Smycz- od ilu tygodni?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

karolina.wasik@op.pl

09 marca 2013, 10:53

Witam. Chciałam zapytać od ilu tygodni można prowadzać psa na smyczy? Pozdrawiam
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

09 marca 2013, 10:54

Od razu...jednak nie licz na to że założysz psu obrożę i smycz i już będzie to potrafił. Do obrózki powinien być już przyzwyczajony - pies z dobrej hodowli jest już tego nauczony, ale ze smyczą będziesz musiała psa zapoznawać przy pomocy smaczków w domu
motylekwiosenny

09 marca 2013, 14:18

isabelle30 pisze:Od razu...jednak nie licz na to że założysz psu obrożę i smycz i już będzie to potrafił. Do obrózki powinien być już przyzwyczajony - pies z dobrej hodowli jest już tego nauczony, ale ze smyczą będziesz musiała psa zapoznawać przy pomocy smaczków w domu
czasami jednak przyzwyczajanie jest zbędne,moi rodzice na początku psa wyprowadzali tylko w obroży,potem założyli smycz i nie było problemu :D a nie był przyzwyczajany

a co ma dobra hodowla do przyzwyczajania psa do obroży,moi rodzice raczej z dobrej hodowli psa mają a nie był uczony tego
anabelka87

09 marca 2013, 15:17

motylekwiosenny pisze:
isabelle30 pisze:Od razu...jednak nie licz na to że założysz psu obrożę i smycz i już będzie to potrafił. Do obrózki powinien być już przyzwyczajony - pies z dobrej hodowli jest już tego nauczony, ale ze smyczą będziesz musiała psa zapoznawać przy pomocy smaczków w domu
czasami jednak przyzwyczajanie jest zbędne,moi rodzice na początku psa wyprowadzali tylko w obroży,potem założyli smycz i nie było problemu :D a nie był przyzwyczajany

a co ma dobra hodowla do przyzwyczajania psa do obroży,moi rodzice raczej z dobrej hodowli psa mają a nie był uczony tego
też się zastanawiam
ale wiele osób lubi sobie napisać że dobra hodowla to taka która robi to i tamto :D to taki nacisk że hodowle zarejestrowane są ok a te które nikt nie rejestruje jest bee
Ja mam psa od pseudohodowcy,kupiłam psa w wieku 4 miesięcy,pies nauczony kilku koment,nauczony chodzenia na smyczy,nigdy nic mi w domu nie zniszczył,nawet się nie załatwił.Dzisiaj ma 3 lata
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

09 marca 2013, 16:55

Usuwam wpis merytoryczny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość