Wybór rasy

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Sylwek123
Posty: 1
Rejestracja: 30 marca 2023, 03:52

30 marca 2023, 04:03

Witam.

Potrzebuję pomocy w wyborze rasy psa.

Posiadam duży dom oraz podworko, mieszkam sam.
Potrzebuję psa do towarzystwa i pilnowania obejścia.
Nigdy nie miałem psa ale w domu rodzinnym były psy i koty więc ze zwierzyną nie mam problemu.
Potrzebuję następującego psa:
- średni lub duży
- najlepiej strozujacy
- przywiazany do jednej osoby i nieufny wobec obcych
- najlepiej nie wymagający wyszukanej wiedzy i doświadczenia (chociaż niekoniecznie)
- psa który pozostawiony bez opieki sam sobie poradzi (mam na myśli czas kiedy będę w pracy lub poza domem).
- żadnych wyszukanych czy egzotycznych i drogich ras
Proszę wrzućcie jakieś propozycje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sylwek.
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

30 marca 2023, 09:56

Dzień dobry!

W pierwszej kolejności warto się zastanowić czy będzie miał Pan wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić go nie tylko na wychowanie psa, ale również na zaspokajanie jego potrzeb (nie tylko aktywności fizycznej ale również stymulacji umysłowej). Wzięcie pod swój dach czworonoga to poważna decyzja, która musi być podjęta świadomie. Niezależnie od tego na jaką rasę Pan się zdecyduje, musi Pan posiadać wiedzę na temat podstawowych potrzeb gatunkowych, a to czy pies będzie sobie radził z zostawaniem samemu w domu zależy od wychowania. Polecamy najpierw zgłębić ten temat i dopiero wtedy zastanowić się nad odpowiednią rasą. Psy stróżujące potrzebują doświadczonego opiekuna, który będzie wiedział jak z nimi postępować. Należy również pamiętać, że każdy pies jest inny i nawet pies rasowy niezawsze będzie idealnie pasował do wzorca charakteru rasy.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość