Wakacje z psem

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

20 maja 2013, 15:38

Chciałabym pojechać z psem na wakacje.
Czy znacie jakieś sprawdzone miejsca w Polsce (konkretne miejscowości, kwatery), najlepiej w naszych pięknych górach, gdzie można zabierać ze sobą swoje sierściuchy? Zadzwoniłam w kilka przypadkowych miejsc i ludzie zastrzegali się,że absolutnie bez psa! Boże co za kraj!
Będę wdzięczna za info.
Gość

20 maja 2013, 16:20

bo psa powinno zostawiać się przy budzie, tydzień bez jedzenia mu nie zaszkodzi-tak pewnie myślą właściciele kwater. pamiętaj żeby zaznaczyć wielkość pupila-z małymi jest łatwiej
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

20 maja 2013, 18:44

Wyjeżdzam na wakacje psem co roku. Nad morze. Zawsze jest ok, za psa nie płacę nawet...a pies duży...nie ma nigdy problemu aby wejść do knajpy, do zajazdu po zdrodze, do sklepu czy gdziekolwiek.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

20 maja 2013, 19:04

to ja chyba na złych ludzi trafiam bo co roku szukając kwatery, standardowo z ciekawości pytam o pobyt z psem. za każdym razem słyszałam albo nie albo tak o ile pies mieści się na rękach :? a co iza robisz z psem jak idziecie na plaże?
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

20 maja 2013, 19:33

zabiera Brutka ze sobą :)
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

20 maja 2013, 20:11

Dokładnie tak. Pies jest zawsze z nami. I rozkładamy sie tuż przy stanowisku ratowników. Mają polewkę gdy Brutek ratuje z wody mnie lub moje dziecko - mała może wejść do wody tylko po kolana, potem jest wyciągana za gacie z wody na brzeg.
Brutus nigdy nie zostaje sam w domku. Teraz mamy domek na 500 metrowej działce, tylko ten jeden domek i tylko my. Ale dotychczas byli inni ludzie i oroblemu nigdy nie było żadnego. Na plac zabaw - dmuchańce i kuleczki tez idziemy z psem. My sobie siedzimy na ławeczce a Kinga szaleje
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

21 maja 2013, 08:25

w jakiej miejscowości spędzacie urlop? może z brunem też wybrałabym się w tym roku nad morze o ile miałabym pewność że pies może wchodzić do wody i nikt mnie z plaży nie pogoni...było by super
szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

21 maja 2013, 08:54

Dołączam się do pytania do isabelle jaka to miejscowość? Mój pies kocha wodę dlatego też interesuje mnie gdzie psa z wody nie wygonią.
Ależ oczywiście wyszukiwałam w necie tylko i wyłącznie kwatery z akceptacją psów, jak najbardziej. Tylko w trakcie rozmowy okazało się, że najlepiej gdyby pies był mały, jorczek jamniczek lub inny brzdąc, najlepiej niedziamgotliwy i stonowany. Na pytanie, a co z owczarkiem usłyszałam drwiące NIE. Bo taki owczarek to przecież za duże zagrożenie dla innych wczasowiczów- powiedziała jedna z wynajmujących. Rozumiecie? Bo ja nadal polskiej mentalności za cholerę nie kumam.
Więc to, że w necie są ogłoszenia o rzekomej akceptacji zwierząt to jeszcze nie oznacza, że mój Nero będzie tam mile widziany. Paranoja.

Dlatego założyłam ten post, byście mogli podzielić się informacjami o sprawdzonych miejscach, w których pies był w pełni akceptowany, i na kwaterze, i w knajpach.
szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

21 maja 2013, 08:59

mg - dzięki za info.
Nie mam sprecyzowanego miejsca. Jak wyjadę z mazowieckiego, to wszystko mnie cieszy, i małe pagórki i nieduże jeziora, i morze i potężne góry, bo tu u mnie to nic tylko niziny :)

Pensjonat Kapitan ciut przydrogi. Szukam raczej kwater w przedziale 30-45zł/noc.
A tak w ogóle to ta opłata za psa jest śmieszna, bo niby za co, chyba za stąpanie czterech łap po domu i przydomowej trawie.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

21 maja 2013, 09:04

a wg mnie stawka za psa powinna być większa niż za człowieka, dlaczego? bo pies ma sierść, a po plaży ma mokrą sierść, nie ściąga butów i jest szansa że śpi na łóżku, co dla właściciela ośrodka oznacza więcej sprzątania.
szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

21 maja 2013, 09:15

mój nie wejdzie do domu póki nie wytrę mu łap, o sierści też zapomniałam bo obecnie jej już nie zrzuca, ale faktycznie są to jednak dodatkowe minusy
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

21 maja 2013, 09:28

szafirka, najlepiej by było gdyby do informacji o przyjmowaniu zwierząt dodane było, że małych.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2013, 11:54 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

21 maja 2013, 10:36

Miejscowość a raczej wieś - bo to wioska rybacka z portem i kutrami i prawdziwymi rybakami to Chłopy - między Sarbinowem a Mielnem. Do Sarbinowa sie idzie plażą lub lasem około 10 minut. Do Mielna jest nieco dalej - aż 7 km całkowicie pustej plaży bo po drodze jest tylko Mielenko z którego do plazy raczej daleko.
Dodatkowa zaleta Chłopów jest taka że świeże ryby prosto z kutra sa codziennie (oprócz sztormów), można sobie popatrzeć jak wypływają, jak kutry wciągają na piach. Są wędzarnie w których pod wieczór kupujemy jeszcze gorące rybki prosto z haka. Są knajpy, jest pizzeria. Chłopy są ciche i spokojne i w drugiej połowie sierpnia zaczynają pustoszeć. Jest wiele sklepów spożywczych. za Chłopami sa wielkie łąki i nieużytki. Do Mielna idzie sie pieknym lasem, szeroka i pustą drogą. Jak ktos potrzebuje rozrywek i hałasu to ma do Sarbinowa rzut beretem. W Sarbinowie także jest sklep mięsny z zaopatrzeniem psim. W Mielnie jest market Polo gdzie można zrobic tanie zakupy.
Plaża jest czysta i szeroka. Nie wiem jak jest w lipcu ale w sierpniu panuje tam nieziemski spokój.
Za 3 tygodniowy pobyt w 6 osobowym domku (500 metrów wokół i tylko my), z 3 pokojami, łazienką, wyposażona kuchnią płacę 3600. Mogę zabrać ze sobą dowolną ilość psów i znajomych. Wszyscy mieszkają komfortowo.
Będę tam juz 3 raz. Jak dla mnie - miejsce bomba.
szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

21 maja 2013, 11:26

Iza dzięki za wyczerpujący opis. Już teraz bym tam pojechała.To byłby raj dla mojego psa.
Chcemy wyjechać w pierwszej dekadzie lipca. Taki domek jak Ty wynajmujesz jest dla nas za duży, jednakże jeśli masz jakieś namiary na kwaterę dla 2 osób + pies, to byłoby super :)
szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

21 maja 2013, 15:52

Krew mnie zaraz zaleje - np. czytam w opisie kwatery "Cudowny wypoczynek dla Twojego pupila". Zatem dzwonię. Pytam:Czy akceptujecie Państwo psy? Pani po drugiej stronie słuchawki odpowiada: No psów to do pokoju nie bierzemy.
Pytam - A co zatem miałabym z tym psem zrobić?
Pani odpowiada-Zostawić na zewnątrz. :x :shock:
Zostawiam to bez komentarza.

Isabelle, jak Ty znalazłaś to swoje cudowne miejsce? Bo ja to chyba mam przeogromnego pecha.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość