karma dla kotów z chorymi nerkami Animonda

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Lion Kid
Posty: 3
Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 18:26

04 marca 2018, 19:07

Moja 12 letnia kotka ma chore nerki. Karmię ją suchym Renalem Specjal, Purina NR, ipaktine, wszystko było ok, nie wymiotowała, regularnie odkłaczana. Wczoraj podałam jej pierwszy raz (bez konsultacji z lekarzem) ANIMONDA Integra Protect Nieren. W nocy 3 razy zwymiotowała suchą karmą. Odstawiłam i podałam poprzednie karmy.
Czy ta Animonda nie jest właściwą karmą dla mojej kotki? Jest na inne schorzenia? Czy ewentualnie, aby jej nie wyrzucać mogę ją zmieszać ze zwykłą (nieleczniczą) karmą i karmić wolnozyjące starsze 8 letnie kotki (mam jej 900 gram).
Dziękuję.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

05 marca 2018, 13:04

a nie masz możliwości przejścia na morką karmę? ja ponad 2 lata karmiłam pasztetami aminondy kota z PPN (oczywiście tymi nerkowymi). była to jedna z niewielu karm, którą kot akceptował i bardzo dobrze się po niej czuł.
Lion Kid
Posty: 3
Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 18:26

05 marca 2018, 19:25

Kotka wychowana na surowym mięsie, teraz je mięso zmieszane z ipaktine i sosem z innych saszetek. Testowałam karmę mokrą,chyba z royala dla kotów nerkowych, ale tego nie rusza. Kupię na próbę ten pasztet, ale bardziej mi zależało na wymianie doświadczenia odnośnie suchej Animondy, dlaczego kotka wymiotowała. kotka ma dostęp ciągły do suchej karmy, mokrą dostaje raz dziennie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 marca 2018, 19:38

a czy stopniowo przestawiałaś kota czy z dnia na dzień.
Lion Kid
Posty: 3
Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 18:26

07 marca 2018, 07:18

Dodałam nowej karmy do miski, w której była zmieszana z karmą, którą jada codziennie, czyli bliżej twierdzenia z dnia na dzień. Więcej Anonimondy nie dawałam, tylko poprzednie karmy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość