Strona 1 z 1

Dwa młode kociaki w domu

: 12 sierpnia 2019, 21:16
autor: Josik83
Witam serdecznie. Od czerwca jest u nas w domu kotka Nelly, która ma cztery miesiące. Nie należy ona jednak do bardzo przytulaśnych kotów, raczej się nie łasi. Udało nam się zapanować nad jej drapaniem i gryzieniem. Za radą specjalisty postanowiliśmy wziąć drugiego kota do towarzystwa. Marlon jest w mniej więcej w tym samym wieku co Nelly, jest oazą spokoju. Kociaki spędziły ze sobą jak do tej pory dwa dni i Marlon prawie w ogóle nie zwraca szczególnej uwagi na Nelly. Nelly natomiast cały czas syczy i warczy na nowego kolegę, potrafi się też na niego rzucić, jednak krzywdy mu nie robi. Chowa się też po kątach. Prosiłabym o wskazówki jak można im pomóc się dogadać, czy jest szansa, że się dogadają i ile taki stan może potrwać? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Re: Dwa młode kociaki w domu

: 27 stycznia 2021, 09:43
autor: niaiu
Cześć. Koty muszą się do siebie przyzwyczaić. To normalne że tak reagują. Muszą nauczyć się swojej obecności. Możesz im w tym pomóc - najlepiej na neutralnym gruncie - to powinno przyspieszyć efekty. Tutaj pomóc może jedynie konsekwencja, cierpliwość i dokładność. Zacznij od jakichś wspólnych zabaw, przebywania razem w jedynym pomieszczeniu, to powinno pomóc. Z czasem to na pewno minie, koty przyzwyczają się do siebie i wszystko będzie w porządku.

Re: Dwa młode kociaki w domu

: 01 kwietnia 2021, 09:08
autor: stokrotka
może jakieś nowe zabawki? Musisz im stworzyć bezpieczne miejsce, żeby dobrze się czuły w swoim towarzystwie

Re: Dwa młode kociaki w domu

: 14 kwietnia 2021, 10:11
autor: orwell1
Musisz je przygotować do tej sytuacji, powoli przyzwyczajać do nowej sytuacji. Dzięki temu kotki polubią i się i z czasem będą spędzać miło czas!

Re: Dwa młode kociaki w domu

: 29 kwietnia 2021, 08:40
autor: karo_33
Dokładnie, wszystkie koty na początku rywalizują, a potem żyć bez siebie nie mogą;) Daj im trochę czasu, a zobaczysz, że się polubią.

Re: Dwa młode kociaki w domu

: 20 maja 2021, 08:46
autor: 12Anne12
Wszystko juz zostało powiedziane :D koty maja to do siebie że rywalizują między sobą, badają teren :D Daj im czas, później będą bawić się ze sobą i spędzać razem każdą chwilę