Koniecznie karma dla juniorów?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
CherChate
Posty: 140
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 18:33
Lokalizacja: Konin

30 grudnia 2009, 18:44

Z reguły powinno się podawać kitten / babycat /junior ze względu na specyficzne właściowości tych karm dostosowane do kociąt by zdrowo i bezproblemowo się rozwijały., ale jak mu nic nie jest to chyba jest ok :) byleby granulki były odpowiedniej wielkości by mógł pogryźć.
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty: 135
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja: Mirosławiec

30 grudnia 2009, 23:23

vivinn pisze:
Asik L&L&L pisze:Jak czytam Wasze opinie to zaczynam mieć wątpliwości czym karmić moje koty.
Jaką suchą karmę uważacie za najlepszą? Po której kotki będą zdrowe i kupki będą ok?
Asik, a co masz na myśli pisząc o kupach?
Przy każdej zmianie karmy, szczególnie stosowanej często i długofalowo, może się zdarzyć, że kupy będą miały brzydszy zapach lub będą luźniejsze. Takie życie, a kupy to nie fiołki. No i nie stawiałabym wyżej zapachu kupy od kociego zdrowia :wink:
Karmy polecam takie, jak zwykle - bez zbóż (Orijen, Acana, TOTW).
Po prostu po niektórych karmach kupki są luźniejsze, śmierdzące i jest ich więcej, natomiast jest karma po której w kuwecie są same ładne :lol: kupki......
Awatar użytkownika
CherChate
Posty: 140
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 18:33
Lokalizacja: Konin

30 grudnia 2009, 23:29

oczywiście zależy to też od tego czy karma była zmieniona nagle bo takie gwałtowne zmiany też nie zawsze są pozytywnie przyjmowane, przez kocięta :)
Yoko92
Posty: 12
Rejestracja: 04 maja 2010, 17:51
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

04 maja 2010, 19:28

Witam :)
Jestem tu pierwszy raz i chciałam zapytać, czy ktoś podawał swojemu kociakowi K-9 Feline Perfection. Ponoć jest to bardzo dobra karma i można ją podawać również małym kociętom (pod koniec miesiąca sama będę takiego malucha miała), jeżeli mieliście już z nią styczność, to proszę o opinie :)
Kot Ffranek e

07 października 2017, 02:18

Mi się wydaję że nie macie lepszych tematów do poruszenia whiskas kitkat gourmet czy jakiś inny producent weźcie 3 obojętne karmy wspypcie do 3 miseczek i podajcie kotu jeżeli mu nie będzie samakowala jednak karma to ja odrzuci dance temu kotu wybór dajcie mu mięsa świeżego nie gotowanego czy skarżonego robicie z tych kotów typowe cioty a myszy się boja albo ich nawet nie widzą dlatego jedzenie kota jak i psa powinno być zróżnicowane nie stać was na lepszą karme dajcie mu to co wy jecie ile kot może zjeść nie róbcie z tej polski nędzarzy
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

22 grudnia 2020, 16:22

raindbow pisze:
04 grudnia 2009, 15:22
Hej! To znowu ja :)

MAm pytanie czy kotu 8 tyg koniecznie trzeba podawać karmę dla juniorów, bo kupiłam dla kotów powyżej roku karmę suchą zamiast
dla Juniorków. Czy mogę ją podawać kotu??
Saszetki dla dorosłych też przez przypadek kupiłam i oczywiście z rospędu już jedną dałam. Franek zjadł ładnie nie było żadnych rewelacj, zgłębiłam się w skład i z saszedkami żadnej różnicy nie ma ;P (Chyba :) )

A co z suchym ?
Dla młodych zwierząt lepiej wybierać karmę dedykowaną juniorom, niż kotom starszym.
Różnią się one zawartością witamin i składników mineralnych, a przecież na każdym etapie życia zwierzę ma inne potrzeby, więc lepiej dostosowywać produktu do wieku kotka :wink: :wink:
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

20 kwietnia 2022, 09:22

Cześć!
Wybór odpowiedniego sposobu żywienia jest niesamowicie ważny! Tylko w ten sposób zadbasz o to, jak będzie czuł się i funkcjonował Twój podopieczny. Jeśli masz jakieś wątpliwości, koniecznie zajrzyj na naszego bloga. https://www.krakvet.pl/artykuly/zywieni ... we-zasady/
W poradniku dowiesz się, jak wybrać dobre pożywienie dla kota.

KrakVet.pl
magdarobson
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2022, 10:03

14 lipca 2022, 12:52

Dla juniorów dobra jest karma Josera Kitten z olejem z łososia. Jest lekkostrawna, wysokoenergetyczna dla dorastających kociąt. Ja swojemu maluchowi ją dawałam i widać było że bardzo mu smakowała.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość