Strona 1 z 1

drżenie u kota

: 04 października 2005, 17:27
autor: bechet
Witam,
mam pytanie odnośnie małego kotka. Kot ma ok. 5 miesięcy . Trafił do nas z azylu, wcześniej był leczony na silną robaczycę i pierwotniaki. Obecnie czuje się bardzo dobrze, ma świetny apetyt. Niepokoi mnie jednak pewna sprawa, otóż u kotka można zaobserwować dziwne drżenie całego ciała, zwłaszcza tylnej części. Wygląda to tak, jakby kociakowi było zimno. Najczęściej objaw ten pojawia się w trakcie jedzenia, (ale nie tylko) i ustępuje po kilku minutach. Nie są to objawy wyglądające na padaczkę, drżenie jest dosyć delikatne, kot jest cały czas przytomny i kontaktowy i kompletnie nie zwraca na to uwagi. Weterynarz, u którego mała była szczepiona też nie ma pomysłu co to może być. Mówił, że to może słabe przyswajanie jakiegoś pierwiastka i zalecił podawanie pasty Vita-pet, ale objawy nie ustąpiły. Poza tym wszystko w jak najlepszym porządku. Może Ty masz jakiś pomysł? Jakie badania byś zalecił?
Pozdrawiam,
Asia

: 05 października 2005, 00:00
autor: Jarek
niestety w 100% nie postawię Pani rozpoznania, ale miałem w swojej pracy takie zwierzęta, których usposobienie było bardzo choleryczne lub które przeszły wiele stresów w swoim życiu i takowe drgawki pojawiały sie w sytuacjach stresowych i emocjonalnych np. przy podaniu jedzenia, oczekiwaniu na spacer, zaczwonieniu dzwonka itp. ale trzeba byłoby temu zwierzęciu dokładnie sie przyjrzeć i zbadać na pewno badanie kału, podstawowa morfologia od tego bym zaczął po bardzo dokładnym zbadaniu klinicznym.

: 08 grudnia 2005, 12:56
autor: Gość
Witam,
od tygodnia mam kotkę ok 6 m-cy, 2 tyg. po sterylizacji. Mam ją od środy a w piątek zaczeła robić 3-4 qup i to dość miękkiej konsystencji. w tedy dawałam jej royala kitten. W weekend mięsko z kurczaka z ryżem i marchewką. W poniedzałek dałam lacidofil i i tak do dzisiaj jedną kapsułke dziennie. Od wczoraj na purinie pro plan kitten. I od poniedziałku 2 qpy ale też nie zbyt twarde. I co ja mam z tym zrobić?

: 10 grudnia 2005, 00:28
autor: Jarek
prawdopodobnie przechodzi stres adaptacyjny, nie mieszaj tak w jej menu bo jaj organizm oszaleje a biegunka będzie dalej trwać. Nastaw ją na jednorodny posiłek przez pare dni podaj ten lakcidofil powinno sie uspokoić.

do bechet

: 15 grudnia 2005, 09:37
autor: mar.gajko
do bechet - a jak tam źrenice? Nie ma takiego "oczopląsu"? Nawet drobnego?

Re: do bechet

: 26 grudnia 2005, 13:39
autor: Gość
mar.gajko pisze:do bechet - a jak tam źrenice? Nie ma takiego "oczopląsu"? Nawet drobnego?
Nie, poza tym drżeniem wszystko jest ok.
Byliśmy u weterynarza, który zastanawiał się czy przyczyna nie leży w braku jakichś pierwiastków, więc mała dostawała pastę witaminową. Drżenie troszkę się zmniejszyło, ale całkowicie nie udało się go wyeliminować. Badania krwi wykazały, ze kotka jest w pełni zdrowa.

drżenie

: 28 grudnia 2005, 14:30
autor: *mar.gajko
To może śmiesznie zabrzmi - ale to może być nerwowe, tzn. emocjonalne. Jeżeli nie ma żadnych innych objawów. Jeżeli następuje to np. przy jedzeniu - w porach posiłku - postarajcie sie postawić jej jedzenie (suche) na calutki czas - 24 h na dobę. W takich sytuacjach jak to występuje starajcie się "upowszechnić" tę czynność. Zwierzęta są emocjonalne a w przypadku kotów to ho,ho można o tym pisac całe tomy. Może ma jakieś skojarzenia (lęki, nawyki) z poprzedniego miejsca i w ten sposób reaguje na sytuację dla niej stresową.