Profender

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

28 marca 2008, 20:42

AniaJ pisze:z tego co mi wiadomo advocate nie działa na tasiemca, a profender tak; za to advocate jednocześnie jest środkiem przeciwpchelnym za to nie ma takiej informacji przy profenderze
Fakt, Advocate nie działa na tasiemce, ale oprócz pcheł i obleńców likwiduje świerzbowca usznego, drążącego i nużeńca. Takie dwa w jednym. Profender działa na obleńce i płazińce, ale roztoczy nie rusza. I tu i tu czegoś brakuje. Czy jest coś, co działa na wszystko naraz? :wink:
Dośka@
Posty: 148
Rejestracja: 24 marca 2008, 15:47

28 marca 2008, 21:15

moja wetka zawsze daje mojemu kotu Pratel. Czy to dobry środek czy prosić o coś innego? Niedlugo dołączy do mnie maleństwo. Czym go odrobaczyc na "dzień dobry" ?
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

07 kwietnia 2008, 11:23

ja jestem zadowolona z profender'a ;)
tylko tak sie zastanawiam kiedy podac kotce, jak dawalam jej 1.stycznia. niewychodzaca. ktos mi powie?
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

07 kwietnia 2008, 11:37

Według mnie raz na pół roku by wystarczyło. Nie lepiej jednak zbadać kał i odrobaczyć tylko wtedy, kiedy naprawdę będzie to konieczne? 8)
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

07 kwietnia 2008, 11:43

o własnie Ata, bo to mnie zawsze zastanawialo, czy takie odrobaczanie jest duza inwazja w koci organizm? oslabia jakos zwiarzaczka?
ja szczerze mowiac , poki nic sie nie dzieje- odpukac, postanowilam niczego nie badac, z tego powodu, ze i tak ponoc przesadzam na tle kota:):)
ps- dzisiaj maluszek znowu zaryl w stol i zamarl na dluzsza chwile w bezruchu a ja razem z nim. i znowu skonczylo sie dobrze. ale cholera, jak tym wypadkom zaradzic to nie wiem. ona jest jakaś "lewa" po swojej pani chyba:p
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

07 kwietnia 2008, 13:05

Aniu, temat był już parokrotnie poruszany więc zacytuję tylko wypowiedź doktora Jarka na temat odrobaczania psów:
Jarek pisze:...Środki odrobaczające nowszej generacji nie maja skutków ogólnoustrojowego oddziaływania, mogą działać miejscowo drażnią - wymioty i biegunka. U dużych psów u małych też z resztą można wykonywać badanie kału i na tej podsatwie podejmować kolejne odrobaczania.
Myślę, że do kotów też się to odnosi :wink: A co do tych "wypadków" Twojej kici jest to trochę niepokojące. Nie powinna tak wpadać na przedmioty, bo w końcu zrobi sobie jakąś krzywdę. Wiesz dobrze, że skutki takiego uderzenia w główkę mogą ujawnić się dopiero po jakimś czasie, dlatego trzeba jednak na małą łobuzicę bardziej uważać. Albo też częściej się z nią bawić - może wtedy się zmęczy i nie będzie tak wariować. :wink: A oczka ma w porządku?
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

07 kwietnia 2008, 18:02

Ata , ja wlasnie uwazam do przesady. Kicia jest tak rozpieszczona ze bawi sie tylko ze mna, a jak juz ma mega ubaw, to rozpedzona , potrafi przywalic glowa lub szyja w cos. Spedzam w domu cale tygodnie bo zajec na uczelni mam tyle co nic, bawie sie z nia rano i wieczorem. no i pilnuje, ale nie jestem w stanie przewidziec ze np. walnie w stol w duzym pokoju:/ qrcze:/
oczka ma wporzadku, poprostu tak szaleje na calego momentami.

dzieki za odp, przyznam ze nie szukalam po forum o odrobaczaniu, tylko od razu zapytalam.

ale mnie dawno nie bylo na forum. tydzien na antybiotyku i z grypa:/
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

07 kwietnia 2008, 18:42

Współczuję - też mnie w lutym dopadła grypa. Mam nadzieję, że już jest OK? W każdym razie dużo zdrowia dla Ciebie i kici - dbajcie o siebie dziewczyny :wink:
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

07 kwietnia 2008, 18:51

hehe dzieki, dbamy jak mozemy, obie niewychodzace, a tu takie grypsko bylo, ze mamusia musiala mi piciu i jesc do lozka podawac. tydzien meki. ale juz lepiej. coz, zdarza sie:)
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

12 kwietnia 2008, 19:36

czy to prawda ze profender dziala w ciagu 3 dni?
kot moze sie odrobaczyc zarowno 1wszego jak i 3ciego dnia?
kiedy powinno byc widac poprawe?
wie Ktos?
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

12 kwietnia 2008, 19:41

Dośka@ pisze:moja wetka zawsze daje mojemu kotu Pratel. Czy to dobry środek czy prosić o coś innego? Niedlugo dołączy do mnie maleństwo. Czym go odrobaczyc na "dzień dobry" ?
Dosiu, myślę że małemu kociakowi wystarczy Vetminth. Z tego co czytałam, Pratel jest dość silny.
Awatar użytkownika
koralik_
Posty: 85
Rejestracja: 15 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Kraków

14 kwietnia 2008, 14:53

Witam :)
Czy te preparaty które polecacie sa wyłacznie w tabletkach?? Jak je podajecie? W całosci czy rozkruszone w jedzeniu??

Czy one sa skuteczniejsze niż zastrzyk??

Ja za kazdym razem odrobaczałam zastrzykiem (chyba Aniprant, Aniprecel - nie umiem odczytać z ksiazeczki ) Czy ten preparat jest skuteczny? Moj kot jest niewychodzacy - nigdy nie zaobserwowałam robali. Odrobaczam go tym preparatem jeden zatrzyk raz na pół roku. (według zalecen weta) Czy to wystarczy??

Własnie wybieram sie do weta - może tym razem poprosze o inny srodek, choc szczerze mówiać forma zastrzyku jest bardzo wygodna.
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

14 kwietnia 2008, 15:55

Koralik, ja osobiscie wystrzegam się wszelkich zastrzyków, jeżeli mam możliwość wyboru.
Tabletek nie rozkruszam, bo w zdecydowanej większości są bardzo gorzkie i kot albo nie zje wcale, albo zje tylko część.
Przy gorzkich tabletkach może dostać mocnego ślinotoku, albo wręcz będzie toczył pianę ze śliny, dlatego wskazane jest podawać je dobrze "zamaskowane" :D .
Tu znajdziesz opisy jak radzimy sobie z podawaniem tabletek
http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... B3em#34479
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

14 kwietnia 2008, 16:54

Koralik, pewnie masz na myśli Anipracit. Środek ten działa tylko na tasiemce (glist nie rusza). Osobiście zastosowałbym teraz coś innego (np. Cestal, Drontal, Aniprazol albo Pratel).
Awatar użytkownika
koralik_
Posty: 85
Rejestracja: 15 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Kraków

14 kwietnia 2008, 17:10

Dzieki Amika za linka. Powiem ze niezle sie trzeba nameczyć nad ta tabletka :)

Borysku a te preparaty sa w tabletkach?? Czy takze w innej formie??
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość