Narośl na łapce chomika

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

alexiel
Posty: 1
Rejestracja: 28 lutego 2011, 18:50

28 lutego 2011, 22:51

Kierują szczególnie do Pana Jarka,jednak jeśli ktoś by wiedział,co to może być to byłabym wdzięczna....
Ostatnio na łapie mojej chomiczki pojawiła się jakaś dziwna narośl. W pierwszej chwili wyglądało to jakby jakiś kawałek wnętrzności jej wypadł przez rankę jednak po dokładniejszym obejrzeniu można dojść do wmnosku że to nie jest to. Co prawda obecność tej narośli nie sprawia chomiczce bólu [patrząc na normalne zachowanie] ale jednak sprawia jej trudność zwłaszcza w bieganiu i wspinaniu się po szczebelkach. W dotyku jest ona szorstka, trochę kojarzy mi się ze strupkiem. Również wydaje się być twarda.
Szukałam o tym na różnych forach jednak niczego nie znalazłam, żadnego przypadku pasującego choć w 1/2 do opisu.
Dżungarka ma już ok 2,5 roku.
Czy jest jakiś sposób żeby jej pomóc? Bo co do tego, że to zmiana przychodząca z wiekiem to raczej niejestem przekonana...
Pod tym adresem jest zdjęcie tej narośli --> http://w829.wrzuta.pl/sr/f/7H8U1XUDYRF
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 marca 2011, 00:37

też miałem coś takiego u mojej dżungarki usunąłem to , niestety za parę miesięcy pojawił się nowotwór policzka. Powiązałem to z usuniętą zmianą , ale nie mam pewności, że to ma związek, bo nie badałem zmiany.
Gość

24 stycznia 2012, 20:50

Mój chomik dżungarski miał taką jakąś narośl między paluszkami, wycięliśmy mu ją amatorsko dość... potem zdechł, ale 1) dużo potem (3-4 miesiące), 2) gdy zdechł, to i tak był już u nas bite 2 lata, zatem to raczej nie z powodu niefachowej operacji, zwłaszcza że powikłań nie było.
Ania90

28 lutego 2016, 19:52

Chomik brata ma coś podobnego. Lekarz zalecił Rivanol. Zobaczymy czy pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość