet szpitalik. Mimo swojej niewielkiej ilości pracownicy są bardzo oddani zwierzętom, niejednokrotnie spędzają w Schronisku swój wolny czas, nierzadko zabierają chore zwierzaki do swoich domów. Ale mimo wyjątkowo dobrych warunków „mieszkaniowych”, mimo wspaniałych pracowników Schronisko to nie luksusowy hotel, zwłaszcza jeśli wielką naszą bolączką jest ilość i jakość karmy czy też zapewnienie odpowiednich warunków higieniczno-zdrowotnych."
Awatar użytkownika
violavi
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2007, 07:36

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: sanna-ho » 04 października 2011, 10:23

Zgłaszam Hospicjum dla Kotów Bezdomnych [prowadzone przez Agn] w Toruniu.

tutaj wątek na forum miau:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=129673

strona na FB
http://www.facebook.com/KocieHospicjum


Hospicjum jest miejscem dla kotów bezdomnych o krótkim terminie przydatności do życia: starych, ułomnych, przewlekle chorych. Takich, których szanse na adopcję są nikłe lub żadne. Do Hospicjum trafiają na ostatnie dni swojego życia - czasem to naprawdę kilka dni, czasem udaje się odroczyć wyrok nawet o parę lat. Dla większości kotów to pierwszy w życiu dom.

Na ogół w Hospicjum przebywa ok. 30 kotów. Hospicjum nie jest placówką ani instytucją z godzinami pracy - to prywatny dom, w którym całodobowo mieszka Agn, a koty mają możliwość ciągłego kontaktu z człowiekiem. Stąd też ograniczona liczba miejsc w Hospicjum.

Jest tu grupa kotów FIV+, grupa kotów powypadkowych [w tym: dwułapna Hopi, koty pieluchowe, Selka, która się turla, zamiast chodzić], oraz grupa wiekowych kotów, przez większość życia zaniedbanych lub bezdomnych, obecnie chorujących. Bywają też koty młodsze, ale ciężko chore - z urazami, wadami rozwojowymi, przewlekłymi chorobami narządów wewnętrznych. W Hospicjum pomieszkują też - na zasadzie DT - zdrowe kocięta, które do domów stałych wyadoptowywane są po szczepieniu, a najczęściej - po sterylizacji.

Ponadto Hospicjum - w osobie Agn - udziela wsparcia opiekunom kotów chorych i starych w pielęgnacji niedomagających zwierzaków.

Hospicjum działa w ramach grupy KOTY.SOS pod patronatem Fundacji VIVA!


Wsparcie dla Hospicjum jest szczególnie potrzebne teraz, ponieważ w wyniku "niedopatrzenia" ze strony Fundacji Argos okazało się, że nieopłacone pozostaną faktury za rok 2010, na kwotę ok. 3000 zł. O szczegółach można poczytać tutaj http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=127821 proszę nie dopytywać w wątku krakvetowskim.

Budżet Hospicjum - zawsze wątły - musi teraz unieść nie tylko bieżące utrzymanie kotów, ale także spłatę długu.
Dlatego pomoc w postaci karmy z Krakvetu byłaby bardzo cenna i zapewniłaby płynne - jak zawsze dotychczas :) - funkcjonowanie Hospicjum.

Zapraszam do wątku hospicyjnego - po szczegóły z życia hospicjentów i do polubienia nas na FB
sanna-ho
 
Posty: 8
Rejestracja: 20 września 2007, 23:42

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: avatar2029 » 04 października 2011, 12:29

Zgłaszam Fundację Zmienmy Świat z Tarnowa.
W przyszłym roku minie 10 lat od jej powstania (fundacja powstała w 2002 roku).

Strona internetowa: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl
Facebook: http://www.facebook.com/zmienmyswiat#!/ ... 1699966447
Nr KRS 0000124918 (Sygnatura akt: KR.XII NS-REJ.KRS/4089/2/467).

Celami fundacji są:
-działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt
-działania przeciw zabijaniu zwierząt dla futer, sportu, wykorzystania dla rozrywki
-edukacja na rzecz właściwej opieki nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi
-akcje adopcyjne dla kotów i psów przystosowanych do życia z człowiekiem
-kontrola populacji kotów poprzez sterylizacje
-monitoringu populacji zwierząt bezdomnych na wybranych terenach
-kontrolowaniu warunków bytowych oraz zdrowia zwierząt.

Od początki naszej działalnosci koodynujemy i prowadzimy program zapobiegania bezdomnosci kotów na terenie miasta poprzez sterylizacje.
Organizujemy akcje adopycjne kotów i psów
( ZOBACZ filmy i zdjecia z III edycji akcvji SZUKAM DOMU:
http://www.youtube.com/watch?v=qwUq9-viYEE
http://www.imav.tv/278/wydarzenia.html
http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... thumb.html

Poprzez społecznych opiekunów kotów dokarmiamy koty na terenie miasta (około 500 kotów).
Każdego roku wykonujemy od 150 do 200 sterylizacji kotów (zależnie od posiadanych srodków)

W siedziebie fundacji przebywa obecnie 18 kotów (w tym koty po amputacji albo po wypadkach), w domach tymczasowych
około 25 kotów.

Do nas trafiają koty najbardziej poszkodowane, po wypadkach, chore, wymagające szczególnej opieki (jak Misia link do jej historii poniżej)
Przetrzymujemy koty po sterylizacji, zapewniamy im opiekę. Kotom przystosowanym do życia z człowiekiem szukamy domów.

Prowadzimy akcje na rzecz harmonijnego współistnienia z ludzmi kotów w warunkach miejskich - uważamy że nie jest rozwiązaniem zamykanie kotów w schroniskach.
Jednym z naszych celów jest edukacja na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.
W 2010 roku realizowalismy program współpracy z zakładem karnym - organizowalismy dla osadzonych spotkania na temat humanitarnego traktowania zwierzat.
Realizowalismy program "Podaruj budę psu" - budy wykonywane za darmo przez zakład karny w Dębicy były przekazywane nieodpłatnie potrzebującym.
Każdego roku na zimę wykonujemy domki dla kotów które są umieszczane tak na terenie miasta jak też w innych miejscowosciach - zapotrzebowanie jest ogromne.

Bylismy częscia koalacji organizacji poza-rządowych działajacych na rzecz nowej ustawy o ocgronie zwierząt.
Wraz z kilkoma innymi organizacjami wnisokowalismy do Wojewody Małopolskiego o powołanie pełnomocnika przy wojewodzie d/s ochrony zwierząt. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, pełnomocnik został powołany.

Nagłosnilismy sprawę marnotrawienia pieniedzy przez gminy wydawane na wyłapywanie bezdomnych psów.

Pomagamy i zapewniamy pomoc weterynaryjną także na terenie powiatu Tarnowskiego - leczymy, sterylizujemy psy i koty.
Każdego roku rozdajemy dużą ilosc karmy pozyskaną ze zbiórek publicznych. Karme otrzymuja opiekunowie kotów jak też osoby pomagające kotom i psom na terenie powiatu.
Przygotowalismy dla gmin gotowe programy zapobiegania bezdomnosci zwierząt jak też ich wdrażania i realizacji.
Wnioskujemy do gmin o przyznanie srodków na sterylizacje, w 2012 chcemy koordynować także takie programy poza Tarnowem.

Można sie o nas wiecej dowiedzieć na naszej stronie internetowej jak też na facebooku.
O nas w prasie: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/prasa.php
Aktualnosci: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... i-news.php
Nasze ulotki do wykorzystania: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/download.php
Galeria zdjęć: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/galeria.php
Co możemy zrobić: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... yswiat.php
Dlaczego prawa zwierząt: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/dlaczego.php
Na ratunek kotom piwnicznym: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/naratunek.php
Domki dla kotów: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... ki2008.php
Adopcje kotów: http://adopcje.weebly.com
Akcja Buda dla psa: http://budadlapsa.weebly.com
Strona o ekologii głeboiej: http://ekologiagleboka.weebly.com
Historia Misi: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow. ... a-misi.php
Najklepszy lek na zło: http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/lek.php


W całości opieramy się na zasadach wolontariatu.
Nikt w fundacji nie pobiera wynagrodzenia za pełnienie funkcji, nie ma etatów.

Budujemy społeczeństwo obywatelskie oparte na zasadach swiadomosci współzaleznosci i harmonijnego współistnienia swiata przyrody i ludzi.

Fundacja posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego)
Ostatnio zmieniony 06 października 2011, 10:04 przez avatar2029, łącznie zmieniany 1 raz
avatar2029
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2011, 20:39

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: ewaf1 » 04 października 2011, 16:32

Chciałabym zgłosić Fundację Zmieńmy Los z Bielska-Białej.
Pod opieką fundacji jest teraz około 40 kotów. Ratowane z piwnic, ulic, schronisk albo rąk złych ludzi, leczone i sterylizowane znajdują nowe, dobre domy. Pomoc z KrakVetu pomogłaby uratować jeszcze więcej zwierząt.

Tu strona fundacji (jeszcze w trakcie budowy): http://www.zmienmylos.pl/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=115798 - tutaj o ratowanych przez FZL kotach

Pod opieką fundacji jest także wiele psiaków:
http://www.dogomania.pl/threads/205315- ... C5%9B.-%28

Wszelka pomoc jest bardzo, ale to bardzo potrzebna.
ewaf1
 
Posty: 0
Rejestracja: 03 października 2011, 17:32

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: magaaaa » 05 października 2011, 16:25

Zgłaszam kocie wolontariuszki ze schroniska na Paluchu.
Wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=130472&start=0
magaaaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 listopada 2009, 17:36

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: magradz » 05 października 2011, 23:45

Zgłaszam Pomorski Koci Dom Tymczasowy (PKDT) z Trójmiasta:

Nasza strona:
http://pkdt.pl/

Strona na Facebook:
http://www.facebook.com/Pomorski.Koci.Dom.Tymczasowy

Wątek na miau:
viewtopic.php?f=13&t=129968

Jesteśmy grupą wolontariuszy z Trójmiasta i okolic, działamy w ramach fundacji Viva!
Jest nas kilkanaście czynnie działających osób, codziennie niesiemy pomoc kotom z Trójmiasta i okolic, w naszych Domach Tymczasowych przebywa aktualnie 120 kotów, opiekujemy się kotami wolnożyjącymi na terenie trójmiasta i okolic, między innymi ponad setką kotów na terenie Stoczni Gdynia, ponad 50 kotami na terenie byłej lisiarni w Gdańsku, oraz mniejszymi grupami kotów na wielu podwórkach.
Nasze wolontariuszki:
1. Marlon – koordynatorka PKDT, tymczasuje koty - kilkanaście sztuk, od dwóch lat zajmuje się regularnie akcją Stocznia Gdynia, jeździ na interwencje, zgłoszenia, masowo łapie kotki wolnożyjące na sterylizacje
2. mpacz78 – tymczasuje około 20 kotów, łapie kotki na sterylki, jeździ na interwencje, zgłoszenia, robi spisy tymczasów
wątek na miau: viewtopic.php?f=1&t=111608
3. menial – tymczasuje koty - kilkanaście sztuk, od dwóch lat zajmuje się regularnie akcją Stocznia Gdynia, jeździ na interwencje, zgłoszenia,
4. Marea – akcje na mieście: głównie łapanie kotek na sterylizacje, wspomaganie domów tymczasowych - ogłoszeniami, transportem.
5. Agnieszka M. - ma ustawicznie ponad 20 tymczasów, aktualnie około 30, bezustannie łapie kotki wolnożyjące do sterylizacji, jej motto "dzień bez złapanego kota dniem straconym"
6. seja - tymczasuje koty, specjalizuje się w maluchach - stąd "koci żłobek u seji"
wątek na miau: viewtopic.php?f=1&t=126160
7. maria_kania - internetowa sprzedaż bazarkowa na rzecz PKDT, sprzedaż na allegro, co miesieczne zbieranie i wysyłanie do Fundacji Viva w Warszawie dokumentacji związanej z funkcjonowaniem PKDT,
8. magradz - prowadzi biuro mailowe PKDT, tymczasuje koty
9. KaleidoStar - tymczasuje koty, walczy o godny byt wolnożyjących, dokarmia, sterylizuje, wstawia ogłoszenia kotów na stronie PKDT
wątek na miau: viewtopic.php?f=1&t=127848
10. maryjane82 – tymczasuje koty, prowadzi księgowość PKDT
wątek na miau: viewtopic.php?f=13&t=133266
11. lalka999 – tymczasuje koty, wspomaganie domów tymczasowych ogłoszeniami
12. echtom – tymczasowanie kotów
13. Rka – tymczasowanie kotów

Jest nas garstka a corocznie udzielamy pomocy kilkuset kotom, 200-300 kotów wydanych do adopcji rocznie!
Kilkaset sterylizacji kotek wolnożyjących rocznie, już w tym roku ciachnęłyśmy ponad 200 kocic - co roku walczymy o fundusze w gminach na darmowe sterylizacje kotów wolnożyjących.
magradz
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, 00:21

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: terenia1 » 07 października 2011, 07:35

Pozwolę sobie zgłosić do głosowania Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.
Schronisko w Sosnocu podlega Miejskiemu Zakładowu Usług Komunalych w Sosnowcu.
Na dzień dzisiejszy w schronisku przebywa około 50 kociaków małych i dużych oraz 240 psów.
Od połowy września nasze Stowarzyszenie Opieki na Zwierzętami Nadzieja na Dom podpisało umowę o wolontariat w schronisku w Sosnowcu z Miejskim Zakładem Usług Komunalnych. W schronisku tak pełną parą jeśli chodzi o kociaki działamy już od czerwa 2010r. wiele zostało zrobione, ale jeszcze wiele przed nami.
W Sosnowcu nasze Stowarzyszenie prowadzi też tzw Kocią Chatkę takie mini przytulisko dla kociaków.

Tu można zajrzeć na nową stronę naszego schroniska:
http://www.schronisko.sosnowiec.pl
Tu link do wątku schroniska sosnowieckiego:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=810
Tu strona naszego Stowarzyszenia:
http://www.nadziejanadom.org
terenia1
 
Posty: 0
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 22:49

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: geremi » 07 października 2011, 07:55

Zgłaszam Wolontariuszy "Bezbronne Zwierzęta" - Rumia , Trójmiasto

Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt -Viva!, działających pod nazwą "Bezbronne Zwierzęta". Działamy na terenie Trójmiasta i okolic.

Postanowiliśmy założyć tą grupę, ponieważ los wszystkich porzuconych, cierpiących i skrzywdzonych zwierząt nie jest nam obojętny. Wieloletnie doświadczenia nauczyły nas jak najefektywniej im pomagać. Naszym głównym celem jest kontrolowanie populacji wolno żyjących psów i kotów, a także uświadamianie społeczeństwa, że zwierzę, podobnie jak człowiek czuje, cierpi, tęskni a przede wszystkim KOCHA.

Ważne dla nas jest również pozyskiwanie nowych odpowiedzialnych opiekunów dla naszych uratowanych zwierząt.

Nasza Strona http://www.bezbronnezwierzeta.pl
Forum Miau http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=131324
Facebook http://www.facebook.com/bezbronnezwierzeta
geremi
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2011, 14:55

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: Boo77 » 07 października 2011, 21:39

Bardzo proszę o zgłoszenie Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, a konkretniej około stupięćdziesięciu kotów z tegoż Schroniska.

Pozwolę sobie zacytować siebie samą, z nowego, szóstego już wątku naszego Schronu:

W tej chwili w schronisku przebywa około stu kotów (na ten moment prawie 150 :( ). Ponad 60 z nich to mniejsze lub troszkę większe kocięta. Ponad 20 to koty dorosłe, oswojone i nadające się do adopcji. Około 20 mamy też kotów dzikich, które zajmują dwa ostatnie boksy po lewej stronie kociarni. Koty te mają możliwość swobodnego wychodzenia na zewnątrz schroniska. Ale tak samo jak i te, które przebywają u nas w „zamknięciu”, wymagają od nas stałych i regularnych posiłków, czystych kuwet, odrobaczania i szczepień, leczenia w razie choroby.

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, jak sama nazwa wskazuje, jest jednostką państwową, utrzymywaną przez Miasto Opole, zarządzaną przez Ogród Zoologiczny w Opolu. Przy naszym Schronisku działa Fundacja Fioletowy Pies założona przez Magdę Stefańską. Mimo, że Magda i jej Fundacja niejednokrotnie pomagały schroniskowym kotom, ich działalność nastawiona jest głównie na pomoc schroniskowym psom, wyciąganiu ich do domów tymczasowych, szukaniu domów stałych oraz rzeczowej pomocy psom. Jako jednostka państwowa nie mamy możliwości zbiórki funduszy, które bezpośrednio przyczyniłyby się do polepszenia bytu kotów w schronisku. Nie mamy możliwości szukania sponsorów. Koty nie mają jakiegoś odgórnego, osobistego konta, na które mogły by wpływać pieniądze tylko dla nich, przeznaczone np. na zakup karmy czy leków. Budżet na zakup mokrej karmy kończy się nam w tej chwili około połowy miesiąca. Schronisko nie kupuje suchej karmy, żwirku. W kuwetach mamy najzwyklejsze trociny, suchą karmę przynoszą nam po prostu dobrzy ludzie. Trociny nie sprawdzają się w małych klatkach na kwarantannie, u małych kociąt, w izolatkach. Przynoszone karmy suche to głównie TIP, Tesco, Biedronka, czasem KiteKat czy Whiskas. Przy braku dobrej, mokrej karmy powyższymi chrupkami ciężko jest zapewnić wszystkie wartości odżywcze potrzebne kotom, zwłaszcza kociętom w pierwszych miesiącach wzrostu. Opieka weterynaryjna jest na dość podstawowym poziomie. Na szczęście zapewnione mamy kastracje i szczepienia. Ale to, co ponad, jest bardzo, bardzo podstawowe. Głównym antybiotykiem na wszystko jest betamox, odrobaczanie, jak dobrze pójdzie to aniprazol. Większe ilości lepszych środków kupujemy my czyli w sumie WY biorąc udział w naszych akcjach i bazarkach, wpłacając dobrowolne datki na Opolskie Kocie Konto. Za co jesteśmy niesamowicie wdzięczni. Z zebranych na kocich bazarkach i z Waszych wpłat środków zakupujemy: leki, żwir, mokre i suche jedzenie. Wozimy koty na pełne badania i staramy się je leczyć według wyników tych badań (co niestety w warunkach schroniska jest dość trudne a czasem wręcz niemożliwe więc koty te trafiają do nas, do domów tymczasowych). Stałymi potrzebami Schroniska są też potrzeby rzeczowe - miski, posłanka, legowiska, zabawki, budki, drapaki. Słowem wszystko to, co kotom niezbędne jest do codziennego funkcjonowania. W tej chwili bardzo też potrzebny jest nam sprzęt AGD - pralki oraz suszarki bębnowe.

Warunki bytowe w naszym Schronisku są naprawdę dobre. Mamy dużą, murowaną kociarnię z 10 boksami. Większość boksów ma zewnętrzne woliery. Mamy dużą kwarantannę, izolatkę a nawet szpitalik. Mimo swojej niewielkiej ilości pracownicy są bardzo oddani zwierzętom, niejednokrotnie spędzają w Schronisku swój wolny czas, nierzadko zabierają chore zwierzaki do swoich domów. Ale mimo wyjątkowo dobrych warunków „mieszkaniowych”, mimo wspaniałych pracowników Schronisko to nie luksusowy hotel, zwłaszcza jeśli wielką naszą bolączką jest ilość i jakość karmy czy też zapewnienie odpowiednich warunków higieniczno-zdrowotnych. I o pomoc w poprawie tychże będziemy Was prosić w nowym wątku Opolskiego Schroniska. Będziemy Was także prosić o pomoc w znajdywaniu domów tymczasowych i stałych dla naszych kotów oraz o to byście z nami byli, nie tylko duchowo ale byście pisali w naszych wątkach, by historie naszych kotów żyły i były na forum widoczne, by nasze koty nie były anonimowe i niczyje, by były chociaż nasze - forumowe :D

Nasz dane:

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu
ul. Torowa 9
45-073 Opole
tel. 77 454 59 02

[b][url]http://www.kociarnia.opole.pl[/url][/b]

kontakt mailowy z nami:
patrycja@kociarnia.opole.pl
hania@kociarnia.opole.pl

I nasze dwa, główne watki:

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=131122

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=116178
Boo77
 
Posty: 13
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 10:09
Lokalizacja: Opole

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: Molli » 08 października 2011, 12:37

Pani Wanda Jerzyk od ponad 20 lat zajmuje się bezdomnymi psami. Poświęciła porzuconym, niechcianym zwierzętom całe swoje życie. Prowadzi dwa Przytuliska dla bezdomnych zwierząt, w Przyborówku niedaleko Szamotuł oraz w Ruścu obok Wągrowca. Pracuje niemalże 24 godziny na dobę, pod skrzydłami jej Fundacji azyl znajdują zwierzęta wyrzucone na ulicę, po wypadkach, chore, bite, katowane, odbierane podczas interwencji właścicielom ze skandalicznych warunków. Pod opieką Fundacji otrzymują pomoc weterynaryjną, odzyskują wiarę w człowieka. Z płochliwych, zastraszonych psich nieszczęść zmieniają się w radosne zwierzaki, które mogą szukać szczęścia w nowych domach.
Niestety adopcje stoją w miejscu, brakuje już miejsc.
Samych psów i kotów jest ok. 500. Do tego dochodzą owce, kozy i inne zwierzęta.
Przy tylu zwierzakach karma schodzi w tempie błyskawicznym.
Strona schroniska: http://www.przytuliskauwandy.pl

O aktualnej sytuacji w schronisku:

Sytuacja jest zła od dawna, ale teraz robi się tragicznie. Psów jest z każdym tygodniem coraz więcej, liczba ich dochodzi już do 400. Wolontariusze to mała garstka osób, przyjeżdżają najczęściej raz w tygodniu - resztę dni Pani Wanda jest sama z dwójką ludzi.
Nie ma pieniędzy na benzynę (droga między 2 schroniskami to 200 km w obydwie strony), na wypłatę dla pracowników, na potężne długi, między innymi u weterynarzy, na sterylki co najważniejsze - NA KARMĘ DLA ZWIERZĄT!
Pani Wanda musiała sobie poradzić z lawiną zwierząt przywożonych do schroniska, dlatego budowała nowe kojce nie mając miejsca na psy, pozaciągała długi - teraz nie starcza na jedzenie dla zwierząt. Zwierzętom się gotuje, ale nawet za chleb, który piekarnia darowała za darmo, teraz trzeba płacić kilkaset złotych.
Sytuacja jest fatalna - a zakręcić kranu z psami się nie da!
Sytuacja kotów w schronisku jest zła - nie ma wolontariuszy odpowiedzialnych tylko za koty. Masowo podrzucane są kociaki do schroniska - dorastają i dziczeją, tracąc szansę na dom!
Potrzebna jest pomoc, bo jak tak dalej pójdzie, czarno widzę przyszłość Przytuliska!
Pani Wanda nikomu nigdy nie odmówiła pomocy - zawsze znalazła miejsce dla zwierzaków potrzebujących schronienia, pomagała ludziom, którzy szukali azylu dla niechcianych zwierząt - teraz sama potrzebuje pomocy! Jest taką osobą, że nie odmówi nigdy, ale sama nie poprosi. Dlatego ja proszę za nią. Widzę, jak zmienia się sytuacja w Przytulisku i boję się myśleć, co będzie dalej...
Organizacje przywożą psy ale o pomocy (związanej choćby z psami, które przywieźli) już nie słychać. Wszyscy wolą pomagać mordowniom, beznadziejnym schroniskom, Pani Wanda nie raz przyjmowała psy z Kielc, z Krężla, z Krzyczek, nie mówiąc o Wrześni - nikt nie pamięta o tym, jak zaproponowała pomoc, psy przyjechały i na tym koniec - wszyscy o nich zapomnieli! Nikt się nie zastanawia ile kosztuje wyleczenie psa, sterylizacja, szczepienia, chipy, wyżywienie zwierzaka!!!
Przez lata wydawało nam się, że schronisko jest z gumy - teraz zbliża się do granic wytrzymałości. Nie muszę chyba pisać, że Pani Wanda haruje jak wół, na ile lat pracy starczy jej jeszcze sił? Co będzie, jak już nie da rady oblatywać codziennie SETEK zwierząt???
CO SIĘ STANIE, KIEDY SKOŃCZY SIĘ OSTATNIA PARTIA KARMY A Z KONTA FUNDACJI ZNIKNIE OSTATNIE KILKASET ZŁOTYCH?????
Każda pomoc się przyda - fizyczna, ogłoszenia, zbiórki, pomoc w szukaniu domów, pozyskiwanie funduszy, zbiórki darów, karmy.

PROSZĘ O POMOC !!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Molli
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 października 2010, 19:59

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: wiesiak57 » 11 października 2011, 18:25

[quote="terenia1"]Pozwolę sobie zgłosić do głosowania Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.
Schronisko w Sosnocu podlega Miejskiemu Zakładowu Usług Komunalych w Sosnowcu.
Na dzień dzisiejszy w schronisku przebywa około 50 kociaków małych i dużych oraz 240 psów.
Od połowy września nasze Stowarzyszenie Opieki na Zwierzętami Nadzieja na Dom podpisało umowę o wolontariat w schronisku w Sosnowcu z Miejskim Zakładem Usług Komunalnych. W schronisku tak pełną parą jeśli chodzi o kociaki działamy już od czerwa 2010r. wiele zostało zrobione, ale jeszcze wiele przed nami.
W Sosnowcu nasze Stowarzyszenie prowadzi też tzw Kocią Chatkę takie mini przytulisko dla kociaków.

Tu można zajrzeć na nową stronę naszego schroniska:
http://www.schronisko.sosnowiec.pl
Tu link do wątku schroniska sosnowieckiego:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=810
Tu strona naszego Stowarzyszenia:
http://www.nadziejanadom.org[/quote]
wiesiak57
 
Posty: 0
Rejestracja: 10 października 2011, 20:01

Re: Propozycje na schronisko które otrzyma pomoc-październik

Postautor: weronika1 » 11 października 2011, 20:00

Zgłaszam do konkursu Stowarzyszenie Ochrony Zwierzat "NADZIEJA" w Przemyślu ul. Piotra Kmity 4/11 . Działamy od 2008 roku, pomagamy zwierzakom bezdomnych , organizujemy rózne akcje. Dokarmiamy koty wolnożyjące . Na terenie miasta Przemysla mamy 17 punktów , ponad 100 kotów. Wiekszość srodków finansowych przeznaczamy na leczenie zwierząt i sterylizacje, brakuje nam karmy.
weronika1
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 października 2007, 20:47

Następna

Wróć do Pomoc dla schronisk

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Aire i 9 gości