Wypadanie sierści u kundelka

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ilonaswigon
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2014, 17:58

21 maja 2014, 18:04

Witam. Mam pytanie do wszystkich, którzy posiadają psiaki. Mój kundelek traci futro, zostają mu takie łyse fragmenty na ciele, Ma lekko zaróżowioną skórę. Czy ktoś wie co to może być? Mój weterynarz jest na urlopie, a do innych nie mam zaufania. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Aga96
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2014, 22:51

21 maja 2014, 23:12

Wypadanie sierści może być związane z wieloma czynnikami. Czasami jest to spowodowane złą dietą (lub wprowadzeniem czegoś nowego do niej, co wywołało reakcję alergiczną), stresem, zmianami hormonalnymi, pasożytami, alergia na coś, a może być to także coś poważniejszego. Jak to łysienie dokładnie wygląda?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

02 kwietnia 2021, 08:52

Cześć.
Wypadanie sierści może być objawem różnych problemów. Koniecznie należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.
Ponadto warto dodatkowo wspierać kondycję skóry i sierści zwierzaka. Najlepiej robić to od środka - taki sposób jest najskuteczniejszy. Polecamy do tego Bosch Olej z łososia. Ten doskonały, zdrowy produkt już dawno skradł serca naszych klientów. :)

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-27119-Bosch-Olej-z-lososia-1000ml.html?query_id=2

Serdecznie polecamy!
KrakVet.pl
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

07 kwietnia 2021, 14:56

ilonaswigon pisze:
21 maja 2014, 18:04
Witam. Mam pytanie do wszystkich, którzy posiadają psiaki. Mój kundelek traci futro, zostają mu takie łyse fragmenty na ciele, Ma lekko zaróżowioną skórę. Czy ktoś wie co to może być? Mój weterynarz jest na urlopie, a do innych nie mam zaufania. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Dzień dobry,
Ciężko jest postawić diagnozę nie widząc pieska oraz nie mając pełnego wywiadu. Najlepiej udać się do lekarza weterynarii, który oceni czy problem jest na podłożu alergicznym, pasożytniczym czy jakimś innym.

Pozdrawiam,
lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość