Jakie karmy polecacie do kota?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

20 sierpnia 2009, 14:26

Isztar pisze:
sunshain
nie mam obowiązku czytać całego forum, i umiem czytać
No własnie widać nie umiesz skoro nie rozumiesz prostych stwierdzeń
wyobraź sobie, że umiem

najwidoczniej skultura osobista jest tobie obca bo nie wszyscy interesują się Twoimi postami jakie sa na forum

o zgrozo - to skandal

jak można nie sledzić watków napisanych przez ciebie


i do Twojej wiadomości nie mam kilkunastu lat, żeby do mnie sie tak zwracać

-----------------

poczytaj a dowiesz się co to jest netykieta

zgłosiłam Twoje zachowanie do Moderatora

miłego obrazania kogoś innego bo tylko tyle sobą prezentujesz
Awatar użytkownika
Isztar
Posty: 40
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 13:07
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

20 sierpnia 2009, 14:36

sunshain pisze:
Isztar pisze:
sunshain
nie mam obowiązku czytać całego forum, i umiem czytać
No własnie widać nie umiesz skoro nie rozumiesz prostych stwierdzeń
wyobraź sobie, że umiem

najwidoczniej skultura osobista jest tobie obca bo nie wszyscy interesują się Twoimi postami jakie sa na forum

o zgrozo - to skandal

jak można nie sledzić watków napisanych przez ciebie


i do Twojej wiadomości nie mam kilkunastu lat, żeby do mnie sie tak zwracać

zwracam się w ten sposób bo Ty zwracasz się tak do mnie, widać nie potrafisz uszanować innych i wszystkich masz za bezmózgowców...Twoje stwierdzenie że 'to będzie pierwszy przypadek jak zdrowy kot umrze po jednym dniu głodówki' było bardzo obraźliwe...bo skoro nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj.

I myślę właśnie że masz kilkanaście lat bo dorosła osoba nie zachowuje się w ten sposób i nie robi wielkiego 'halo' o jedną karmę...każdy karmi swojego kota tak jak uważa za słuszne.
Skoro kot lubi tą karmę a innych nie to czemu ma jeść coś co mu nie smakuje? Współczuję Ci, że potrafisz odmówić sobie czegoś co lubisz na rzecz czegoś czego normalnie nie wzięłabyś do ust.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

20 sierpnia 2009, 14:45

[quote="Isztar"][/quote]

żegnam

jak mnie nie znasz to nie pisz na mój temat i nie troluj na forum

ja sie o Tobie nie rozpisuje

i najwidoczniej Ty też masz problemy ze zrozumieniem tresci pisanej skoro sugerujesz, że mam kilkanaście lat (a wszystko zostało napisane w jednym z moich postów)
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

21 sierpnia 2009, 08:28

Hej, Hej, Sunshain, Isztar, spokojnie, po co te emocje :) . Wyluzujcie trochę :wink: Wiadomo o co chodzi - Whiskasowi mówimy stanowczo nie, ale w tej sytauacji nagła zmiana diety na pewno nie wyszłaby kociastemu na dobre. Nie je tego dużo bo ma też suche, dobrze, że w ogóle coś je i to jest teraz najważniejsze. Jak już dojdzie do siebie to można spróbować wprowadzać lepsze mokre karmy, a teraz zadbać, żeby choć ta sucha była bardzo dobrej jakości. Isztar, a tak troszkę surowego mięsa zamiast tych saszetek kot by nie zjadł? Może by to dla niego atrakcyjniejsze było, a na pewno zdrowsze :wink:
Awatar użytkownika
Isztar
Posty: 40
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 13:07
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

21 sierpnia 2009, 10:38

ale ja jestem spokojna :) zdarzają się przecież różnice zdań, ale gdy ktoś za wszelką cenę chce dowieść swoich racji, a wcale ich nie ma to już nie jest przyjemne.

Nawet chyba nie napisze co teraz dostaje bo znowu 'ktoś' może zrobić problem :)

Co do mięska oczywiście że dostaje, w sumie je wszystko co lubi, nie odmawiam mu, ale w granicach rozsądku. Nie dostaje ostrego bo sierść po tym wypada u zwierząt, mleka nie lubi i całe szczęście bo mleko jest nie zdrowe zarówno dla ludzi jak i dla kotów (innych zwierząt), no chyba że sojowe to już inna sprawa.
Mogłabym się rozpisywać a nie o to tu chodzi.

Chciałam zauważyć że tak patrzycie co jedzą wasze koty i odmawiacie im przysmaków a ciekawe czy sami też patrzycie na swoją dietę?
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

21 sierpnia 2009, 11:54

Isztar pisze:Chciałam zauważyć że tak patrzycie co jedzą wasze koty i odmawiacie im przysmaków a ciekawe czy sami też patrzycie na swoją dietę?
No wiesz, tego za bardzo nie da się porównać :wink: Jak Ty nabawisz się jakichś dolegliwości na skutek nieracjonalnej diety to będziesz mogła mieć pretensje sama do siebie. Jesteś świadoma tego co robisz i masz wybór. A jaki wybór ma nasz kot? Musi jeść to co dostanie od nas, zwłaszcza jak nie wychodzi i nic sobie na boku nie upoluje. Dlatego musimy dostarczać mu wszystkie składniki pokarmowe jakie są mu niezbędne, a kiepska karma na pewno tego nie zapewni :roll:
Awatar użytkownika
Isztar
Posty: 40
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 13:07
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

21 sierpnia 2009, 12:08

Tylko że często sami na siebie ludzie nie patrzą i jedzą każde świństwo. A ja zauważyłam że jak mu karma nie pasuje to jej nie je...więc sam też może zdecydować na co ma ochotę i co jest dla niego dobre (nie zdarza się żeby musiał jeść na siłę bo nie ma nic innego).
Jak we wszystkim jedne karmy są lepsze inne gorsze ale nie jest jednoznacznie napisane to jest 'ZŁE' - to są pogłoski, każdy mówi co innego.
Jedni dają Nutra Nuggets inni Royal Canin jeszcze inni Hills i każdy ma inne zdanie - jedne koty chcą jeść inne nie...a tu chodzi o to żeby dostały wszystkie potrzebne składniki i żeby im smakowało. Skoro whiskas jest uzupełniany Royal Canin (który lubi) to po co to zmieniać i na siłe wciskać coś czego nie chce? Wiele karm mu już dawałam i tylko ta mu pasuje...z kolei z suchych tylko Royal Canin.

Teraz chce mu podać ROYAL CANIN Convalescence Support ktoś już podawał tą karmę kotu w trakcie Rekonwalescencji?
Czytałam o niej i o wielu innych i uważam że będzie bardzo dobra dla mojego kocurka.
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 20
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 10:55

25 sierpnia 2009, 12:02

Moja kocia jeśli chodzi o mokre jedzonko to je Animonde Carny i oboje bardzo sobie ta karme chwalimy.

Ale jesli akurat mi sie skonczą puszki, a firma w której zamawiam jeszcze nie dowiozła zamówienia, to ide do najbliższego sklepu i kupuję kotce saszetkę Whiskasa, którego też bardzo lubi, a szczegolnie "cielęcinkę w sosie" albo Supreme z Tuńczyla lub Sardynek.

Nie wydaje mi sie, ze jak kot zje raz na miesiac jedna saszetkę Whiskasa, to mu sie coś złego stanie. Natomiast jesli jada go systematycznie - to juz nie jest takie fajne. Wlasciwie dlaczego kot chce jadac tylko Whiskasa? Bo ta karma ma srodki uzalezniajace. To tak jakbysmy my jadali kazdego dnia w McD. Jak bedziemy sie czuli i wygladali po 5 latach? Na dluzsza mete Whiskasy sa niezdrowe dla kota.

To jest moje zdanie, a jesli ktos ma inne - to tez ma do tego prawo :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

05 października 2009, 11:29

Z karmami psimi jest dokładnie tak samo. :)

ATA pewnie jeszcze pamięta nasze przepychanki słowne na forum żywienia dla psów,to były sprzeczki.Czasy Gizia,Owczarza, było ostro.Zaczynało sie zwykle niewinnie np czy Arthroflex jest ok?To wystarczało do awantury :) To był szok,ale juz dawno po wszystkim,zostały wspomnienia.
Pozdrawiam serdecznie.
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

06 października 2009, 11:14

DanielP pisze:Moja kocia jeśli chodzi o mokre jedzonko to je Animonde Carny i oboje bardzo sobie ta karme chwalimy.

Ale jesli akurat mi sie skonczą puszki, a firma w której zamawiam jeszcze nie dowiozła zamówienia, to ide do najbliższego sklepu i kupuję kotce saszetkę Whiskasa, którego też bardzo lubi, a szczegolnie "cielęcinkę w sosie" albo Supreme z Tuńczyla lub Sardynek.

Nie wydaje mi sie, ze jak kot zje raz na miesiac jedna saszetkę Whiskasa, to mu sie coś złego stanie. Natomiast jesli jada go systematycznie - to juz nie jest takie fajne. Wlasciwie dlaczego kot chce jadac tylko Whiskasa? Bo ta karma ma srodki uzalezniajace. To tak jakbysmy my jadali kazdego dnia w McD. Jak bedziemy sie czuli i wygladali po 5 latach? Na dluzsza mete Whiskasy sa niezdrowe dla kota.

To jest moje zdanie, a jesli ktos ma inne - to tez ma do tego prawo :)
Zgadzamy się w dwóch sprawach :)
Zgadzam się, że raz na ruski rok koci fast food jest ok.
Zgadzam się, że na dłuższą metę kiepskie puszki (wliczając w to choćby i Carny) są niezdrowe dla kota.
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty: 135
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja: Mirosławiec

06 października 2009, 15:12

Moje kotki jedzą suchą karmę boscha lub royala, natomiast mokrą to bozitę.
Jeśli sama szykuję jedzonko to pierś kurczaka, surowa wołowina lub rybka morska.
Gość

09 października 2009, 11:09

A ja dzisiaj kupiłam dla mojej kici Profilum Adult - smakuje jej. :D
Czy polecacie tą karmę?
Awatar użytkownika
Pussia_cat
Posty: 8
Rejestracja: 09 października 2009, 11:33

09 października 2009, 11:39

Ja karmię moją Pusiunię Profilum Adult. :)
Bardzo jej smakuje - zjadła dziś całą miseczkę. :twisted:
oro
Posty: 4
Rejestracja: 23 listopada 2008, 22:05

13 czerwca 2010, 16:22

dziś przy okazji pobytu w stadninie na zawodach zaczepił mnie przedstawiciel karmy husse
dal mi próbkę lighta dla moich kotów - nasypałam - jedzą
słyszałyście o tej karmie?
czy jest dobra ???
(ja daję royala i mam świadomość, że nie jest to żaden szał)

skład lightu, który by mnie interesował dla moich kastratów

Składniki
Mięso z kurczaka (min.30%), kukurydza, ryż, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, wysłodki buraczane, suszone jaja, drożdże, suszone ryby, olej z ryb, minerały, fruktooligosacharydy, lecytyna (0.25%), ekstrakt z Yucca

Analiza składu
Białko 29%, Tłuszcz 11%, Składniki mineralne 6,5%, Błonnik 3,5%, Wapń 1%, Fosfor 0,9%

Dodatki
Witamina A 18000 IU/kg, Witamina D3 1800 IU/kg, Witamina E 120 mg/kg, Miedź (siarczan miedzi II) 12 mg/kg, Tauryna 2000 mg/kg

czekam na Waszą opinię
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość