Z PSEM DO NIEMIEC-POMOCY

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

magdalena müller
Posty: 5
Rejestracja: 21 września 2011, 22:16

16 listopada 2011, 19:34

Kto zna przewoznika miedzynarodowego, ktory zabierze tez malego pieska???-najlepiej autobus. Trasa z Warszawy do Braunschweig ( Niemcy) prosze o tel. takiej firmy-z gory dziekuje
danielw_2
Posty: 10
Rejestracja: 12 listopada 2011, 15:25

16 listopada 2011, 21:51

Oj, z tego co się orientuję jeżeli masz wyrobiony paszport i wszczepiony chip to nie powinno być problemu. Oczywiście ważne też jest jaka to jest rasa psa. Gdyż słyszłem, że nie wszystkie rasy można wwozić do Niemiec.. Poczytaj sobie na necie.
Pozdrawiam,
Daniel.
magdalena müller
Posty: 5
Rejestracja: 21 września 2011, 22:16

17 listopada 2011, 00:12

Piesek jest maly i ma wszystko co trza-ale firmy przewozowe-na trasach miedzynarodowych maja zakaz przewozu zwierzat... i w tym caly problem... jezeli ktos w ostatnim czasie jechal z pieskiem do Niemiec ( moze byl to prywatny busik-prywatny przewoznik, a moze autobus ) to prosze o padanie telefonu.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

17 listopada 2011, 19:43

Pozostaje samolot lub sposób na okrętkę ....czyli z wawy pociągiem pod granicę. Tam bierzesz taxi do najbliższego niemieckiego transportu publicznego i jedziesz dalej....
ucannot

14 lipca 2012, 13:51

Mam podobny problem tylko troszkę inna trasa Trójmiasto-Dortmund/Kolonia.
Proszę o informację czy jakoś jednak się udało przewieźć psa? Dodam, że mój to 3-letni labrador. Wszystkie dokumenty oczywiście już mam wyrobione.
Louhans
Posty: 349
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 19:22

15 lipca 2012, 12:23

Nie rozumiem problemu. Pies ma mieć chip, paszport, w paszporcie aktualne szczepienie na wściekliznę i to wszystko, może jechać, na granicy żadnych kontroli już nie ma...
Sama jeżdżę z psem do Niemiec i poza kontrolą weterynaryjna na wystawie (co jest normą) nigdy nie miałam żadnych innych kontroli i nigdy też żadnych problemów z polskim paszportem...) Znajomi lecieli z psem samolotem - poza tym co powyżej, trzeba kupić bilet i klatkę spełniającą wymogi... wcześniej upewnić się, że dane linie lotnicze przyjmują zwierzęta... bo np. tanie linie lotnicze - psów nie przyjmują ale Lot i Lufthansa tak
Jechałam też z psem pociągiem do Berlina i też nikt mi żadnych problemów nie robił. Z tym, że małe psy w Niemczech pociągami jeżdżą za darmo, a za duże już trzeba już płacić i ten psi bilet jest jednak dużo droższy niż w Polsce...
Kavers
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2015, 08:03

22 maja 2015, 08:04

busy do niemiec które jeżdżą i przewożą zwierzaki wiec możesz się pytać o busa do niemiec jest wygodniejszy i bardziej komfortowy.
Maciek24
Posty: 1
Rejestracja: 06 lipca 2019, 11:39

06 lipca 2019, 11:45

Co do podróży ze zwierzętami jest wiele ofert firm przewozowych które tym się zajmują. Na przykład oferta firmy https://busy-travel.pl/busy-do-niemiec.html posiada w swojej ofercie usługi przewozu zwierzą do Niemiec, Belgii, Holandii czy Anglii. Ich busy przystosowane są do przewożenia zwierząt. Należy pamiętać o tym, że właściciel musi spełnić pewne wymogi aby można było transportować zwierzęta.
pieszkol
Posty: 1
Rejestracja: 19 listopada 2021, 15:52

19 listopada 2021, 15:56

Polecam skontaktować się z firmą bromarbusy.pl z tego co pamiętam to mają w usługach przewóz zwierząt do Niemiec
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość